19. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  28.11.2015 ob 17.30  | Prenos: Kanal A

3 : 3

Zavrč

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Lunežnik Janez (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Obrenović Rade (6. sodnik)
0 Rumeni kartoni 4

0'
  Nogometni pozdrav iz Ljudskega vrta! Pred nami je mariborsko dejanje 19. kroga Prve lige Telekom Slovenije, dvoboj med domačimi vijoličastimi in gosti iz Zavrča.
0'
  Tekma moštev iz zgornjega dela razpredelnice. Zavrčani na njenem robu, vijoličasti na drugem mestu, z devetimi točkami več od Haložanov.
0'
  Na medsebojnih tekmah v tej sezoni več uspeha za Zavrčane. Na začetku druge polovice prvenstva bomo spremljali že tretjega. Na prvem v Ljudskem vrtu je bilo 1:1, v Zavrču 2:1 za domače.
0'
  To je bil tudi edini poraz Maribora, odkar je ekipo prevzel Krunoslav Jurčić. Od takrat izjemna serija aktualnih prvakov, šest zmag in dva neodločena izida.
0'
  Zavrčane spet trenira Ivica Solomun, ki je bil na tem mestu že na začetku sezone.
0'
  Prti sestavljanju ekipe je pogrešal Tonija Datkovića, sicer stalnega člana začetne postave, ki doslej v prvenstvu ni izpustil niti minute.
0'
  Tudi pri domačih je na seznamu kaznovanih le eno ime - Petar Stojanović.
0'
  Postava Maribora: Handanović, Janža, Šuler, Filipović, Sallalich, Tavares, Ibraimi, Gigli, Bajde, Vršič, Mertelj. #MARZAV
0'
  Še završka zasedba: Picak, Glavina, Cvek, Rogač, Riera, Glavica, Antić, Pihler, Novoselec, Tahiraj, Batrović. #MARZAV
0'
  Mitja Žganec bo glavni sodnik na stadionu pod Kalvarijo. #MARZAV
0'
  Mrzel večer je zagotovljen. In tudi zanimiv dvoboj, če sodimo po prejšnjih tekmah teh moštev.
0'
  34. mariborski član z dvesto klubskimi nastopi. Željko Filipović. #MARZAV
0'
  Vijoličasti v standardni opremi, vijoličaste barve. Gostje v belih dresih.
1'
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Rogač. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
3'
  Dejan Glavica v prepovedanem položaju.
4'
  Na severni tribuni stadiona tudi navijaška posadka iz Zavrča.
4'
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Erik Janža.
8'
8'
  Discipliniran završki uvod, z jasno obrambno usmeritvijo.
9'
  Gostje so v tej sezoni prejeli 19 golov. Manj le Olimpija in Domžale.
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Batrovič. Utrpel ga je Jasmin Handanovič.
11'
  Veljko Batrovič je dobil rumeni karton.
11'
  Prva nevarnejša završka akcija. Handanović hitrejši od Batrovića. Zaradi starta nad vratarjem je Črnogorec dobil rumeno opozorilo.
12'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
13'
  Podal je Vršič, Tavares v skoku premalo natančen. #MARZAV
14'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde. Z glavo, premalo silovito, Picak zlahka.
17'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
17'
  Vodstvo Maribora! Preprosta in učinkovita akcija. Znova razigrani Bajde je ob Novoselcu podal pred gol, kjer je bil na pravem mestu Ibraimi. Zadetek je dosegel z udarcem po tleh.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich.
18'
20'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
21'
  Osmi Ibraimijev gol v sezoni.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
24'
  Zdravniška pomoč za Filipovića, ki je po skoku treščil ob tla.
26'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
27'
  Bajde je po sprehodu v kazenski prostor zadel zunanji del mreže.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Francesco Tahiraj. Utrpel ga je Erik Janža.
31'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Davor Rogač.
32'
  Mariborčani aktivnejši, zlasti z napadi po levi strani.
33'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleks Pihler.
35'
  V skoku Pihler žoge ni zadel dovolj močno.
37'
  GOOOL! Zadel je Dejan Glavica!
38'
  Izenačenje! Po netočni podaji Filipovića se je Glavica sprehodil mimo Giglija in Mertlja ter v soočenju ugnal še Handanovića.
39'
  Ta čas zelo čvrsta postavitev Zavrča. Mariborčani imajo težave pri organizaciji napadov.
40'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
