3. krog |  Celje, Štadion Z'dežele |  31.07.2022 ob 20.15  | Prenos: Sportklub 1

3 : 3

Mura

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Borošak Alen (6. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 1500

Celjani po visokem zaostanku do točke

Celje - Mura 3:3 (0:2)

* Arena Z'dežele, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.
* Strelci: 0:1 Klepač (35.), 0:2 Maruško (44.), 0:3 Daku (55.), 1:3 Vukliševič (59.), 2:3 Majevski (89.), 3:3 Božić (90./11 m).
* Celje: Rozman, Vuklišević, Zec, Zabukovnik (od 63. Majevski), Flis (od 86. Vrbanec), Kouter, Janjić (od 46. Svetlin), Ikwuemesi, Božić, Ajhmajer (od 46. Gbamble), Matić (od 46. Bajde).
* Mura: Obradović, Beganović, Morris, Maruško, Kuzmič (od 81. Shabanhaxhaj), Kous, Šroler (od 74. Pucko), Klepač (od 64. T. Cipot), Lorbek, Petković (od 46. Daku), K. Cipot.
* Rumeni kartoni: Ajhmajer, Božič; K. Cipot, Klepač.

Celjani so danes igrali prvo domačo prvenstveno tekmo nove sezone, na kateri so iskali tudi prvo zmago, saj so doslej dvakrat igrali neodločeno. Mura pa je v Celju iskala tudi priložnost, da si opomore po razočaranju v evropskem tekmovanju, ko je sredi tedna po enajstmetrovkah izpadla iz konferenčne lige. Na koncu so bili bolj zadovoljni domači po tretji točki v sezoni, saj je Mura zapravila vodstvo s 3:0.

V prvem delu so imeli terensko premoč domači in si pripravili tudi nekaj priložnosti, toda Mura je bila odločnejša in je svoje precej bolje izkoriščala.

Prvo priložnost je imel za Celjane v 20. minuti Damjan Vuklišević, a je slabo meril z glavo. Pet minut zatem je bil vratar gostov Matko Obradović po diagonalnem strelu Ivana Božiča že premagan, toda na golovi črti je žogo v polje odbil Darrick Morris.

Sledil pa je udarec gostov, ki pred tem niso bili posebej nevarni. A v 35. minuti je Nikola Petković v protinapadu z natančno podajo našel Mihaela Klepača, ta pa je bil hitrejši od domače obrambe in premagal Matjaža Rozmana.

Pred koncem prvega dela je imel za Celjane še dve polpriložnosti Nino Kouter, a so se nato spet veselili gostje. Najprej so imeli v 44. minuti prosti strel, v nadaljevanju akcije pa je Martin Šroler rešil žogo, da ni šla v stranski avt, potem pa s podajo v kazenski prostor zaposlil Matica Maruška, ki je z nekaj metrov zadel za 2:0.

A črno-beli se pri tem niso ustavili. V podobnem slogu so nadaljevali, prepuščali pobudo Celjanom, a bili izredno nevarni. V 55. minuti je tako natančno podajo Šrolerja sprejel Mirlind Daku in žogo z nekaj metrov pod vratarjem Rozmanom potisnil v mrežo.

Celjani se kljub šoku niso predali, le nekaj minut zatem je po kotu z glavo natančno meril Vuklišević in spet vrnil domače v igro. Še bolj bi jih lahko Gregor Bajde, ki je bil v 61. minuti povsem sam pred vratarjem gostov, a streljal natančno vanj.

Pozneje so gostje umirili nalet domačih in spet vzpostavili ravnotežje, v katerem so domačim prepuščali pobudo.

A Mura se je prehitro zadovoljila z visokim vodstvom. V končnici tekme so Celjani poskrbeli za preobrat, po katerem so zasluženo prišli do točke.

Najprej je v 89. minuti Obradovića z natančnim strelom z roba kazenskega prostora presenetil Ivan Majevski, pritisk Celjanov pa je nato obrodil sadove v sodnikovem dodatku. V kazenskem prostoru Mure je Morris igral z roko, sodnik je po ogledu posnetka pokazal na belo točko, enajstmetrovko pa je v izenačenje spremenil Ivan Božić.

Celje bo v 4. krogu v petek gostovalo v Sežani, Mura pa dva dni pozneje pri Radomljah.