25. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  12.03.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

Rudar Velenje

0 : 3

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Podobnik Mitja (1. pomoč), Vojska Matej (2. pomoč) , Prelog Gorazd (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Velenja, kjer se bosta v tekmi 25. kroga Prve lige pomerila Rudar in Maribor. #RUDMAR
0'
  Ekipi se trenutno nahajata na nasprotnih delih lestvice. Maribor je po 24. odigranih krogih na 2. mestu s 44 točkami, šestimi manj od vodilne Olimpije. Rudar pa trenutno zaseda osmo mesto s 25 točkami, enako kot Krka mesto pred njimi in Krško mesto za njimi.
0'
  V 24. krogu je Rudar gostoval v Kopru pri Luki Koper, kjer je v zahtevnih razmerah z zadetkom Klemna Bolhe zmagal z 0:1 in osvojil izjemno dragocene tri točke v boju za zaostanek, ki je v letošnji sezoni izjemno oster, saj pet moštev v spodnjem delu lestvice loči le pet točk. Maribor pa je v preteklem krogu na domačem igrišču odigral veliki derbi z Olimpijo, ki se je končal z 0:0, posledično je zaostanek za Olimpijo ostal pri šestih točkah.
0'
  To bo tretji letošnji obračun med nasprotnikoma. Prva letošnja tekma v Velenju se je končala z 0:0. Tekmo v Ljudskem vrtu pa so vijoličasti dobili kar s 7:1.
0'
  Za trenerja vijoličastih Darka Milaniča bo to druga tekma po povratku v Maribor, prav tako pa bo še drugo tekmo po prihodu odigral Milivoje Novaković. Na drugi strani bo za Mateja Radana, Elvedina Đžinića, Leona Črnčiča ter Mateja Eterovića ta tekma posebna, saj bodo zaigrali proti svojemu nekdanjemu klubu.
0'
  Obe ekipi danes iščeta nove tri točke. Rudar z željo po dvigu po lestvici, hkrati pa tudi zaradi ohranjanja stika s sosednjimi klubi, ki so drugi del začeli zelo dobro, tudi z nekaterimi nekoliko presenetljivimi zmagami. Po drugi strani pa sta naslednji tekmi za Rudar izjemno zahtevni, saj po današnji tekmi z Mariborom prihodnji teden gostujejo še pri Olimpiji, kar, upoštevajoč bitko za naslov, gotovo ni najboljše izhodišče za zbiranje prepotrebnih točk. Vendarle pa se danes za Rudar ponuja priložnost, da, po doslej videnem, izkoristi nekaj težav Maribora, predvsem v fazi napada, saj v spomladanskem delu še niso zadeli, in preseneti vijoličaste.
0'
  Na drugi strani so tri točke izjemno pomembne tudi za Maribor, saj je, po presenetljivem porazom proti Celju v 23. krogu in neodločenim rezultatom proti Olimpiji, Maribor še brez zmage v spomladanskem delu, zaostanek za vodilnimi je ponovno zrasel na 6 točk in vijoličasti ga morajo začeti zmanjševati, če želijo ponovno osvojiti naslov prvaka. Zmaga danes pa bi hkrati pomenila tudi določeno mero pritiska na Olimpijo, ki jutri v Stožicah gosti Celjane, slednji pa so v dobrem rezultatskem nizu in lahko povzročijo preglavice pri vodilni ekipi Prve lige, kot so jih v 23. krogu povzročili tudi Mariborčanom.
0'
  Pri Rudarju danes zaradi kazni rdečega kartona proti Luki Koper manjka David Kašnik, ki bo manjkal na dveh tekmah, pri Mariboru zaradi kazni kartonov danes manjka Mitja Viler, po prestani kazni se v ekipo vrača Gregor Bajde, v kadru pa sta prvič tudi zimski okrepitvi Amar Rahmanović ter Valon Ahmedi, oba bosta tekmo začela na klopi.
0'
  V primerjavi s tekmo proti Luki Koper pri Rudarju danes ena sprememba, namesto Kašnika začenja Jaka Ihbeisheh, pri Mariboru pa takih sprememb kar nekaj. Namesto Mitje Vilerja bo zaigral Erik Janža, namesto Marwana Kabhe bo danes zaigral Amir Dervišević, Gregor Bajde bo v postavi zamenjal Damjana Boharja, medtem ko bo Dare Vršič začel v prvi postavi zaradi dejstva, da se je Željko Filipović premaknil v obrambno vrsto, kjer bo danes zaigral namesto Rodriga Defendija. Kabha in Defendi danes manjkata zaradi poškodbe.
0'
  Poglejmo obe začetni enajsterici...
0'
  Rudar: Radan, Kocić, Knezović, Džinić, Ihbeisheh, Bolha, Črnčič, Trifković, Tolimir, Babić, Eterović. #RUDMAR
0'
  Maribor: Handanović, Janža, Šuler, Filipović, Mertelj, Dervišević, Vršič, Bajde, Ibraimi, Tavares, Novaković. #RUDMAR
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Mitja Žganec iz Ljubljane. #RUDMAR
0'
  Igralci obeh ekip pravkar prihajajo na zelenico danes lepo obiskanega stadiona Ob jezeru.
1'
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Utrpel ga je Gregor Bajde.
2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde, dobro posredovanje Radana.
3'
  Maribor je bistveno bolje začel tekmo.
7'
  Maribor še naprej bistveno več pri žogi od gostov.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Gregor Bajde.
8'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poskusil Gregor Bajde, odlična obramba Radana.
8'
8'
  Streljal je Amir Derviševič, a mimo vrat.
9'
  Radan je odlično obranil dva strela Bajdeta v prvih 10 minutah. #RUDMAR
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Erik Janža.
10'
  Milivoje Novakovič v prepovedanem položaju.
12'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poskusil Marcos Morales Tavares, a premalo močno.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milivoje Novakovič, še ena odlična obramba Radana. #RUDMAR
14'
14'
  Nevarno podajo Ibraimija iz kota je Radan še enkrat uspešno izbil izpred svojih vrat.
