35. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  22.05.2013 ob 17.30

Rudar

3 : 1

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Fekonja Štefan (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 800

Rudar prekinil slabo serijo proti prvakom

Rudar Velenje - Maribor 3:1 (1:1)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 550, sodniki: Kajtazović (Kranj), Vidali (Gračišče) in Patarić (Izola).
* Strelci: 0:1 Tavares (17.), 1:1 Kašnik (21.), 2:1 Firer (55.), 3:1 Eterović (76.).
* Rudar: Rozman, Dedić, Jahić, Bubalović (od 86. Stakić), Kašnik, Stjepanović (od 71. Črnčič), Radujko, Rotman, Bratanović (od 61. Podlogar), Firer, Eterović.
* Maribor: Handanović, Mertelj, Mevlja, Arghus, Viler (od 36. Trajkovski), Ibraimi, Dodlek, Filipović (od 46. Milec), Cvijanović (od 72. Berić), Smrekar, Tavares.
* Rumeni kartoni: Stjepanović, Jahić, Črnčič.
* Rdeč karton: /.

Dvoboj med novimi-starimi državnimi prvaki in Rudarjem ni odločal praktično o ničemer, razen o tem, da so Velenjčani malce popravili mesto na lestvici. Po 11. zmagi so napredovali na šesto mesto.

Po relativno mirnem uvodu tekme, v katerem sta obe ekipi sprožili po en strel, pri velenjski je v sedmi minuti Mate Eterović z glavo žogo poslal čez gol, pri mariborski pa je Agim Ibraimi od daleč meril malo mimo leve vratnice, so Mariborčani povedli v 17. minuti. Ibraimi je prodrl v kazenski prostor, oddal žogo Marcosu Tavaresu, ki je s strelom po tleh matiral Matjaža Rozmana.

Domači so hitro izenačili, potem ko je v 21. minuti David Kašnik zadel po podaji Elvisa Bratanovića. Osem minut pozneje je dobro posredoval Jasmin Handanović po poskusu Rajka Rotmana z razdalje, nekaj trenutkov pozneje je Bratanović zatresel le zunanji del mreže, zadnji nevarnejši poskus v prvem polčasu pa je sprožil Ibraimi s 25 metrov, Rozman pa je dobro posredoval.

V uvodu drugega polčasa so bili precej konkretnejši domači. Najprej je Christian Bubalović zatresel mrežo Maribora, a iz prepovedanega položaja, v 53. minuti je Dalibor Radujko z roba kazenskega prostora za malo zgrešil cilj, v 55. minuti pa je Ivan Firer s strelom po tleh iz obrata v kazenskem prostoru Velenjčanom priigral vodstvo.

Isti igralec je bil nevaren tudi v 60. minuti, ko je s glavo zatresel vratnico. V 71. minuti je Arghus prišel do strela po kotu, vendar se je izkazal Rozman, tako kot tudi minuti pozneje po prostem strelu Martina Milca. Pet minut pozneje so domači povišali prednost, potem ko je Firer podal, Eterović pa je z glavo zadel za 3:1. Do konca tekme so pri gostih poskušali še Milec, Robert Berić in Ibraimi, a neuspešno.