24. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  27.02.2021 ob 15.00  | Prenos: Planet 2

Celje

0 : 3

CB24 Tabor Sežana

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)

Prepoved nastopa: Advan Kadušić

Zdelo se je že, da so v knežjem mestu naposled strnili svoje vrste in da je zimska menjava na klopi končno prišla do izraza. Potem ko so pod taktirko Jirija Jarošika Celjani uvodoma vpisali dva poraza, so v Ljudskem vrtu slavili odmevno zmago. Na kolena so spravili Mariborčane, a uspeha nato niso znali nadgraditi pretekli konec tedna. Resda so bili v prvem polčasu precej boljši tekmec od Šiškarjev, po odmoru pa so se vendarle prebudili tudi vroči Ljubljančani. S Štajerske so odnesli vse tri točke in aktualne prvake potisnili nazaj v boj za obstanek. Od cone izpada jih tako loči le še Tabor, sobotni gost Arene Z'dežele. Bodo grofje kos podobno razglašenim Sežančanom?

Filip Dangubić, napadalec NK Celje: "Tabor je zelo neugoden nasprotnik, tudi oni krvavo potrebujejo točke in zagotovo bodo šli 'na glavo'. Enkrat smo jih letos doma že premagali, ne vem, zakaj jih jutri ne bi še enkrat."

Filip Dangubić, mož odločitve v Ljudskem vrtu, je bil pri strelu tudi sredi tedna. V 67. minuti ga je s podajo našel Advan Kadušić, Dangubić je žogo dobro sprejel in jo poslal v šišensko mrežo. Za Rečana je bil to že sedmi zadetek v sezoni, kar ga uvršča na tretje mesto ligaške in, kakopak, prvo mesto klubske lestvice strelcev. Bo odgovornost prevzel tudi v soboto? Kraševcem je letos nenazadnje že zabijal.

Poraz s Bravom bo v nekoliko lepšem spominu ostal Josipu Čalušiću: hrvaški branilec je namreč dosegel sploh prvi zadetek v celjskem dresu. Prelomna je bila 52. minuta, ko ga je s predložkom našel Mićo Kuzmanović. Čalušić je v knežje mesto iz druge ekipe zagrebškega Dinama sicer prišel na začetku lanske sezone in odigral eno ključnih vlog ob osvojitvi naslova državnih prvakov, za Štajerce pa je doslej zbral 45 nastopov.

TABOR

Prepoved nastopa: /

Tabor ni znal ponoviti scenarija, ki smo ga ob štajerskih gostovanjih na Krasu videvali doslej. Sežanci so se vijoličastim po robu skušali postaviti v oslabljeni podobi (ob Igorju Božiču so manjkali še štirje nogometaši), a je bilo v sredo tako ali tako bore malo odvisno od domačinov. Že takoj na začetku je bilo jasno, da so ti manj razpoloženi od gostov, po odmoru pa so povsem razpadli. Končalo se je z zasluženo zmago Maribora, rdeče-črna zasedba pa se bo iz spomladanske krize skušala izvleči v Celju. Na knežje mesto jih ne vežejo najlepši spomini, saj so tam pozitiven izid iztržili le enkrat, ob koncu lanske sezone je bilo 1:1. Kako se bo končalo tokrat?

Davor Škerjanc, športni direktor NK Tabor: "Z mislimi smo že pri našem sobotnem gostovanju v Celju, ki bo nov zrelostni preizkus za naše fante. Verjamem, da lahko z malo sreče domov prinesejo vse tri točke."

Če so bili rdeče-črni proti Mariborčanom povsem nebogljeni, so nekaj dni poprej ob Kamniški Bistrici imeli svoje priložnosti. V izdihljajih prvega polčasa jim je po bliskovitem protinapadu vodstvo priigral Dino Stančić. Devetindvajsetletnik se je veselil četrtič v sezoni, drugič kot član začetne enajsterice. Jeseni se je kar dvakrat namreč izkazal za zlato menjavo, obakrat, zanimivo, proti Gorici. Bo as v trenerjevem rokavu tudi na Štajerskem?

Celje za Tabor vse od povratka med elito predstavlja nerešljivo uganko. Sežanci so na štirih gostovanjih v knežjem mestu le enkrat prišli do pozitivnega rezultata (junija lani je bilo 1:1), ostali trije obračuni pa so pripadli domačinom. V prid Kraševcem kljub vsemu govori dejstvo, da so Celjani na zadnjih štirih domačih srečanjih vpisali prav toliko porazov. Dvakrat je bila na Areni Z'dežele boljša Mura, po enkrat pa Domžale in Bravo.