15'
15'
  Jaka Ihbeisheh je dobil rumeni karton.
16'
  Nevarna podaja Ibraimija je zletela mimo vseh igralcev v kazenskem prostoru.
17'
  Izjemno posredovanje Knezovića, ki je v zadnjem trenutku odbil žogo pred Novakovićem.
18'
  Mario Babič v prepovedanem položaju.
19'
  Streljal je Agim Ibraimi, a nekoliko preko vrat.
21'
  Prvih 20 minut je postreglo s številnimi napadi Maribora in številnimi preizkušnjami za velenjsko obrambo na čelu z vratarjem Radanom.
23'
  Druga dobra obrambna akcija Knezovića, ki je ponovno zaustavil Novakovića.
26'
  V zadnjih trenutkih se zdi, da se je Rudar izvil iz močnega pritiska Maribora z začetka tekme.
28'
29'
  Na tleh je obležal Janža po štartu Ihbeisheha, ki že ima rumeni karton.
29'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Jaka Ihbeisheh je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
30'
  Situacija za Rudar bo z igralcem manj gotovo še težja.
31'
33'
  Dober blok Džinića po strelu Tavaresa.
33'
  Igra z roko Črnčiča in prosti strel za Maribor.
33'
  GOOOL! Zadel je Amir Derviševič!
34'
  Po podaji Ibraimija je z glavo zadel Amir Dervišević. #RUDMAR
35'
36'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Stjepan Babič.
36'
36'
37'
  Po izključitvi Ihbeisheha se je Bolha preselil na desno stran obrambe, S. Babić pa bo nadomestil njegovo mesto v zvezni vrsti.
39'
  Nekoliko predolga podaja za Tolimirja, Handanović je prej prišel do žoge.
40'
  Ibraimi se je dobro izognil prepovedanemu položaju, a ni uspel zaključiti akcije.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
44'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
45'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
45+1'
  Rudar ima udarec iz kota.
45+2'
  Slabo je v protinapadu Maribora reagiral Tavares, ki ni izkoristil situacije 2 na 1.
45+3'
  Prekršek je utrpel Stjepan Babič .
45+3'
45+3'
  Maribor je silovito začel tekmo, imel preko Bajdeta in Novakovića tri lepe priložnosti. #RUDMAR
45+3'
  Ko se je zdelo, da se je Rudar nekoliko pobral in zaigral približno enakovredno, pa napaka Ihbeisheha. #RUDMAR
45+3'
  Kmalu za tem pa zadetek Derviševića. #RUDMAR
45+3'
  Za Rudar bo drugi polčas še bolj zahteven, z igralcem manj in ob zaostanku z 0:1. #RUDMAR
45+3'
  Za Rudar pa vendarle vse še ni izgubljeno, že v spomladanskem delu smo imeli nekaj tekem, kjer je tekmec kljub igralcu manj prišel do pozitivnega rezultata, kot denimo Krško prav proti Rudarju ter Celje proti Mariboru ali Gorica proti Zavrču.
45+3'
  V drugem polčasu bodo s sredine krenili domači igralci.
46'
48'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Tolimir, odlična obramba Handanovića.
49'
  Preslab poskus Črnčiča po podaji iz kota.
50'
  Novaković ponovno ni uspel uspešno zaključiti akcije Maribora, dober blok obrambe Rudarja.
51'
  Streljal je Stjepan Babič, a mimo vrat.
52'
  Rudar je drugi polčas začel bistveno bolje, Maribor pa bistveno slabše kot prvega.
53'
55'
  Maribor je v zadnjih trenutkih ponovno prevzel pobudo na igrišču.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Marko Šuler.
57'
  GOOOL! Zadel je Gregor Bajde!
57'
  Po hitri in lepi akciji Maribora je zadel Gregor Bajde. #RUDMAR
59'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Amir Derviševič.
59'
  Stjepan Babič je dobil rumeni karton.
60'
62'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
65'
66'
  Ibraimi po samostojni akciji ni uspel podati v kazenski prostor.
67'
  Leon Črnčič v prepovedanem položaju.
69'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
70'
  Filipović je dobro zaustavil prodirajočega Črnčiča.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde, a premalo močno za Radana.
72'
  Maribor ima udarec iz kota po novi dobri obrambi Radana po strelu Mariborčanov.
73'
74'
  Po lepi dolgi podaji je Bajde lepo zadel za 0:3. #RUDMAR
74'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Anže Pišek.
76'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Erik Janža.
76'
  Menjava: iz igre Nikola Tolimir, v igro Luka Prašnikar.
77'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Jean-Philippe Mendy.
78'
  Prekršek je utrpel Anže Pišek .
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Prašnikar.
80'
  Prekršek je utrpel Agim Ibraimi .
80'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
81'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Damjan Bohar.
85'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
85'
85'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Milivoje Novakovič.
87'
Rdeči karton
  Elvedin Džinič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
88'
  Džinić je kot zadnji igralec obrambe podrl Novakovića in prejel neposredni rdeči karton.
89'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Amar Rahmanovič.
90+1'
  Damjan Trifkovič v prepovedanem položaju.
90+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Milan Kocič.
90+2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Klemen Bolha.
90+3'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
90+3'
90+3'
  Zanesljiva zmaga Maribora, nekaj lepih akcij ob zadetkih, Rudar pa ob igralcu manj ni zmogel narediti več. #RUDMAR