14. krog |  Novo mesto, Portoval Novo mesto |  19.10.2013 ob 15.00

Krka

0 : 5

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 700

Maribor se vrača s petardo

Krka - Maribor 0:5 (0:2)

* Stadion Portoval, gledalcev 700, sodniki: Skomina (Koper), Praprotnik (Ljubljana) in Vidali (Gračišče).
* Strelci: 0:1 Milec (40.), 0:2 Milec (45.), 0:3 Tavares (59.), 0:4 Mendy (73.), 0:5 Mezga (90.).
* Krka: Obradović, Mojstrović, Ivanković, M. Cvijanović, Medved, Dežmar (od 66. Krcić), Mbognou, Ihbeisheh, Ranič (od 51. Novosel), Košnik (od 72. Kastrevec), Bešić.
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Mezga, Filipović, Cvijanović, Moravac (od 67. Črnic), Tavares (od 83. Ceppelini), Mendy (od 79. Fajić).
* Rumeni kartoni: Mbognou, Kastrevec; Arghus, Milec, Filipović.
* Rdeč karton: /.

Mariborski nogometaši so po reprezentančnem premoru zaradi kvalifikacij za SP 2014 v Novem mestu upravičili vlogo nespornega favorita in gladko premagali Krko. Junak tekme je bil Martin Milec z dvema goloma in podajama. Maribor tako ostaja na prvem mestu lestvice, na njenem začelju pa so Dolenjci.

Po dokaj raztrganem uvodu so pobudo polčasi začeli prevzemati gostujoči nogometaši, ki so prvič zagrozili v 12. minuti, ko je poskusil Marcos Tavares, a preslabo končal akcijo. Sledila sta še strela Gorana Cvijanovića v 14. minuti, ko je z 20 metrov zgrešil cilj, in Jean-Philippa Mendyja, ki se je v 15. znašel iz oči v oči z Matkom Obradovićem, toda žogo poslal mimo vrat.

Po teh priložnostih je pritisk Maribora počasi pojemal, domači so vzpostavili ravnotežje na igrišču, a priložnosti si niso priigrali. V 40. minuti pa so Štajerci povedli, potem ko je Martin Milec zadel po podaji z leve strani in ob pomoči Klemna Medveda, ki je žogo preusmeril v lastna vrata.

Milec je tik pred iztekom prvega polčasa še podvojil mariborsko prednost, potem ko je izvedel prosti strel, žoga pa se je odbila od živega zidu in spet presenetila Krkinega vratarja.

Milec je bil vpleten tudi v akcijo tretjega mariborskega gola, prav slovenski reprezentant je namreč žogo podal v kazenski prostor do Tavaresa, slednji pa je iz bližine zatresel mrežo. Po tem golu je bila tekma odločena, pravega naboja ni bilo več, kljub temu pa so gosti po prodoru Mendyja - spet je bil podajalec Milec - v 73. minuti povišali že na 4:0.

Dve minuti pozneje so imeli tudi domači priložnost, toda Jaka Ihbeisheh je žogo podal malce za hrbet Žige Kastrevca, ki bi sicer lahko žogo potisnil v prazno mrežo. Končni izid je v 90. minuti postavil Dejan Mezga, ki je po podaji Matica Črnica dvignil žogo in matiral Obradovića.

Krka bo v 15. krogu v petek gostovala v Zavrču, Maribor pa bo dva dni pozneje gostoval v Celju.