11. krog |  Nova Gorica, Športni park Nova Gorica |  02.10.2022 ob 15.00  | Prenos: Sportklub 1

Gorica

1 : 4

Sodniki: Kondić Božo (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik) , Obrenović Rade (5. sodnik) , Šmajc David (6. sodnik)

Prepoved nastopa: /

Nogometaši Gorice so v drugo četrtino Prve lige Telemach vstopili s porazom v Šiški. Bravo je maščeval poraz z začetka sezone, ko je na severu Primorske klonil po dveh zadetkih gostiteljev. Četa Mirana Srebrniča je nato slavila le še v Sežani, prav pred zadnjim Taborom pa se vrtnice nahajajo po desetih krogih državnega prvenstva. V goriškem taboru so po tekmah že večkrat priznali, da jim v napadu manjka še nekaj zbranosti, v nedeljo pa bo na preizkušnji tudi obramba. V Novi Gorici bodo gostovali Mariborčani, ki po slabem vstopu v sezono počasi plezajo po lestvici. Gostovanja na severu Primorske spadajo med tiste, na katerih so Štajerci dokaj uspešni, lahko Goričani prekinejo ta niz?

Goričani so julija v Ljudskem vrtu izgubili s 3:2, čeprav so z golom Etiena Velikonje povedli v 17. minuti srečanja. Nekdanji napadalec Maribora je zatem zadel tudi v Sežani, kjer so modro-beli dosegli kar tri od skupno osmih zadetkov letošnje sezone. Izkušeni napadalec je med septembrskim premorom zadel tudi na obeh pripravljalnih tekmah. Gorica je v Krvavem potoku najprej izgubila s Taborom, v sredo pa je z 1:4 premagala italijanskega nižjeligaša Libertas Ceggio.

Dvoboj z Mariborom bo imel za novogoriški nogomet tudi simbolni pomen, saj bodo prav na tej tekmi klubu čestitali za 75. obletnico ustanovitve. Klub, ki ga danes poznamo pod imenom Nogometno društvo Gorica, je nastal oktobra 1947, ko so se združili trije nogometni kolektivi iz okoliških krajev in rodilo se je Fiskulturno društvo Gorica. V namen te obletnice so pri primorskem prvoligašu že pripravili nekaj prispevkov, s katerimi so pokukali v zgodovino goriškega nogometa.

MARIBOR

Maribor pod vodstvom Damirja Krznarja še ne pozna ligaškega poraza. Vijoličasti so na petih tekmah v mandatu hrvaškega stratega slavili tri zmage, nazadnje so v dvoboju z Radomljami izkoristili številčno prednost in dosegli kar pet zadetkov. Državni prvaki bodo visoko zmago potrjevali na gostovanju v Novi Gorici, kjer niso klonili že vse od avgusta 2016, torej že več kot šest let. Bodo niz podaljšali tudi v nedeljo? Štajerci so med reprezentančnim premorom, ko so se na avstrijskem Štajerskem pomerili s Sturmom, dobili pravšnji opomin, Krznar pa je glede razpleta dvoboja  dejal, da mora biti dobra lekcija za vse nogometaše. Že v Novi Gorici pričakuje boljšo podobo svojih varovancev.

Damir Krznar, trener NK Maribor: "Gre za ekipo, ki zahteva temeljite priprave na tekmo in popolno zavzetost. Nogometaši Gorice so lahko zelo neprijetni tekmeci, če dobijo dovolj prostora. Toda verjamem, da bomo mi tisti, ki bomo imeli pobudo, si ustvarjali več priložnosti in šli z igrišča z osvojenimi točkami."

Roko Baturina, napadalec NK Maribor: "Prvenstvo se odloča na takšnih tekmah, čeprav se dobro zavedamo, da v vsako moraš s stoodstotno vnemo. Če želimo nadaljevati uspešen niz, potrebujemo zmago. Za nov korak naprej in uspešen napovednik naslednje faze sezone."

Rok Kronaveter je bil z golom in dvema asistencama osrednji junak zmage v obračunu z Radomljami, še na tretji tekmi zapored pa se je med strelce vpisal Jan Repas. Omeniti pa velja tudi debi Luke Božičkovića, ki je krstni nastop v Prvi ligi Telemach kronal z zadetkom. Reprezentant mladinskih selekcij Bosne in Hercegovine se je v Ljudski vrt preselil v začetku letošnjega let, potem ko je zrasel v mladinskem pogonu nemškega Hamburga.

V teh dneh je v Mariboru tema številka ena morebiten povratek Josipa Iličića. Temu se na novinarski konferenci ni uspel izogniti niti Damir Krznar, ki pa se je na vprašanje o Kranjčanu odzval z besedami, da je to področje športnega direktorja. Po mnenju Hrvata gre za temo, ki nogometno prebuja mesto, a mora sam ustavljati evforijo v moštvu. Navijači so medtem Jojota že pozvali, naj se vrne v štajersko prestolnico, tudi z grafiti in plakati v središču štajerske prestolnice.