13. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  03.10.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

4 : 0

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 3500

Maribor po dolgem času šampionsko

Maribor - Luka Koper 4:0 (1:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 4000, sodniki: Kajtazović (Kranj), Praprotnik in Kovačič (oba Ljubljana).
* Strelci: 1:0 Vršič (40.), 2:0 Tavares (59.), 3:0 Ibraimi (61.), 4:0 Tavares (77.).
* Maribor: Handanović, Mertelj, Filipović, Šuler, Viler, Ibraimi, Sallalich, Kabha (od 80. Dervišević), Vršič, Tavares (od 88. Volaš), Mendy (od 72. Bajde).
* Luka Koper: Simčič, Šme, Halilović, Tomas, Memolla (od 42. Pavić), Galešić, Štulac, Tomić, Rahmanović (od 76. Škerjanc), Guberac, Ivančič (od 79. Lotrič).
* Rumeni kartoni: Vršič, Kabha; Guberac, Štulac.

Trener Maribora Krunoslav Jurčić je končno dočakal zmago še v Ljudskem vrtu. Zmaga državnih prvakov ni bila vprašljiva, saj so bili boljši v vseh elementih igre. Koprčani visokemu ritmu, ki so ga narekovali domači, niso mogli slediti, tako da niso bili niti blizu prekinitve niza brez zmage v Ljudskem vrtu, ki traja že več kot šest let. Maribor se je zdaj točkovno izenačil z Domžalami, skupaj sta na tretjem oziroma četrtem mestu. Koper je osmi, štiri točke pred zadnjim Celjem.

Mariborčani so po pričakovanju začeli napadalno. Že v šesti minuti je Marcos Tavares zatresel mrežo gostov, toda bil je v prepovedanem položaju. Dve minuti pozneje so Koprčani prvič zagrozili. Prosti strel je izvedel Goran Galešić. S 25 metrov je meril proti desni vratnici, Jasmin Handanović pa je s skrajnimi močmi žogo odbil v kot.

Kljub premoči v posesti žoge pa državnim prvakom v naslednjih minutah ni uspelo ustvariti nevarnejših akcij. V 20. minuti se je Aleš Mertelj odločil za strel z 20 metrov, žoga je zletela tik nad prečko. S podobne razdalje je štiri minute kasneje poskušal še Agim Ibraimi, a tudi takrat je žoga končala nad golom. V 29. minuti pa je Sintayehu Sallalich močno streljal z roba kazenskega prostora in zadel desno vratnico.

Ob koncu prvega polčasa se je igra povsem preselila na polovico gostujočega moštva. V 36. minuti se vnovič zatresel okvir koprskih vrat. Sallalich je prodrl po desni strani, poslal uporabno žogo Marwana Kabhaja, ta pa je iz bližine zadel prečko. V končnici so domači končno zadeli. Mitja Viler je poslal predložek z leve strani, Dare Vršič pa je z dvanajstih metrov zadel levi spodnji kot vrat Vasje Simčiča. V 43. minuti se je še tretjič stresel okvir vrat, Jean-Philippe Mendy je streljal z glavo in zadel stičišče vratnice ter prečke.

Mariborčani so v drugem polčasu nadaljevali z ritmom iz prvega. Že v 47. minuti se je Mendy po podaji Tavaresa znašel pred Simčičem, ki pa je njegov strel odbil v kot. V 54. minuti so si Koprčani pripravili najlepšo priložnost. Denis Halilović je s prostega strela s 35 metrov našel Lea Štulca, ki je stekel mimo nepazljive obrambe domačih, toda žogo po njegovem strelu z leve strani je Handanović odbil v kot.

Vijoličastim se je napadalna igra, ko so vršili pritisk na polovici gostov, obrestovala v 59. minuti, ko je Ibraimi prestregel podajo, podal Tavaresu, ki je žogo poslal mimo Simčiča v gol. Dve minuti kasneje je Ibraimi zadel za povišanje vodstva. Mendy je podal Vršiču, ki je sprožil strel z leve strani, Simčič je odbil le do Ibraimija, ki je zadel nebranjeno mrežo.

Po tem golu je bilo priložnosti mnogo manj, v 75. minuti bi Ivica Guberac lahko dosegel častni gol za goste, a je pri neoviranem strelu z roba kazenskega prostora žogo slabo zadel in Handanović jo je brez težav umiril. Česar ni zadel Guberac, je v naslednjem napadu storil Tavares.

Ibraimi je izvedel prosti strel z desne strani, v kazenskem prostoru pa se je v gneči najbolje znašel Tavares, ki je žogo še enkrat poslal v mrežo. Štiri minute pred koncem je tudi Sallalich zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. V sodniškem podaljšku je Simčič obranil še strel Daliborja Volaša.

Maribor bo v 14. krogu 17. oktobra gostoval v Celju, Koprčani pa bodo dan pozneje gostili Olimpijo.