22. krog |  Krško, Stadion Matija Gubec Krško |  10.03.2019 ob 13.30  | Prenos: Planet 2

Krško

1 : 1

Sodniki: Šmajc David (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Brezar Davor (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)

Neposredni prenos: Planet 2

Stadion: Stadion Matija Gubec, kapaciteta 1.470 sedežev (Povprečen obisk: 606 gledalcev)

- odrasli: 7 evrov
- ženske, dijaki, študentje in upokojenci: 5 evrov
- otroci do 14. leta: brezplačno

KRŠKO:

Krčani še čakajo na prvo točko v nadaljevanju sezone. Moštvo trenerja Milana Đuričića je na domači zelenici – po padcu v drugem polčasu – pokleknilo pred Olimpijo, pred dobrim tednom pa so bili za nuklearce usodni tudi Velenjčani. Ničla v Šaleški dolini je poskrbela za dvojno bolečino, saj je šlo za spopad tekmecev z dna lestvice, knapi pa so po tesni zmagi pobegnili na šest točk prednosti. Krčani krvavo potrebujejo točke, s katerimi bi ostali v stiku s tekmeci. Tudi zato bo prihajajoča tekma s Celjem izrednega pomena, v primeru novega poraza bi lahko Velenjčani, Kranjčani in Goričani še povečali prednost pred zadnjo ekipo prvenstva. Zeleni so eno od 15 točk vknjižili v četrtem krogu prvenstva, ko sta se nedeljska nasprotnika na Gubcu razšla z izidom 1:1. Gostitelji so z golom Mandića povedli že v tretji minuti, sredi drugega polčasa pa je izenačil Lupeta. Kdo se bo veselili v nedeljo?

Ni skrivnost, da imajo Krčani precejšnje težave z doseganjem zadetkov, saj so jih na 21 preizkušnjah zabili vsega 15. V Krškem so lahko bolj zadovoljni z obrambo, saj so manj golov prejeli le Mariborčani, Ljubljančani, Domžalčani in Kidričani. Obramba bo na preizkušnji tudi v nedeljo, saj bodo morali Posavci zaustaviti prvega strelca lige. Zadnja ovira Belokranjca v celjskem dresu bo Marko Zalokar, ki je edini nogometaš v krški slačilnici, ki barve zelenih brani že od krstne prvoligaške sezone. Bo dolgoletni vratar Krškega v nedeljo zaklenil svoja vrata?

V letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije se je gledalcem predstavilo že več kot 300 nogometašev. V zelenem dresu so v Velenju prvič zaigrali še trije zimski prišleki, mesto v začetni enajsterici so dobili Mario Lovre Vojković, Mario Cetina in Ivan Petrović. Petrović je v preteklosti že igral na slovenskih tleh, saj je bil v lanski sezoni član sosednjega drugoligaša iz Brežic, sicer pa gre za nekdanjega člana beograjskega Partizana. Cetini in Vojkoviću je skupno to, da sta bila v preteklosti člana Hajduka.

CELJE:

Nogometaši Celja po domačem skalpu Gorice niso uspeli presenetiti Olimpije. Ljubljančani so s suvereno predstavo prišli do treh točk, domača obramba pa je uspešno zaustavila tudi prvega strelca lige. Rudi Požeg Vancaš, ki je pomlad odprl z dvema zadetkoma v goriški mreži, je s soigralci neuspešno napadal domača vrata, grofje pa so se morali podpisati pod šesti poraz. Moštvo Dušana Kosiča je kljub ničli zadržalo peto mesto in s točko zaostanka diha za ovratnik četrtemu Aluminiju, tretji Domžalčani pa bežijo za dodatno točko. Celjska četa ostaja v igri za evropsko vozovnico, česar pa na Savinjskem tudi zaradi izjemno mladega moštva ne izpostavljajo kot enega od ciljev letošnje sezone. A dokler bodo Celjani ostali v stiku s tretjim mestom, lahko mladci v rumeno-modrem sanjajo evropske sanje. Se bodo s polnim izplenom vrnili tudi iz Krškega?

Janez Pišek, kapetan in vezist Celja: »Dvoboj s Krškim ne bo enostaven. Vemo, da je težko igrati s Krškim, statistično gledano nam Krčani ne ležijo, vendar bomo naredili vse, da bomo zmagali, saj gremo vsakič po tri točke.«

Rudi Požeg Vancaš kljub dejstvu, da v Ljubljani ni izboljšal bere zadetkov, ostaja prvo železo grofov. Reprezentant Slovenije z 11 zadetki ostaja na vrhu ligaške lestvice strelcev, enega od golov pa je zabil tudi v obračunu s Krškim. Belokranjec je sicer izpustil poletno gostovanje v Krškem, na tekmi v Celju pa je v 74. minuti dokončal preobrat gostiteljev, ki so se, tako kot na Gubcu, hitro znašli v zaostanku. Krčani so z golom Volaša povedli že v osmi minuti, po hitrem izenačenju Lotriča pa je Požeg Vancaš celoten komplet točk zagotovil sredi drugega polčasa.

Po tekmi Olimpije in Celja je nekaj pozornosti pritegnil tudi Matija Burin, ki je postal prvi nogometaš rojen leta 2001 s prvoligaškim debijem v dresu Olimpije. Primorec, ki je zrasel na koprski Bonifiki, pa ni prvi predstavnik te generacije z nastopom v Prvi ligi Telekom Slovenije. Krog pred tem je v prvoligaški konkurenci debitiral krški vezist Mark Španring, že jeseni pa je to kot prvemu uspelo Gašperju Koritniku. Gre sicer za otroka Krškega, ki pa se je poleti preselil v knežje mesto, v Prvi ligi Telekom Slovenije pa se je premierno predstavil prav na domačem dvorišču, v četrtem krogu prvenstva.