3. krog |  Kidričevo, Športni park Kidričevo |  30.07.2021 ob 20.15  | Prenos: Sportklub 1

Aluminij

0 : 2

Kalcer Radomlje

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Pospeh Tomislav (1. pomoč), Špur Staša (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
Delegat: Pokovec Vinko
Št. gledalcev: 300

Radomljani slavili v Kidričevem

Aluminij - Kalcer Radomlje 0:2 (0:1)

* Športni park, sodniki: Jug, Pospeh, Špur.
* Strelca: 0:1 Zabukovnik (42.), 0:2 Nuhanović (79.).
* Aluminij: Banić, G. Pečnik, T. Pečnik (od 77. Brest), Marinšek, Kidrič (od 77. Kadrić), Petek, Flakus Bosilj (od 69. Bizjak), Bolha, Nkama (od 69. Prša), Krefl (od 86. Ploj), Azemović.
* Kalcer Radomlje: Šugić, Primc, Jazbec, Zabukovnik (od 46. Pišek, od 84. Blaić), Nuhanović, Cerar (od 84. Kregar), Šarić (od 62. Varga), Ihbeisheh, Mužek, Pogačar, Guček.
* Rumeni kartoni: Bolha, Azemović, Bizjak; Jazbec, Pišek.
* Rdeči karton: Bolha (95.).

S tekmo med Aluminijem in Kalcer Radomljami se je v Kidričevem začel 3. krog Prve lige Telemach Slovenije. Prvih treh točk v novi sezoni so se veselili gostje, ki so zasluženo slavili z 2:0. Po dveh neodločenih izidih proti Bravu in Olimpiji je Kalcer še neporažen, Aluminij, ki je v uvodnih dveh krogih prav tako dvakrat remiziral, pa v novi sezoni ostaja brez doseženega zadetka.

V soboto sta na sporedu tekmi Mura - Bravo in Celje - Koper, v nedeljo pa najprej Domžale - CB24 Tabor Sežana, ob 20.15 v Stožicah pa še Olimpija - Maribor.

Naslednji konec tedna bo Kalcer Radomlje gostil Maribor (7. 8.), Aluminij pa državne prvake iz Murske Sobote (8. 8.).

Izenačen prvi polčas ni postregel z veliko priložnostmi. V beležkah je pristala 12. minuta, ko je Aluminij v dveh zaporednih akcijah nevarno ogrozil vrata gostov. Najprej je bil za las prekratek Rok Kidrič, po kotu pa je z glavo nenatančno meril Luka Petek.

Radomlje so dvakrat prišle do priložnosti za zadetek; prvo v 25. minuti je Mark Zabukovnik zapravil oziroma žogo iz neposredne bližine poslal v prečnik, drugo v 42. minuti pa je isti igralec pretvoril v vodstvo 1:0.

Akcijo je lepo začel Mateo Mežek, se spretno otresel nekaj domačih nogometašev, s podajo zaposlil Ivana Šarića, ki je v kazenskem prostoru našel Marka Zabukovnika, ta pa je okroglo usnje s 15 metrov poslal v zgornji levi kot vratarja Tiborja Banića.

V drugem delu se je igra razživela. V uvodnih petnajstih minutah so domači poskušali predvsem s streli od daleč, vendar sta bila Gašper Pečnik in Aljaž Krefl premalo natančna.

Ofenzivna igra Aluminija je gostom na drugi strani sprostila precej prostora, tako da je bil Kalcer s hitrimi protinapadi bolj nevaren.

Enega od teh je v 79. minuti na svoji polovici začel Sacha Varga, Marko Božič je lepo podal Sandiju Nuhanoviću, ta pa je žogo izkušeno po tleh poslal v mrežo in rešil vprašanje zmagovalca.