29. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  20.06.2020 ob 20.00  | Prenos: Planet 2

Celje

1 : 1

CB24 Tabor Sežana

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Salkić Alen (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik)

Neposredni prenos: Planet 2

Stadion: Stadion Z'Dežele, kapaciteta 13.600 sedežev (Povprečni obisk: 906 gledalcev)

- zaprto za javnost

CELJE

Prepoved nastopa: Rok Štraus

Mura je končala uspešno serijo Celja. Grofje so v Fazaneriji doživeli prvi poraz v letu 2020, po zmagi v Stožicah pa so bili povsem neprepoznavni. To je po koncu dvoboja s Prekmurci priznal tudi Dušan Kosič, ki je v primerjavi z Antejem Šimundžo opravil precej manj rotacij v začetni enajsterici. To je bilo opazno tudi v drugem polčasu, ko Celjani niso uspeli odgovoriti tempu gostiteljev. Sobočani so v drugi polovici tekme pritisnili na polovico gostov, ki niso imeli pravih odgovorov na domače napade. Časa za osvežitev ne bo veliko, saj Mitjo Lotriča in soigralce že v soboto čaka nova preizkušnja. V knežje mesto prihaja Tabor, ki je Celjane presenetil na prvem obračunu sezone. Kdo bo boljši v zadnjem medsebojnem spopadu?

Jakob Novak, vezist Celja: "Tabor ima dobro ekipo, ki je zelo kompaktna, hitra in fizično močna. Dobro smo se pripravili, nasprotnika spoštujemo in pričakujemo težko tekmo. Mi se moramo osredotočiti na našo igro, ostati mirni in samozavestni ter verjeti v ekipo. Vse imamo v svojih rokah."

Matjaž Rozman je bil pred gostovanjem v Murski Soboti nepremagan 375 minut. Izkušeni vratar je v Fazaneriji klonil v deseti minuti, a je bil pri zadetkih gostiteljev brez pravih možnosti. Je pa čuvaj celjske mreže še drugič zaustavil strel z bele točke. Štajerec je po Endriju Çekiçiju prebral še namero Luke Šušnjara, ki ga je sicer kot prvi matiral v deseti minuti srečanja. Lahko v soboto znova zaklene svojo mrežo?

Celjani so se v Prekmurje podali z nazivom najtrdnejše obrambe in najučinkovitejšega napada lige. Matjaž Rozman svoje mreže ni uspel ohraniti nedotaknjene, četa Dušana Kosiča pa je četrtič to sezono prejela tri zadetke. Tri gole so Celjanom jeseni zabili še Domžalčani, a so grofje tekmo dobili z izidom 3:5, Velenjčani (3:3) in zmaji, ki so bili na Areni Z'dežele boljši z izidom 1:3.

CB24 TABOR SEŽANA

Prepoved nastopa: /

Celjani so v Murski Soboti prekinili uspešno serijo, Sežanci pa so v Kidričevem dočakali prvo zmago po prekinitvi državnega prvenstva, drugo na gostujočem igrišču. Trimesečni premor je poskrbel za prekinitev niza štirih tekem brez poraza, po Olimpiji je bila od Kraševcev boljša še Mura. Varovanci Maura Camoranesija so se pobrali v pravem trenutku, saj so bile v 28. krogu uspešne tudi Domžale. Bitka za izognitev devetemu mestu tako še zdaleč ni odločena, tekma v knežjem mestu pa bo dobra napoved za prihajajoča spopada z Bravom in Domžalami. Sežanci so z golom Leona Sevra dobili prvo medsebojno tekmo, Celjani pa so se maščevali z dvema zmagama, prepričljiva je bila predvsem decembrska. Tedaj so v golu Tabora končale štiri žoge.

Sežanci so do skalpa Aluminija prišli s potrpežljivo igro, gostitelje pa so lomili do sredine drugega polčasa. V 71. minuti sta domiselno akcijo zaključila Rodrigue Bongongui in Mario Babić, ki spadata med gonilni sili sežanskega napada. To dokazuje tako pogled na število doseženih golov kot vpisanih asistenc. Za nameček Camoranesi v soboto nima težav s kaznovanimi nogometaši, v kader se vrača tudi Leon Sever, ki po zimskem slovesu Predraga Sikimića tvori trio najučinkovitejših igralcev ekipe.

Kraševci so v napadu precej skromnejši od Celjanov. Manj golov so dosegli zgolj Velenjčani, Sežanci so mrežo tekmeca zatresli 33-krat. So pa Sežanci vodilni v drugem statističnem elementu. Tabor slovi kot čvrsta ekipa, to pa se odraža tudi pri zbiranju kartonov. “Češnje” so z 71 rumenimi in tremi rdečimi kartoni največkrat opominjana ekipa Prve lige Telekom Slovenije. Najmanj sodniških opozoril so si doslej prislužili nogometaši Mure, ki so ob dveh rdečih prejeli še 48 rumenih kartonov.