7. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  28.08.2011 ob 19.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija

4 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 8000

Veliki derbi zmajem

Olimpija je v velikem derbiju 7. kroga Prve lige v Ljubljani premagala Maribor s 4:1 (3:0).

Vročica pred največjim slovenskim nogometnim derbijem se je začela že med tednom, ko sta oba športna direktorja (Mile Ačimović pri Olimpiji in Zlatko Zahović pri Mariboru) pred medijev "izmenjala" nekaj sočnih o eni in drugi ekipi.

To je še dodatno razvnelo čustva enih in drugih navijačev, pri igralcih pa dodatna motivacija ni bila potrebna.

Dvoboj tretje (po novem druge) in prve ekipe prvenstva, slednja je za nameček med tednom poskrbela še za zgodovinski uspeh s prebojem v skupinski del evropske lige, je postregel z očitno neizogibnim metanjem bakel na igrišče, predvsem pa z glasnim navijanjem in všečno predstavo zlasti domače ekipe, ki je že v prvem polčasu odločila zmagovalca.

Tekma se je že začela s pobudo Olimpije, ki si je kmalu priigrala tudi dve lepi priložnosti. V drugi minuti je strel neoviranega Nika Omladiča obranil Jasmin Handanović, v deveti minuti pa je Davor Škerjanc z leve strani kazenskega prostora žogo poslal mimo nasprotne vratnice. Le dve minuti zatem je strel Dareta Vršiča z roba kazenskega prostora spet obranil mariborski vratar, ki je bil uspešen tudi po novem Škerjančevem poskusu v 12. minuti.

V 17. minuti so imeli zeleno-beli novo priložnost, a je volej Škerjanca spet ustavil Handanović. V 19. minuti pa je bil tudi slednji brez moči. Anej Lovrečič je po prodoru lepo prišel do strela z roba kazenskega prostora in domačine popeljal do zasluženega vodstva.

Gostitelji so bili blizu povišanja prednosti v 29. minuti, ko je strel Bobana Jovića od daleč zaustavila prečka. Maribor, pri katerem se je na ogrevanju poškodoval Dejan Mezga, tako da je namesto njega začel Martin Milec, v prve pol ure niso bili posebej nevarni (pritisnili so šele ob koncu polčasa), zato pa je Olimpija z 2:0 povedla v 34. minuti, ko je Dragan Čadikovski iz bližine žogo zabil v zgornji kot. Le pet minut pozneje je bilo že 3:0, po kotu Vršiča je iz bližine zadel Dalibor Radujko.

Na začetku drugega polčasa so Štajerci pričakovano pritisnili in v 52. minuti imeli imenitno priložnost za znižanje zaostanka, a se je po strelu Agima Ibraimija z dobrih desetih metrov izkazal Elvis Džafić. Kmalu zatem je Darko Milanič s klopi na pomoč poklical Marcosa Tavaresa in Gorana Cvijanovića, a tudi to dolgo ni obrodilo želenih sadov. Nekaj priložnosti so si Štajerci sicer priigrali, a brez pravega učinka.

Na drugi strani je v 68. minuti Erik Salkić iz bližine žogo poslal čez vrata, kazen pa je sledila v 76. minuti, ko je prav Tavares iz bližine znižal na 1:3, kar je napovedalo zanimiv zaključek tekme. Toda na žalost so tega zasenčili neredi na tribuni mariborskih navijačev, zaradi česar je morala posredovati policija. Kljub vsemu so gledalci videli še en zadetek, in sicer spet v mariborski mreži, njegov avtor je bil Vršič, ki je zadel "s pomočjo" Arghusa.