7. krog |  Velenje, Mestni st. ob jezeru |  22.08.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

Rudar Velenje

0 : 0

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Pospeh Tomislav (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 2600

Novo razočaranje Maribora

Rudar - Maribor 0:0

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 1500, sodniki: Jug (Tolmin), Bezjak (Gorišnica) in Burjan (Hajdina).
* Strelci: /.
* Rudar: Radan, Jahić, Knezović (od 76. Žitko), Kašnik, Ihbeisheh, Bolha, S. Babić, Trifković, M. Babić (od 89. Tolimir), Kocić (od 64. Krcić), Prašnikar.
* Maribor: Handanović, Mertelj, Arghus, Šuler, Viler, Vršič, Filipović, Vujčić (od 66. Sallalich), Ibraimi, Tavares, Mendy (od 80. Bajde).
* Rumeni kartoni: Trifković, M. Babić, S. Babić; Agrhus, Vršič.

Velenjčani so na svoji 700. tekmi v prvoligaški konkurenci dosegli novo pomembno točko in podaljšali niz neporaženosti na štiri tekme. Dvoboj Rudarja in Maribora, ki ga je po slovesu Anteja Šimundže vodil Saša Gajser, se je tako kot petkov obračun med Zavrčem in Domžalami končal z 0:0, kar je tudi bržčas najbolj pravičen razplet glede na prikazano.

V prvem polčasu so boljši vtis pustili Velenjčani, ki so bili povsem enakovredni gostom, za nameček pa tudi konkretnejši v napadu. Če si Maribor ni priigral niti ene resne priložnosti, sprožil je sicer nekaj nenevarnih strelov, pa so si knapi vsaj dve omembe vredni. V 13. minuti je prosti strel z dobrih 20 metrov silovito izvedel Mario Babić, Jasmin Handanović pa je z nekaj težavami žogo odbil.

V 21. minuti pa se je mariborski vratar izkazal še po strelu Luke Prašnikarja, ki je ob padcu sprožil s približno petih metrov. Dodatne skrbi je državnim prvakom, pri katerih je kar malce presenetljivo zaigral Daniel Vujčić namesto poškodovanega Marwana Kabhe, povzročal branilec David Kašnik, ki je praktično ob vsaki prekinitvi znal priti do strela proti vratom. Kljub temu sta ekipi šli na odmor z izidom 0:0.

V 50. minuti so prvič resneje zagrozili tudi Mariborčani, ki jih tarejo poškodbe (Aleksander Rajčević, Petar Stojanović, Welle Ndiaye, Marwan Kabha) in kazni (Abel Gigli), po prostem strelu Dareta Vršiča je z glavo streljal Marcos Tavares, toda Matej Radan je bil zanesljiv, čeprav bi žoga v vsakem primeru zletela malce mimo vrat.

Radan je nekaj trenutkov pozneje izvrstno posredoval po strelu Aleša Mertlja z roba kazenskega prostora, vroče pa je bilo tudi v naslednjih trenutkih v obeh kazenskih prostorih, toda ob priložnosti Rudarja je prekršek storil Milan Kocić, nato pa je na drugi strani Jean-Philippe Mendy prišel pred Radana, a bil v prepovedanem položaju.

V končnici tekme so sprva nekaj več napadalne usmerjenosti in želje spet pokazali domačini, v 84. minuti pa sta v izjemno obetaven protinapad stekla Dare Vršič in Gregor Bajde, a sta preveč "mečkala", tako da je Rudarjeva obramba preprečila potencialno resno nevarnost. V 86. minuti pa se je spet izkazal Radan, ko je pred njim do strela prišel Bajde.

Rudar bo v 8. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Ljubljani, Maribor pa bo dan prej gostil Krko.