21. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  05.12.2015 ob 17.30  | Prenos: Kanal A

6 : 0

Krško

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 4

0'
  Prisrčen pozdrav iz Ljudskega vrta! Na sporedu je 21. krog Prve lige Telekom Slovenije, med drugim tudi tekma med Mariborom in Krškim.
0'
  Vloga favorita je, jasno, dodeljena. Po dveh tekmah brez popolnega izkupička bodo domači zadovoljni le z zmago.
0'
  Že zaradi stanja na lestvici izhodišče pred tekmo ne more biti drugačno. Krčani se trudijo uiti z repa razpredelnice, vijoličasti si v lovu za Olimpijo ne smejo privoščiti nepričakovanih zdrsov.
0'
  Domači ne bodo kompletni. Nastopili bodo brez kaznovanih Tavaresa, Šulerja in Filipovića, kar prinaša novo krpanje v obrambni liniji.
0'
  Osrednja branilca bosta tokrat Gigli in Mertelj. Ob njima bodo v začetni enajsterici še Handanović, Janža, Sallalich, Ibraimi, Mendy, Bajde, Vršič, Kabha in povratnik Stojanović.
0'
  Postava Krškega: Zalokar, Volarič, Poljanec, Sikošek, Urbanč, Štefanac, Drnovšek, Pavič, Perković, Jakolić, Žinko.
0'
  Tretja medsebojna tekma v sezoni in v prvi ligi sploh. Obe prejšnji je dobil Maribor (4:1, 3:1).
0'
  Nejc Kajtazović bo prvo sodniško ime tekme.
0'
  Koprčani so v prejšnjem krogu prekinili uspešen niz Krškega - štirih tekem brez poraza.
0'
  Gostje pravkar končali ogrevanje, domači še ne.
0'
  V hladnem večeru gledalci počasi prihajajo. Kaže, da jih bo manj kot običajno v Ljudskem vrtu.
0'
  Ekipi sta že na zelenici.
1'
2'
  Mariborčani v vijoličasti opravi, Krčani v zeleno-beli.
2'
3'
4'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je David Poljanec.
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Poljanec. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
7'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy!
7'
  Hitro vodstvo Maribora! Kazen za Krčane ob izgubljeni žogi. Mendy se je prebil do roba kazenskega prostora in s silovitim udarcem premagal Zalokarja. Zadel je desni spodnji kot.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde. Zalokar lovi.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je David Poljanec.
12'
  Odlično Handanovič. Po novi nespretnosti Giglija je Poljanec prišel do poskusa pred mariborskim vratarjem. Ta je ob udarcu z leve žogo odbil v kot.
12'
  Krško ima udarec iz kota.
14'
  Nevarnost pred Zalokarjem. Podaja Ibraimija, Sallalich za las prekratek.
16'
  Tudi gostje igrajo precej pogumno. Domača obramba pogosto nezanesljiva.
17'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je David Poljanec.
17'
  Abel Gigli je dobil rumeni karton.
17'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Luka Volarič.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Volarič.
20'
  Volarič je zadel okvir gola! Začelo se je z netočno podajo Vršiča. Poljanec je bil v vlogi asistenta, Volarič je z močnim udarcem stresel prečko.
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Petar Stojanovič.
22'
23'
  Povišanje prednosti! Stojanovič je zadel desno vratnico, po odbiti žogi je svoj drugi gol na tekmi prispeval francoski napadalec. Dosegel ga je s petih metrov.
25'
27'
  Krčani so bili skoraj nagrajeni za hraber pristop, a takšna taktika je lahko v Ljudskem vrtu hitro tudi pogubna.
28'
  GOOOL! Zadel je Gregor Bajde!
28'
  3:0! Samostojna akcija Bajdeta v kazenskem prostoru. Zalokar je slabo posredoval in dopustil, da se je žoga po obrambi med njim in vratnico odkotalila v mrežo.
29'
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Pavič. Preslabo za Handanovića.
32'
  Mariborčani so zelo učinkoviti v napadu. A obenem delajo v obrambi osnovnošolske napake. Niso še bili kaznovani.
32'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Marko Jakolič.
33'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Marko Jakolič.
34'
  Streljal je Luka Štefanac, a mimo vrat.
35'
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
37'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Luka Štefanac.
