4. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  07.08.2015 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

2 : 1

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav z Bonifike, kjer bo deveta Luka Koper gostila vodilni Maribor. #KOPMAR
0'
  To bo druga letošnja medsebojna tekma pokalnih in državnih prvakov, ki sta se pomerila že na julijski tekmi za superpokal. Po streljanju enajstmetrovk so jo s 3:2 dobili Koprčani.
0'
  Luka Koper je po treh krogih brez zmage in z eno točko, osvojeno na zadnji domači tekmi. #KOPMAR
0'
  Maribor je še brez poraza, ob dveh zmagah ima en remi. #KOPMAR
0'
  Koprčani so bili najprej doma poraženi z Domžalami, nato v gosteh s Krškim, v tretjem krogu so na Bonifiki remizirali s Celjem. Maribor je v prvem krogu doma remiziral s Zavrčem, nato je v gosteh premagal Domžale in doma Krško.
0'
  Koper je ekipa z največ tekmami na uvodu v novo sezono, saj bo današnja z Mariborom že njihova deveta. (4 v kvalifikacijah za LE, 3 v prvenstvu, ena v superpokalu). Maribor je odigral dve tekmi manj.
0'
  Koper ni premagal Maribora na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah (0-2-4). #KOPMAR
0'
  Zadnja zmaga Kopra je iz septembra 2013, ko je bilo na Bonifiki 2:1. #KOPMAR
0'
  V skupnem seštevku 72 medsebojnih prvenstvenih tekem. 17 zmag Kopra, 31 zmag Maribora in 24 remijev. Gol razlika je 76:119.
0'
  Na Bonifiki 35 tekem. 13 zmag Kopra, 12 zmag Maribora in 10 remijev. Gol razlika 48:45. #KOPMAR
0'
  Zadnja medsebojna tekma se je v zadnjem krogu lanske sezone v Ljudskem vrtu končala z 0:0. #KOPMAR
0'
  Zadnjo medsebojno tekmo na Bonifiki je aprila letos Maribor dobil s 4:1 #KOPMAR
0'
  Koper je brez prvenstvene zmage že devet krogov, od aprila letos, ko je premagal Gorico. #KOPMAR
0'
  V tem obdobju je priigral sedem porazov in dva remija z gol razliko 6:18.
0'
  Koper bo nastopil brez kaznovanega Šmeja in poškodovanega Lotriča. #KOPMAR
0'
  Maribor prihaja brez poškodovanih Rajčevića, Stojanovića, Arghusa in Ndiaya. #KOPMAR
0'
  Vijoličasti bodo odigrali prvo tekmo brez Luke Zahoviča, ki se je preselil k nizozemskemu Heerenveenu.
0'
  Maribor: Handanović, Šuler, Filipović, Ibraimi, Gigli, Mendy, Bajde, Vršič, Kabha, Viler, Bohar. #KOPMAR
0'
  Luka Koper: Simčič, Guberac, Rahmanović, Halilović, Radujko, Črnigoj, Krivičič, Hadžić, Palčič, Štromajer, Pučko. #KOPMAR
0'
  Tekmo bo vodil Ljubljančan Dejan Balažič. Njegova 53. tekma v 7. prvoligaški sezoni. #KOPMAR
0'
  V Kopru je vroč poletni večer s temperaturo 36ºC. #KOPMAR
0'
  Ekipi prihajata na igrišče. Obisk gledalcev malo večji kot običajno.
0'
  S sredine začenjajo Mariborčani.
1'
4'
  Umirjen začetek derbija.
4'
4'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
5'
  Po kotu je Mendy s strelom z glavo žogo poslal preko gola.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Marko Šuler.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Štromajer. Utrpel ga je Abel Gigli.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Dare Vršič.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Abel Gigli.
8'
9'
  Po prostem strelu Ibraimiija, je Gigli izvrstno sprožil z glavo, Simčič se je izkazal z obrambo. #KOPMAR
9'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
13'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
15'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Denis Halilovič.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
17'
  Po podaji Mendya z desne, je Ibraimi zadel prečnik koprskih vrat! #KOPMAR
17'
  Amar Rahmanovič v prepovedanem položaju.
18'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Domen Črnigoj.
22'
  Črnigoj je nenadoma sprožil s 25 metrov, Handanović je žogo uspešno odbil. #KOPMAR
25'
  V Kopru odmor za osvežitev. Maribor boljši tekmec.
27'
31'
  Maribor je imel v uvodnih minutah izrazito premoč, trenutno žoga več okrog sredine igrišča.
31'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
33'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
34'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
36'
37'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Matej Pučko.
37'
  Gregor Bajde je dobil rumeni karton.
38'
  Po naletu z Bajdetom je obležal Pučko. Težave ima tudi Radujko. #KOPMAR
40'
  Jaka Štromajer v prepovedanem položaju.
41'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
45+1'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Matej Pučko.
45+1'
  Streljal je Denis Halilovič, a mimo vrat.
45+1'
  Po prostem strelu je Halilovič pred vrati žogo preusmeril preko gola.
45+2'
  Kar pet minut sodniškega dodatka v prvem polčasu. #KOPMAR
45+4'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Ivica Guberac.
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Dare Vršič.
51'
51'
  Uvod je bil za Mariborčane zelo vzpodbuden, v drugem delu polčasa pa enakovredna igra z nekaj koprskimi poskusi. #KOPMAR
46'
47'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
48'
  Nizek strel Vršiča z okrog 20 metrov in žoga v levi spodnji kot koprskih vrat. #KOPMAR
49'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Marko Krivičič.
49'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
49'
  GOOOL! Zadel je Jaka Štromajer!
50'
  Po globinski podaji Guberca, je Štromajer vrgel iz igre Giglija in žogo med nogama Handanovića poslal v gol. #KOPMAR
51'
52'
54'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Marko Krivičič.
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Gregor Bajde.
55'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
55'
58'
59'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Abel Gigli.
59'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
64'
66'
  Menjava: iz igre Amar Rahmanovič, v igro Goran Galešič.
66'
  Menjava: iz igre Dalibor Radujko, v igro Ante Tomič.
67'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
68'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Goran Galešič.
70'
71'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Mitja Viler.
71'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Matej Pučko, v igro Jan Andrejašič.
75'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Goran Galešič.
75'
  Marwan Kabha je dobil rumeni karton.
78'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Marcos Morales Tavares.
78'
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
80'
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
81'
81'
  Bohar je z desne nevarno zapretil Simčič, ki je žogo preko prečnika odbil v kot.
82'
83'
  Streljal je Ante Tomič, a mimo vrat.
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Željko Filipovič.
86'
  GOOOL! Zadel je Goran Galešič!
87'
  Po globinski podaji Štomajerja, je Galešič sprejel žogo in iz obrata premagal Handanoviča. 2:1. #KOPMAR
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Marwan Kabha.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
89'
90'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
90+2'
  Vasja Simčič je dobil rumeni karton.
90+2'
  4 min. sodniškega dodatka.
90+3'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Matej Palčič.
90+4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
90+5'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
90+5'
90+6'
90+6'
  Maribor v prvem polčasu ni izkoristil svojih priložnosti, Koper je bil v odločilnem delu drugega učinkovit. #KOPMAR