9. krog |  Nova Gorica, Športni park |  12.09.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

1 : 4

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Patarić Dejan (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 1800

Po dolgem času poraz Gorice

Gorica - Maribor 1:4 (1:2)

* Športni park, gledalcev 2200, sodniki: Skomina (Koper), Praprotnik (Ljubljana) in Vidali (Gračišče).
* Strelci: 1:0 Burgić (6.), 1:1 Mendy (12.), 1:2 Tavares (25.), 1:3 Mendy (58.), 1:4 Bohar (77.).
* Gorica: Sorčan, Širok, Jogan, Kavčič, Celcer, Humar (od 64. Martinović), Johnson, Džuzdanović, Arčon (od 80. Škarabot), Eleke, Burgić (od 70. Nunić).
* Maribor: Handanović, Stojanović, Mertelj, Šuler, Viler, Filipović, Kabha (od 71. Vršič), Sallalich (od 90. Vujčić), Ibraimi, Mendy (od 74. Bohar), Tavares.
* Rumena kartona: Burgić; Stojanović.

Novogoričanom ni uspelo zmagati še osmič zaporedoma. Tokrat so naleteli na izjemno razpoloženi Maribor, ki ga je vodil novi trener Krunoslav Jurčić. Štajerci so v privlačni predstavi spomnili na svoje najboljše čase in zanesljivo odpravili do tega kroga vodilno ekipo lige. Junak tekme je bil Jean-Philippe Mendy z dvema zadetkoma. Mariborčani so tako nadaljevali dobro tradicijo uspehov proti Gorici, saj proti Primorcem niso izgubili že na zadnjih 18 prvenstvenih tekmah.

Novogoričani so tekmo začeli odločno, že v prvi minuti je Miran Burgić iz bližine zadel vratnico. Minuto pozneje je Agim Ibraimi na drugi strani sprožil z 18 metrov, Grega Sorčan pa je njegov poskus ukrotil.

V šesti minuti pa so domači povedli. Po podaji Matije Široka iz kota je v kazenskem prostoru sam ostal Burgić, ki je z glavo zadel za 1:0. Šest minut pozneje so državni prvaki izenačili, potem ko je Jean-Philippe Mendy prodrl v kazenski prostor po levi strani in skoraj iz mrtvega kota premagal Sorčana za 1:1.

Po zadetku so bili še naprej odločnejši Štajerci, v 17. minuti je poskus Željka Filipovića obranil Sorčan, v 25. minuti pa je na 2:1 povišal Marcos Tavares po podaji Mitje Vilerja z leve strani.

Izjemno dinamičen in gledljiv prvi polčas je Gorica sklenila z novo lepo priložnostjo, po podaji Amela Džuzdanovića je v 44. minuti Blessing Eleke s strelom z glavo zatresel vratnico.

Gorica se tudi v uvodu drugega polčasa ni pustila, imela kar nekaj obetavnih akcij, v 57. minuti pa je Marshall Mfon Johnson ostal sam na dobrih petih metrih, streljal z glavo, a je žogo poslal v naročje Jasmina Handanovića.

Zato pa je že v nasprotnem napadu Maribor povedel s 3:1, potem ko je po lepi podaji Agima Ibraimija znova zadel Mendy. Zatem so Mariborčani nadzirali dogajanje na igrišču in v 77. minuti postavili še piko na i zmagi. Po podaji Petra Stojanovića z desne strani v kazenski prostor je do žoge prišel Damjan Bohar in zadel za 4:1.

V 81. minuti se je sicer moral na drugi strani izkazati Handanović po strelu Alena Jogana, a kaj več domačim ni uspelo.

Gorica bo v 10. krogu v soboto gostila Olimpijo, Maribor pa bo gostoval v Zavrču.