15. krog |  Koper, MESTNI ŠTADION KOPER |  30.10.2010 ob 20.00

Luka Koper

2 : 0

Olimpija

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Dober večer, prisrčen pozdrav iz Kopra, kjer je pred nami nov zgodovinski trenutek: prva uradna tekma na novem stadionu Bonifika.
0'
  Po včerajšnji svečani otvoritvi, bodo torej nov objekt preizkusili tudi tisti, katerim je v osnovi namenjen - aktualni prvaki iz Kopra.
0'
  Čeprav je do začetka tekme še 40 minut, je že v tem trenutku zasedenih več kot polovico od 4200 sedežev.
0'
  Obeta se nam torej še en nogometni praznik!!
0'
  V postavi Olimpije ni Šokote, Cimerotiča, Radujka in Rakovića.
0'
  Olimpija v Kopru ni zmagala že več kot 20 let, Koprčani pa so v Ljubljani večkrat slavili; nazadnje so se veselili ob prvenstvenem odprtju Stožic, ko je bilo 1:2.
0'
  Pri Luki Koper manjkajo Karić, Polovanec, Jukan, Novaković in Hadžić.
0'
  Vzdušje na stadionu je izjemno, nekaj prostora je le še na mestih, ki so namenjena gostujočim navijačem.
0'
  Luka Koper je na Bonifiki nazadnje igrala 2.12.2009, proti Interblocku je bilo 0:0. Do današnjega srečanja so rumeno-modri domače tekme igrali v Novi Gorici, kjer so tudi proslavili državni naslov.
0'
  Začetni udarec bo izvedel koprski župan Boris Popović.
0'
2'
  Osterc je poskušal s prodorom, ustavil ga je Jović.
3'
  Na igrišče je pritekel eden izmed koprskih navijačev, tekma je trenutno prekinjena.
4'
  Navijač je hitro zapustil igralno površino, tako da se tekma nemoteno nadaljuje.
5'
  Osterc je z glavo zapretil, Botonjić je odbil v kot.
8'
  Prodor Vučkića se ni končal po ljubljanskih željah, Koprčani so odbili, nato je Salkić streljal mimo.
9'
  Tekma je zaradi metanja pirotehničnih sredstev s strani domačih navijačev znova prekinjena.
10'
  Tekma se nadaljuje, strasti so se pomirile.
12'
  Zaradi prekinitev praktično ni pravega ritma.
13'
  Olimpija ima v zadnjih minutah nekaj več od igre, strelov pa zaenkrat ni.
14'
  Bubanja je skušal zaposliti Aljažo Struno, predložek je bil predolg.
19'
  Osterc v konici koprskega napada zaenkrat ne dobiva pravih žog, Ljubljančani dobro pokrivajo v obrambi.
21'
  Andraž Struna je imel veliko prostora v protinapadu, vendar so ga branilci Olimpije pravočasno zaustavili.
26'
  Osterc je po podaji v kazenski prostor dobro poskusil z volejem. Botonjić se je izkazal in odbil v kot.
27'
  Zeljkovićev prosti strel je Hasić brez težav ujel.
29'
  Bubanja je ostro izvedel prosti strel, Jović je odbil pred Ostercem.
33'
  Oboji igrajo precej previdno, tako da pravih priložnosti ni.
34'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
38'
  Koprčani so ponovno zapravili protinapad, razčistil je Škerjanc.
43'
  Osterc je preigraval pred kazenskim prostorom, iskal je priložnost za strel, branilci Olimpije so ga na koncu zaustavili.
45'
  Četrti sodnik je pokazal 5 minut dodatka.
45+1'
  Ivica Guberac je z ugodnega položakja streljal za kakšen meter mimo vrat.
45+3'
  Grižonič je pred kazenskim prostorom zaposlil Osterca, ta ni uspel streljati.
50'
50'
