6. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  16.08.2015 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

0 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Patarić Dejan (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 5

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer že z nestrpnostjo čakamo prvi veliki derbi v letošnji sezoni med nogometaši Maribora ter Olimpije. Ta se prične ob 20.15.
0'
  Vijoličasti se v spopad z rivali podajajo po najverjetneje najboljših 45. minutah v sezoni, ko so na kolena vendarle spravili Celjane. #MAROLI
0'
  Po drugi strani pa se je potrebno zavedati, da pa je prvi polčas štajerskega derbija bil pravo nasprotje ter je pomenil veliko razočaranje za navijače.
0'
  Zatorej nikakor ne preseneča, da bosta v napadu tokrat pričela kapetan Marcos Tavares in novinec Gregor Bajde, ki sta v sredo preporodila državne prvake.
0'
  Tavares je proti Celjanom zabil že 104. prvoligaški zadetek, s katerim je še utrdil peto mesto na večni lestvici strelcev tekmovanja. #MAROLI
0'
  V Tavaresovi bogati strelski zbirki pa lahko najdemo tudi 5 zadetkov s tekem proti ljubljanski Olimpiji, ki ga postavljajo na prvo mesto najboljših strelcev velikih derbijev.
0'
  Opogumljeni z zmagami nad Krškim in Koprom, pa se v Maribor podajajo tudi Ljubljančani.
0'
  Še posebej prepričljivi so bili ravno proti doslej edinim krvnikom Maribora, Koprčanom, ki so jih odpravili s kar 4:1.
0'
  Trenerja Pušnika skrbi le poškodba kapetana Andraža Šporarja, ki pa je že nared za današnji obračun. A se v taboru Olimpije ponašajo še z dobro formo Ezekiel Hentyja in Dejana Djermanoviča, ki pa bo na priložnost čakal s klopi.
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici...
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Šuler, Gigli, Bohar, Sallalich, Filipovič, Kabha, Ibraimi, Tavares, Bajde. #MAROLI
0'
  Olimpija: Šeliga, Krefl, Mitrovič, Kelhar, Fink, Kapun, Matič, Kronaveter, Mimoun, Henty, Šporar. #MAROLI
0'
  Naloge glavnega sodnika bo opravljal Damir Skomina, ob pomoči Roberta Vukana, Manuela Vidalija, Dejana Patariča, Roberta Ponisa ter Marka Podgorška.
0'
  Tribune Ljudskega vrta so vse bolj polne, najzvestejši navijači obeh moštev pa že izobešajo transparente. #MAROLI
0'
  Nogometaši pa že počasi zaključujejo z ogrevanjem. #MAROLI
0'
  Iz tribun že pošteno grmi...#MAROLI
0'
  Tik pred pričetkom tekme je tudi v Mariboru pričelo deževati. #MAROLI
0'
  Prvi bodo s polovice krenili gostje.
1'
1'
  Vijoličasti so takoj visoko pritisnili na ljubljanske nogometaše... #MAROLI
2'
  Darijan Matič z roba kazenskega prostora močno sprožil, Handanovič pa je žogo z imenitno obrambo izbil nazaj v polje.
4'
  Martin Michel Mimoun je sicer atraktivno poskusil, a je bil nenatančen.
5'
  GOOOL! Po podaji Mimouna je Henty sam prišel pred Handanoviča, katerega je preigral ter Ljubljančane popeljal v vodstvo!
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
8'
12'
  Na dosedanjih 25. derbijih se je namreč že sedmič zgodilo, da je padel zadetek v prvih 5. minutah obračuna. #MAROLI
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Marwan Kabha.
16'
  Preko Agima Ibraimija so zapretili tudi domači, a je bil makedonski reprezentant nenatančen.
17'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Michel Mimoun, Handanovič pa ni imel resnejšega dela.
21'
  Obetaven napad vijoličastih se je končal brez zaključnega strela Ibraimija, ki je preveč okleval. #MAROLI
22'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Aleš Mertelj.
23'
  Kabha je igro zapustil zaradi poškodbe, ki jo je utrpel pred nekaj minutami. #MAROLI
23'
  Gregor Bajde je po podaji Vilerja z glavo meril mimo vrat.