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Štefanac. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
42'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Luka Žinko.
43'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Prefinjen udarec z razdalje 20-tih metrov.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Pavič. Utrpel ga je Erik Janža.
45'
  Luka Pavič je dobil rumeni karton.
45'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka v prvem delu.
45+2'
45+2'
  Mariborčani so prišli že v prvem polčasu do zanesljive prednosti. So na pragu pričakovane zmage. Bili so učinkoviti, izkoristili so dejansko vse priložnosti. Taktika gostov se je izkazala za precej naivno.
45+2'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Dino Hotič.
46'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Drnovšek. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
48'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
49'
  Podal je Hotić, Mendy z bližine zgrešil. Dobra priložnost.
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
49'
  Vratnica Mendyja! Pravzaprav je zadel dve. Podal je Janža, žoga se je odbila iz vratnice v vratnico in Francoz ni nadgradil krasne mariborske akcije.
52'
  Menjava: iz igre Luka Štefanac, v igro Klemen Slivšek.
53'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Luka Pavič.
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Poljanec. Utrpel ga je Abel Gigli.
55'
  Še naprej dinamična tekma. Mariborčani prevladujejo, a poskušajo tudi gostje.
55'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Sikošek. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
55'
  Gregor Sikošek je dobil rumeni karton.
56'
57'
58'
  Čudovit mariborski napad. Zaključila ga je naveza Janža - Bajde, ki je udaril s približno sedmih metrov.
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Slivšek. Po protinapadu, dobra obramba Handanovića.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
59'
59'
  Tretji zadetek Bajdeta! Osamljen je izkoristil odbito žogo Zalokarja po udarcu Ibraimija.
60'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Daniel Vujčič.
62'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Luka Pavič.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Dino Hotič.
63'
  Luka Volarič je dobil rumeni karton.
65'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
66'
  Menjava: iz igre Luka Volarič, v igro Igor Blažinčič.
67'
67'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Damjan Bohar.
68'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Marko Jakolič.
69'
69'
  In še tretji gol Mendyja! Sallalich je podal v kazenski prostor, kjer je Sikošek slabo posredoval. Žoga se je odbila do Mendyja, ki jo je potisnil pod prečko.
70'
  Sintayehu Sallalich v prepovedanem položaju.
73'
  O zmagovalcu seveda že dolgo ni več dvoma. Gostje se vseeno trudijo, da bi dosegli vsaj častni gol.
77'
  Sicer zelo energični Krunoslav Jurčić danes mirno sedi na klopi.
79'
  Miha Drnovšek je dobil rumeni karton. Zaradi izbijanja žoge z igrišča po pisku.
80'
  Vijoličasti še naprej napadajo. V prejšnjem napadu sta se zapletala Bohar in nato še Salllalich.
81'
  Menjava: iz igre Gregor Sikošek, v igro Aleš Kožar.
82'
82'
83'
84'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Igor Blažinčič.
84'
  Streljal je Dino Hotič, a mimo vrat.
85'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Daniel Vujčič. Utrpel ga je Igor Blažinčič.
86'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Igor Blažinčič.
87'
  Streljal je Igor Blažinčič, a mimo vrat.
90'
  Streljal je Erik Janža, a mimo vrat. Silovito, za las je zgrešil.
90+1'
90+1'
  Sodnik Kajtazović se ni odločil za podaljšek. Ni bilo potrebe, rezultat je dovolj zgovoren. Prepričljiva zmaga vijoličastih, še tretja nad Krškim v tej sezoni. Gotovo so jo potrebovali po zadnjih tekmah z Zavrčem in Domžalami. Gostje so bili daleč od presenečenja. Pozdrav do prihodnjič.