34. krog |  Celje, Arena Petrol |  11.05.2016 ob 16.00  | Prenos: Kanal A

1 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Skok Aleš (2. pomoč) , Šinkovec Bojan (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Glažar Roman (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Celja, kjer se bosta v osrednjem srečanju 34. kroga srečala Celje in Olimpija. #CELOLI
0'
  Celjani v 34. krog štartajo s 5. mesta na lestvici in navdani z optimizmom po izvrstnem nizu rezultatov v »eri« Roberta Pevnika, v kateri še niso izgubili, imajo pa 5 zmag in 2 neodločena rezultata. Kljub dobrim rezultatom pa jim obstanek teoretično še ni zagotovljen, zato bo na današnji tekmi za domačine prvi cilj tudi teoretično potrditi obstanek v Prvi ligi v prihodnji sezoni.
0'
  Glede na odlično formo v zadnjih krogih sicer navijači domačih ne bi smeli skrbeti o tem, a letošnja sezona je tudi v spodnjem delu izjemno nepredvidljiva, zato so vsakršne napovedi izrazito neugodne, objektivno gledano pa Celjani vseeno niso ekipa, o kateri bi se glede na trenutne predstave resno razmišljalo kot o kandidatu za izpad.
0'
  Na drugi strani je za goste iz prestolnice današnja tekma najverjetneje ključna v boju za naslov državnega prvaka. Po sobotnem razočaranju in porazu proti Mariboru v Stožicah so se morali gostje hitro pobrati, ponovno zbrati in pripraviti na obračun z razpoloženimi Celjani, ki so pred tem v 32. krogu na Areni Petrol že vzeli 2 točki Mariboru in bodo to želeli storiti, seveda v okviru lastnih tekmovalnih ciljev, tudi danes.
0'
  Možnosti spodrsljaja za Ljubljančane več ni, saj so na vrhu prvenstvene lestvice sedaj izenačeni z večnimi tekmeci iz Maribora, v vodstvu pa jih ohranja boljša statistika medsebojnih obračunov, kar pa Olimpiji še vedno omogoča, da v zadnjih treh krogih sama odloča o svoji usodi, konkretno v tej sezoni, o naslovu državnega prvaka. Oba tekmeca za naslov prvaka bosta preostale tekme Prve lige, vključno z današnjo, kot že tradicionalno ob koncih prvenstev, odigrala istočasno.
0'
  Zadnjo tekmo sta današnja tekmeca odigrala v 25. krogu v Stožicah, ko se je tekma, kljub priložnostim z obeh strani, končala z 0:0. Vendar pa danes obe ekipi vstopata v srečanje v drugačnem duhu, ki sta ga v obeh ekipah vdihnila nova trenerja, Robert Pevnik in Rodolfo Vanoli.
0'
  Zadnje gostovanje v Celju pa je gostujočim navijačem ostalo v lepem spominu predvsem po izjemni predstavi Andraža Šporarja, ki je v tekmi 16. kroga 31. oktobra lani na Areni Petrol zabil vse 4 zadetke za zmago Olimpije z 0:4. Res pa je tudi, da so jo Celjani letos Olimpiji že zagodli v Pokalu Slovenije, ko so jih po dveh tekmah četrtfinala takrat presenetljivo izločili.
0'
  Zadnje prvenstveno gostovanje Olimpije v Celju je zaznamoval Andraž Šporar s 4 zadetki ob zmagi 0:4. #CELOLI
0'
  Pri Celjanih danes nimajo težav s kaznovanimi igralci. Pri Olimpiji pa zaradi kazni kartonov danes ne smeta zaigrati Matic Fink in Alves Coelho da Silva.
0'
  Poglejmo obe začetni enajsterici...
0'
  Celje: Kotnik, Kous, Krajcer, Hadžić, Travner, Čirjak, Vrhovec, Miškić, Podlogar, De Sousa, Sunny. #CELOLI
0'
  Olimpija: Vidmar, Mitrović, Zarifović, Kelhar, Klinar, Zajc, Matić, Kronaveter, Bajrić, Radović, Eleke. #CELOLI
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Dragoslav Perić iz Kranja. #CELOLI
0'
  V Celju je pred tekmo začelo deževati.
0'
  S sredine bodo začeli gostje.
1'
2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
3'
  GOOOL! Zadel je Kenan Bajrič!
3'
  Po lepem prodoru Elekeja po desni strani je iz bližine zadel Kenan Bajrić. #CELOLI
6'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
7'
  Olimpija je bistveno bolje odprla srečanje.
7'
  Streljal je Lovre Čirjak, a preko vrat.
8'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Jure Travner.
12'
  Streljal je Erico Henrique Esteves De Sousa, a mimo vrat. Vseeno bo to kot za Celje.
12'
  Celje ima udarec iz kota.
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erico Henrique Esteves De Sousa. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
15'
  Celjani so se po začetnem presenečenju pobrali in so sedaj nekoliko boljši nasprotnik.