27'
  GOOOL!Kakšen prodor Henty, ki se je sprehodil skozi mariborsko obrambo ter neubranljivo zadel za povišanje vodstva!
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
29'
  Rok Kronaveter je dobil rumeni karton.
30'
  Iz prostega strela je poskusil Agim Ibraimi, vratar Šeliga pa je prebral njegovo nsmero ter žogo brez težav ulovil.
32'
  Domači zahtevajo najstrožjo kazen, a je sodnik Skomina po "ravsanju" Finka in Bajdeta zgolj zamahnil z roko.
33'
  Streljal je Martin Michel Mimoun, a mimo vrat.
36'
  Nov izjemen prodor Hentyja, katerega mariborski branilci le s težavo zaustavljajo. #MAROLI
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Andraž Šporar.
37'
  Marko Šuler je dobil rumeni karton.
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
40'
41'
  Atraktiven poskus Tavaresa s "škarjicami", je končal precej mimo vrat.
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Marko Šuler.
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Gregor Bajde.
43'
43'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
45'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
45'
  Olimpija ima udarec iz kota.
45+1'
  Še minuta sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Prvi polčas je gotovo minil v znamenju Olimpije ter nezaustavljivega Hentyja, ki domačim branilcem povzroča ogromno težav. Mariborska igra je znova slaba, brezidejna in nič kaj ne kaže, da bodo gostom preprečili njihovo prvo slavje v Ljudskem vrtu.
45+2'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Dare Vršič.
46'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
46'
  Nik Kapun je dobil rumeni karton.
48'
  Lepa akcija domačih se je končala brez zaključnega strela.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Andraž Šporar.
52'
52'
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Martin Michel Mimoun.
54'
  Po strelu Mimouna, je domače rešil še le okvir vrat. #MAROLI
55'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
56'
  Agim Ibraimi je z roba kazenskega prostora meril Šeligi naravnost v naročje.
57'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
57'
58'
  Henty se je znova znašel sam pred vratarjem Handanovičem, ki pa mu je odlično zaprl pot ter ubranil njegov strel.
59'
61'
  Menjava: iz igre Rok Kronaveter, v igro Miha Zajc.
62'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a precej mimo vrat.
63'
  Izjemna podaja Bajdeta na drugo vratnico, kjer je Sallalich v padcu zaključil z glavo, žoga pa je le za malo zgrešila cilj.
64'
  Od daleč je poskusil Andraž Šporar, brez uspeha.
64'
  Iz bližine je poskusil Dare Vršič, Šeliga pa je zabeležil novo obrambo.
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
65'
  Darijan Matič je dobil rumeni karton.
66'
  Tokrat goste rešuje okvir po poskusu Dareta Vršiča. #MAROLI
67'
69'
  Menjava: iz igre Aljaž Krefl, v igro Kenan Bajrič.
70'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
70'
  Sintayehu Sallalich v prepovedanem položaju.
72'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Matic Fink.
72'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Jean-Philippe Mendy.
72'
73'
  Streljal je Martin Michel Mimoun, a je precej zgrešil.
74'
74'
  Abel Gigli je dobil rumeni karton.
77'
77'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Abel Gigli je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
77'
  Menjava: iz igre Martin Michel Mimoun, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
79'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a le za malo mimo vrat.
79'
81'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
81'
  Dejan Kelhar je dobil rumeni karton.
81'
81'
  Po podaji Vršiča iz kota je Marcos Morales Tavares z glavo meril mimo vrat.
83'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
84'
  Vse kaže na prvo zmago Olimpije v Ljudskem vrtu od kar se je znova vrnila med prvoligaše. #MAROLI
85'
  Časa je vse manj, pritisk vijoličastih pa jalov...#MAROLI
88'
  Ljubljanski navijači že slavijo, med tem ko se mariborski še ne predajajo in še naprej bučno bodrijo vijoličaste. #MAROLI
88'
89'
  Streljal je Matic Fink, žoga pa je švignila tik ob levi vratnici domačih vrat.
89'
90+1'
  GOOOL! Andraž Šporar je izkoristil podajo Zajca ter iz bližine le še potrdil ljubljansko zmago!