  Končal se je prvi polčas, ki ni postregel s posebej zanimivo predstavo. Edini pravi priložnosti je imel Milan Osterc, ki mu je zadetek preprečil Damir Botonjić. Upajmo, da bo nadaljevanje zanimivejše in da bo 4221 gledalcev prišlo na svoj račun.
45'
45'
  Menjava: iz igre Andraž Struna, v igro Nebojša Kovačevič.
45'
  Menjava: iz igre Alen Vučkič, v igro Blaž Božič.
47'
  Prosti strel Bubanje, po ostri podaji je odbil Jović.
48'
  Zoran Zeljkovič je dobil rumeni karton.
50'
  Koprčani tudi v tem drugem delu iščejo Osterca, ko ta dobi žogo ga obkrožijo številni Ljubljančani, ki so zaenkrat uspešnejši.
51'
  Nevaren strel Kovačevića so gostje pospremili v kot.
51'
  Marko Grižonič je dobil rumeni karton.
54'
  Pred Omladičem je Aljaž Struna odbil v kot.
56'
  Minute, ki pripadajo Ljubljančanom, Koprčanom v tem drugem delu zaenkrat ne gre.
59'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Danijel Marčeta.
60'
  Koprski strateg Primož Gliha bo z vstopom Marčete skušal poživiti igro v napadu.
61'
  Prodor Jeleniča po desnem boku, predložek proti Ostercu so Ljubljančani odbili v out.
65'
  Božič je streljal s 25-ih metrov, žoga je šla čez gol.
66'
  Po strelu Omladiča so Koprčani dbili v kot, nato je nevarno streljal Jović, ki pa je za malenkost streljal čez prečnik.
67'
  GOOOL! Zadel je Ivica Guberac!
68'
  Milan Osterc je s prsmi žogo podal do Ivice Guberca, ta pa je z izjemnim strelom v desni vratarjev kot dosegel prvi gol na prenovljeni Bonifiki.
70'
  Poteza Glihe, ki je skušal vnesti svežino v napad, se je očitno obrestovala.
72'
  Na stadionu je nekaj težav z uradnim semaforjem, na njem piše da je še vedno 0:0.
73'
  Težava na semaforju je odpravljena!
74'
  Ivica Guberac je z golom v 67. minuti dosegel prvi gol v letošnjem prvenstvu,
74'
  Menjava: iz igre Marko Grižonič, v igro Mitja Brulc.
75'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Anej Lovrečič.
78'
  Menjava: iz igre Miroslav Cvijanovič, v igro Stefan Smiljanič.
78'
  Gostujoći strateg Dušan Kosič je opravil vse menjave.
79'
  Po podaji Osterca je Kovačevič nevarno zapretil a meril nenatančno.
81'
  Osterc podaje Zeljkovića ni uspel izkoristiti Anđelković, ki se je boril v kazenskem prostoru.
83'
  Po strelu Osterca je dobro posredoval Botonjić.
85'
  Po podaji Škerjanca je Omladič z glavo streljal čez gol.
86'
  Jelenič je po protinapadu streljal s strani, Botonjić je ubranil.
88'
  Smiljanić s težkega položaja ni uspel streljati v okvir vrat.
90'
  Jelenič je lepo podal, Brulc pa streljal mimo vrat.
90'
  Četrti sodnik je pokazal 3 minute dodatka.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
90+2'
  Jagoda je zadel!!! Peti gol Osterca v prvenstvu, veliko zaslug za ta gol ima Tomić, ki je lepo zaposlil Prleka. To je 89. gol Osterca v zgodovini slovenske lige.
90+3'
90+3'
  Koprčani so z zmago proslavili premierni nastop na prenovljeni Bonifiki! luka Koper je še drugič v sezoni odpravila Ljubljančane in potrdili pozitivno tradicijo domačih tekem z Olimpijo. Lep pozdrav s praznične Bonifike, kjer so bile tribune povsem polne!