43'
  Gostje iz minute v minuto bolj prepričljivi pri ustavljanju mariborskih poskusov.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Abel Gigli.
44'
  Dejan Glavica je dobil rumeni karton.
44'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Francesco Tahiraj.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  V končnici polčasa žvižgi za mariborske nogometaše. Zavrčani so se pobrali po zaostanku, izenačili in povsem ustavili mariborske nalete. Obeta se napeto nadaljevanje.
46'
46'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Dejan Glavica.
48'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Lovro Cvek.
51'
  Gostje se pri taktiki še naprej zanašajo na zanesljivo obrambo in na hitre prehode na nasprotno polovico. V zadnji tretjini prvega polčasa so bili pri tem uspešni.
51'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Dejan Glavica.
51'
  Vijoličasti ne kažejo podobe s prejšnjih tekem.
52'
  Obeta se prva menjava. Ob stranski črti je pripravljen Kabha.
53'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Alberto Riera Ortega.
53'
  Enajstmetrovka za Zavrč!!!
53'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Marwan Kabha.
54'
Gol (11m)
  GOOOL! Alberto Riera Ortega je zadel enajstmetrovko!
54'
  Riera zanesljivo, popoln zasuk v Ljudskem vrtu!
55'
  Žganec je pokazal na najstrožjo kazen ob prodoru Riere in posredovanju Giglija.
55'
  GOOOL! Zadel je Veljko Batrovič!
56'
  Novo završko veselje! Tahiraj je prestregel Handanovićevo podajo, žogo spravil do Batrovića, ki je poskrbel za nov val navijaškega ogorčenja.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Glavina. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
57'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Jean-Philippe Mendy.
57'
  Veljko Batrovič v prepovedanem položaju.
58'
  Nakazovalo se je že ob koncu prvega dela. Završka taktična prevlada, Mariborčani so zmedeni.
59'
  Zavrč ima udarec iz kota.
59'
  Streljal je Ivan Novoselec, a mimo vrat.
62'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy!
63'
  Maribor se vrača! Podaja Tavaresa, za visok skok francoskega napadalca in znižanje zaostanka.
66'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Aleks Pihler.
67'
  Nalet vijoličastih.
68'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
68'
  Menjava: iz igre Veljko Batrovič, v igro Josip Golubar.
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Novoselec. Utrpel ga je Gregor Bajde.
70'
  GOOOL! Zadel je Marwan Kabha!
70'
  Izjemen zadetek Kabhe! Udarec z osemnajstih metrov, žoga je preletela Picaka.
72'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
73'
  Izvrsten povratek vijoličastih. In spet drugačna energija na tribunah.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde. Preslabotno, Picak lovi.
74'
  Menjava: iz igre Dejan Glavica, v igro Ed Kevin Kokorovič.
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alberto Riera Ortega. Utrpel ga je Abel Gigli.
75'
  Silovit pritisk domačih.
78'
79'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
79'
  Lovro Cvek je dobil rumeni karton.
81'
  Menjava: iz igre Davor Rogač, v igro Stefan Petrovič.
82'
  Gledamo tekmo, ki pritegne. Sicer ni najbolj kakovostna, a z razburjenji na visoki ravni in doslej kar šestimi zadetki.
83'
  Streljal je Francesco Tahiraj, a mimo vrat.
83'
86'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Ed Kevin Kokorovič.
87'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
88'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Damjan Bohar.
89'
  Aleks Pihler je dobil rumeni karton. Zaradi namernega igranja z roko.
90'
  Udarec Vršiča, zadetek je z glavo preprečil Glavina.
90+2'
  Napeto je v kazenskem prostoru gostov.
90+2'
90+3'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Ed Kevin Kokorovič.
90+3'
  Še minuta do konca.
90+5'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
90+5'
90+5'
  Zavrčani ostajajo neporaženi proti Mariboru v tej sezoni. Spremljali smo izjemno razburljivo tekmo, polno preobratov. Zadovoljnejši so brez dvoma gostje. Lep sobotni večer!