36. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  22.05.2022 ob 17.30  | Prenos: Šport TV

Mura

1 : 3

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kordež Grega (2. pomoč) , Matković Aleksandar (4. sodnik) , Jug Matej (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 4700

Maribor z zmago pri Muri do naslova prvaka

Mura - Maribor 1:3 (0:1)

* Stadion Fazanerija, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Kordež.
* Strelci: 0:1 Kronaveter (42.), 0:2 Milec (46.), 0:3 Mudrinski (53.), 1:3 Mitrović (65./avtogol).
* Mura: Šumenjak, Gorenc (od 46. T. Cipot), Balažic, K. Cipot, Beganović, Šturm (od 83. Ščernjavič), Maruško, Ouro (od 78. Kasalo), Bobičanec, Klepač, Daku.
* Maribor: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek (od 73. Guerrico), Makoumbou, Repas, Alvir, Kronaveter (od 59. Žugelj), Ivanović (od 91. Pihler), Mudrinski (od 59. Sirk).
* Rumeni kartoni: Daku, Balažic; Watson.

Mariborčani so v Murski Soboti prvič v sezoni premagali zadnjega državnega prvaka in prav ta zmaga je vijoličnim prinesla 16. zvezdico. Izbranci Radovana Karanovića so tako sami odločili o svoji usodi in jim ni bilo treba čakati na vesti iz Ljubljane, kjer je pri Bravu gostoval prvi zasledovalec Koper.

Mariborčani so odločno začeli dvoboj in v tretji minuti je Ognjen Mudrinski po strelu z glavo oplazil prečko. Toda tudi Mura, ki je bila sicer precej oslabljena brez Tomija Horvata, Žige Kousa, Klemna Pucka in tudi od kluba suspendiranega Marka Zalokarja, ki ga je zamenjal šele 17-letni Vid Šumenjak, je zagrozila v sedmi minuti, ko je z 20 metrov za malo zgrešil Amar Beganović.

Toda Mariborčani so bili tisti, ki so vodili igro in napadali, v 17. minuti pa je do strela z glavo prišel še Ben Watson, Šumenjak pa je žogo odbil. Mladi vratar se je izkazal tudi v 25. minuti po močnem strelu Đorđeja Ivanovića malce z desne strani, naslednji nevarnejši strel pa je sprožil Martin Milec v 38. minuti, žoga se je odbila še od Jana Gorenca in za malo zletela mimo vratnice.

V 41. minuti je mariborska obramba povsem samega na robu kazenskega prostora pustila Mihaela Klepača, ki pa je nato zgrešil cilj. Minuto pozneje pa so Štajerci povedli. Antoine Makoumbou je s povratno podajo na rob kazenskega prostora našel Roka Kronavetra, ki je nato brez težav premagal mladega Murinega čuvaja mreže.

Potem pa so mariborski navijači poskrbeli za incident, na igrišče je poletelo pirotehnično sredstvo, ki je ob močnem poku naredilo celo manjši "krater" na zelenici, posledično pa je sodnik prekinil tekmo. Po nekaj minutah se je nadaljevala, le malce zatem pa so se Mariborčani veselili drugega zadetka, toda strelec Marko Alvir je bil v prepovedanem položaju. Na drugi strani pa je s 15 metrov streljal Mirlind Daku, izkazal pa se je Menno Bergsen.

Takoj po začetku drugega polčasa so Sobočani pustili ogromno prostora Milcu, ki je potegnil od sredine na dobrih 20 metrov in se odločil za strel, tega pa je izvrstno izvedel in zadel za 2:0. Takoj zatem pa je Milec preprečil zadetek Mure, ko je žogo izbil tik pred golovo črto. V 53. minuti pa je Maribor znova udaril, na 3:0 je povišal Ognjen Mudrinski, ki je v mrežo pospravil odbito žogo za svoj 17. gol sezone, s katerim je le potrdil naziv prvega strelca in tudi naslov prvaka.

V 65. minuti je sicer Nemanja Mitrović po podaji Mihaela Klepača z leve strani zadel lastno mrežo in zmanjšal zaostanek Mure na 1:3, ki je prevzela pobudo in sama napadla, vendar je Maribor relativno hitro umiril igro ter tudi sam prišel še do nekaj (pol)priložnosti. V 87. minuti pa je moral vendarle znova posredovati mariborski vratar, ki je preprečil priključek Muri. Malce zatem pa je še Klepač zgrešil ob že preveč sproščeni igri gostov.