15'
  Menjava: iz igre Nemanja Mitrovič, v igro Antonio Delamea Mlinar.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
17'
  Po podaji Radovića je z glavo streljal Aris Zarifovič, a malenkost preko vrat.
19'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Marko Krajcer.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
20'
  GOOOL! Zadel je Miha Zajc!
20'
  Po vratnici po strelu Radovića je do odbite žoge prišel Zajc in brez težav zadel za 0:2. #CELOLI
21'
  GOOOL! Zadel je Lovre Čirjak!
22'
  Povratek Celja! Po podaji Miškića je s prsmi zadel Lovre Čirjak. Rezultat je 1:2. #CELOLI
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Danijel Miškič, odlična obramba Vidmarja.
24'
25'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
26'
28'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Danijel Miškič.
29'
  Zaenkrat odlična tekma na Areni Petrol.
32'
  Nekoliko predolga podaja Vrhovca za De Souso, ki se je odkrival v prazen prostor.
33'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
37'
  Eleke v teh trenutkih menja nogometno obutev. Olimpija z igralcem manj.
37'
  Streljal je Rok Kronaveter, a preko vrat.
38'
  Eleke se je po menjavi obutve vrnil v igro.
38'
  Sodnik Perić opozarja gostujočega trenerja Vanolija.
40'
42'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
45'
  Olimpija je v zadnjih minutah nekoliko umirila igro. V drugem delu 1. polčasa manj priložnosti kot v res izvrstnem 1. delu prvega polčasa.
45+1'
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45+2'
45+2'
  Po prvem polčasu so lahko bolj zadovoljni gostje, ki po golih Bajrića in Zajca vodijo z 1:2. #CELOLI
45+2'
  Celjani so po golu Čirjaka hitro znižali rezultat, izenačiti pa jim v 1. polčasu ni uspelo. #CELOLI
45+2'
  V drugem polčasu bodo s sredine začeli domači nogometaši.
46'
46'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Damir Hadžič.
47'
  GOOOL! Zadel je Rok Kronaveter!
48'
  Gol Kronavetra po sicer slabem strelu, a zelo slabi reakciji Kotnika. 1:3. #CELOLI
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc, tokrat je bil Kotnik odličen.
50'
  Olimpija ima udarec iz kota.
53'
  Menjava: iz igre Erico Henrique Esteves De Sousa, v igro Marko Pajač.
54'
55'
  Na tleh je obležal Miškić, ki ga je v glavo zadel poskus predložka Kronavetra.
56'
  Miškić mora za trenutek z igrišča.
56'
  Miškić se je vrnil v igro.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
59'
  Menjava: iz igre Danijel Miškič, v igro Janez Pišek.
60'
61'
  Prekršek je utrpel Rok Kronaveter .
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter, Kotnik je žogo le odbil izpred svojih vrat.
62'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Marko Pajač.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lovre Čirjak.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Pajač.
64'
  Dve fenomenalni obrambi Vidmarja po strelih Čirjaka in Pajača.
66'
66'
  Denis Klinar je dobil rumeni karton.
67'
  Žiga Kous v prepovedanem položaju.
69'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Marko Pajač.
70'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
71'
  Matej Podlogar v prepovedanem položaju.
72'
  Samostojna akcija Pajača se je končala brez večje nevarnosti za vrata Olimpije.
73'
  Streljal je Lovre Čirjak, a mimo vrat.
74'
  Streljal je Jure Travner, a mimo vrat.
75'
  Zajc ni uspel priti do zaključnega strela, potem ko se je na desni strani celjske obrambe odprlo precej prostora.
75'
  Streljal je Miroslav Radovič, a preko vrat.
76'
77'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Matej Podlogar.
77'
78'
  Pajač je slabo zaključil protinapad Celja.
79'
  Delamea Mlinar je lepo zaustavil Podlogarja, ki je bil v nevarnem prodoru.
79'
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter, a premalo močno in naravnost v Kotnika.
81'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Jure Travner.
82'
  Menjava: iz igre Blessing Chibuike Eleke, v igro Julius Wobay.
83'
  Po podaji Vrhovca se je žoga očitno odbila od Hadžića. Brez kota za Celjane.
83'
  Menjava: iz igre Jure Travner, v igro Rudi Požeg Vancaš.
84'
86'
  Nekaj med podajo in strelom Vrhovca. Vidmar je ostal zbran.
87'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Pišek. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Pajač. Utrpel ga je Dejan Kelhar.
89'
  Marko Pajač je dobil rumeni karton.
90+1'
90+1'
  Še 3 minute sodnikovega podaljška.
90+2'
90+2'
  Menjava: iz igre Miroslav Radovič, v igro Martin Michel Mimoun.
90+3'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Marko Krajcer.
90+4'
90+4'
  Pomembna zmaga Olimpije na težkem gostovanju v Celju. Prvi poraz Celja v eri Roberta Pevnika. #CELOLI