18. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  25.11.2015 ob 17.30

4 : 2

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Pospeh Tomislav (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Obrenović Rade (6. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Nogometni pozdrav! 18. krog Prve lige Telekom Slovenije, po katerem se bodo moštva ozrla za opravljenim v prvi polovici sezone, prinaša tudi tekmo Maribora in Gorice v Ljudskem vrtu.
0'
  Dvoboj iz zgornjega dela razpredelnice. Maribor se je dokončno prebudil in zelo izboljšal podobo z začetka sezone. Primorci, nasprotno, izgubljajo zagon. Trije zaporedni porazi so jih pahnili na četrto mesto.
0'
  Več kot štiri leta in pol. Tako dolgo čakajo Primorci na skupno 23. zmago nad Štajerci. #MARGOR
0'
  V 9. krogu so vijoličasti še popravili dobro statistiko z medsebojnih tekem. 4:1 so zmagali v Novi Gorici, ko je Krunoslav Jurčić uspešno prestal prvenec v novi službi.
0'
  Na derbiju v Ljubljani in po njem se je Hrvat odzval čustveno. Razočaran, ker je zaostanek za Olimpijo ostal sedem točk. Doma, proti Gorici, je mariborski namen jasen.
0'
  Gostitelji ne bodo popolni. Zaradi izključitve v Ljubljani manjka Stojanović, poškodovana sta še dva bočna nogometaša, Viler in Mejač. Posledice z zadnje tekme preprečujejo nastop od prve minute tudi Vršiču.
0'
  Miran Srebrnič napoveduje, da se bo tudi v Mariboru oklepal stalne usmeritve. Ob pogumni igri so včasih kaznovani, a v mestu ob Dravi želijo nastopiti dopadljivo.
0'
  Začetna postava Maribora: Handanović, Janža, Šuler, Filipović, Sallalich, Tavares, Ibraimi, Gigli, Bajde, Kabha, Martelj. #MARGOR
0'
  Še goriška zasedba: Sorčan, Celcer, Kotnik, Širok, Burgić, Eleke, Cvijanović, Džuzdanović, Jogan, Mevlja, Johnson. #MARGOR
0'
  Goran Cvijanović je v Ljudskem vrtu pomagal graditi evropski Maribor, danes se vrača - v goriškem dresu. #MARGOR
0'
  Mož s piščalko bo Dejan Balažič.
0'
  V mrzlem večeru se tribune počasi polnijo.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče.
0'
  Krajša slovesnost in pozornost za poškodovanega Mitjo Vilerja. V Novem mestu je odigral svojo 200. tekmo za vijoličaste. Kot 33. v zgodovini mariborskega kluba.
1'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andrej Kotnik. Premalo silovito za Handanovića.
5'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Matija Širok.
6'
8'
  Goričani pogumno v uvodu. Ob enakovredni posesti žoge.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Utrpel ga je Gregor Bajde.
10'
14'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
14'
  Živahna predstava. Obrambi za zdaj uspešni.
15'
  Sintayehu Sallalich v prepovedanem položaju.
16'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Miran Burgič.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Abel Gigli.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Erik Janža.
19'
  Pet obiskovalcev ima tudi del tribune, namenjen gostujočim navijačem.
19'
21'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
21'
  Prva izrazita priložnost in vodstvo vijoličastih. Tavares je obdržal žogo na sredini terena, Ibraimi je v kazenskem prostoru izkoristil njegovo globinsko podajo.
26'
  Premoč Maribora.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Marwan Kabha.
29'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
30'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Nejc Mevlja.
31'
  Gorica ima udarec iz kota.
32'
  Razigrani Ibraimi prisoten pri praktično vseh resnejših mariborski poskusih.
32'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
33'
  Prosti strel. Razdalja od gola približno 30 metrov.
33'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a visoko čez gol.
34'
  Streljal je Blessing Chibuike Eleke, a mimo vrat. Udaril je z roba kazenskega prostora, pred tem pa uspešno preigraval.
36'
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Kotnik. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
37'
  Andrej Kotnik je dobil rumeni karton.
39'
  Goričani so vzpostavili ravnotežje. Znova več dogajanja tudi na drugi polovici.
39'
  Streljal je Amel Džuzdanovič, a mimo vrat.
41'
42'
  GOOOL! Zadel je Sintayehu Sallalich!
43'
  Nespretnost Jogana, Sallalich je spretno ukradel žogo in ob soočenju premagal Sorčana. #MARGOR
43'
44'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Matija Širok.
45+1'
45+1'
  Polčas z malo priložnostmi in veliko mariborsko učinkovitostjo. Gorica le z enim resnejšim poskusom, čeprav je precej poskušala.
46'
46'
  GOOOL! Zadel je Blessing Chibuike Eleke!
47'
  Eleke je izenačil po pol minute igre v nadaljevanju! Udaril je z roba kazenskega prostora, Handanović se je dotaknil žoge, a je ni preusmeril dovolj. #MARGOR
48'
  Mariborčani so se pritoževali. Zahtevali so nedovoljeni položaj.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miran Burgič. Utrpel ga je Marko Šuler.
50'
Avtogol
  GOOOL! Alen Jogan je zatresel lastno mrežo!
50'
  Hitro spet povišanje prednosti. Streljal je Sallalich in na petih metrov pred golom zadel Jogana. Žoga je spremenila smer in se odkotalila mimo Sorčana v mrežo.
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Džuzdanovič. Handanović brani.
52'
54'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
55'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
55'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
57'
  Tekma je drugem delu še bolj dinamična. Poskusi se vrstijo.
57'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat. Iz zahtevnega položaja, po podaji Mertlja.
58'
60'
61'
  GOOOL! Zadel je Gregor Bajde!
62'
  Imenitna podaja Kabhe v prazen prostor. Bajde je dobro sprejel žogo in se izkazal še pred Sorčanom.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Erik Janža.
64'
65'
  Menjava: iz igre Andrej Kotnik, v igro Sandi Arčon.
65'
  Goričani bi morali napraviti podvig, da bi se izognili novemu porazu z Mariborom.
66'
  Streljal je Marwan Kabha, za las mimo desne vratnice.
66'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Dino Hotič.
68'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
70'
  Ob mariborski prevladi je Jurčić namenil priložnost mlademu Hotiću. Najbrž tudi zaradi obremenjenosti Kabhe, ki je v tej sezoni med najbolj konstantnimi v domači ekipi.
71'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Damjan Bohar.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miran Burgič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
76'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Jean-Philippe Mendy.
76'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
77'
  Menjava: iz igre Miran Burgič, v igro Marko Nunič.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Nunič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
79'
  Vijoličasti ohranjajo prednost in so še naprej nevarnejši.
80'
81'
  Odlična podaja Hotića iz kota. V gneči pred golom Mariborčani niso bili dovolj spretni.
83'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
84'
84'
  Streljal je Blessing Chibuike Eleke, a mimo vrat.
85'
  Nevaren poskus z glavo prvega goriškega strelca.
85'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
87'
  Maribor bo vpisal peto zmago na zadnjih šestih tekmah, Goričani četrti zaporedni poraz.
89'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Jan Humar.
90'
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Sandi Arčon v prepovedanem položaju.
90+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
90+3'
  GOOOL! Zadel je Sandi Arčon!
90+3'
  Arčon je zadel po prodoru in podaji Elekeja z desne strani.
90+4'
90+4'
  Drugi polčas je ponudil všečno predstavo in še štiri zadetke, tekma skupaj kar šest. Mariborčani prepričljivo do nove zmage, goriška negativna serija se je podaljšala. Pozdrav do prihodnjič!