23. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  16.03.2019 ob 14.45  | Prenos: Planet 2

4 : 0

Triglav Kranj

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Tkalčič Bojan (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 400

Celjani visoko ugnali Triglav

Celje - Triglav 4:0 (1:0)

* Arena Z'dežele, sodniki: Vinčić, Klančnik in Kovačič.
* Strelci: 1:0 Lotrič (32.), 2:0 Vizinger (48.), 3:0 Vizinger (57.), 4:0 Vizinger (70.).
* Celje: Jurhar, Zaletel, Travner, Brecl, Vidmajer, Cvek, Pišek (od 72. Benedičič), D. Štraus, Lotrič (od 78. Novak), Požeg Vancaš, Vizinger (od 71. Ibišević).
* Triglav: Arko, Rogelj, Karamatić, Arh-Česen, Mlakar, Mertelj, E. Kryeziu (od 74. Udovič), Svraka (od 46. Kopač), Tijanić, Majcen, Crnov (od 32. Žurga).
* Rumena kartona: Rogelj, Arh-Česen.

Čeprav je bil za Kranjčani niz treh zmag in čeprav so na prvi tekmi v sezoni v Celju zmagali s 3:1, pa so danes morali priznati premoč izbrancem Dušana Kosića, tudi nekdanjega trenerja Triglava. Celjani so bili boljši tekmec, zmago pa so potrdili v uvodu drugega polčasa, ko je dvakrat "usekala" naveza Rudi Požeg Vancaš in Dario Vizinger. Celjani so se z osmo zmago vsaj začasno povzpeli na četrto mesto, Triglav, ki je igral brez kaznovanega Žana Kumra, pa po 12. porazu zaseda sedmo mesto.

Celjani so bili v prvem polčasu konkretnejši, precej večkrat streljali, a le redki so bili poskusi, ki bi jih označili za nevarne. Eden teh je bil prosti strel Janeza Piška v 21. minuti, ko je žogo odbil Jalen Arko, drugi pa Mitje Lotriča v 32. minuti, ko je Celje tudi povedlo.

Takrat je Dario Vizinger z desne strani iz bližine žogo podal nazaj na šest, sedem metrov od vrat, od koder je Lotrič dosegel svoj šesti gol sezone. Triglav je bil blizu gola v 15. minuti, ko je Tin Karamatić s strelom z glavo zatresel vratnico.

Celjani so dobro odprli tudi drugi polčas. V 48. minuti je Rudi Požeg Vancaš z leve strani podal pred vrata, kjer je bil Dario Vizinger in zadel za 2:0 ter dosegel svoj tretji zadetek sezone. le malce zatem si je Arko privoščil napako pri izbijanju, ko je slabo zadel žogo, do nje je prišel Lotrič, a jo neoviran poslal mimo gola.

V 57. minuti pa so gledalci videli skoraj identično akcijo Celjanov kot v 48. minuti. Znova se je v vlogi podajalca na levi strani znašel Požeg Vancaš (četrta asistenca sezone) in znova je bil pred golom na pravem mestu Vizinger, ki je zadel že za 3:0.

Dvajsetletni hrvaški napadalec, ki je pred Celjem igral za Varaždin, Rijeko in Hrvatski Dragovoljac, je v 70. minuti dosegel še tretji zadetek na tekmi, zadel je iz bližine po Piškovi podaji. V 81. minuti so po dolgem času malce nevarneje zagrozili Gorenjci, Karamatić pa je bil znova premalo natančen z glavo. V 90. minuti je na drugi strani streljal Požeg Vancaš, a je bil Arko na mestu.

Celjani bodo v 24. krogu 30. marca gostovali v Mariboru, Triglav pa bo dan pozneje gostoval v Krškem.