27. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  14.04.2019 ob 14.30  | Prenos: Planet 2

0 : 2

Mura

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Kalan Miha (2. pomoč) , Žunič Matej (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Šmajc David (6. sodnik)

Neposredni prenos: Planet 2

Stadion: Stadion Z'Dežele, kapaciteta 13.600 sedežev (Povprečen obisk: 588 gledalcev)

- 6 evrov
- dijaki, študenti in upokojenci: 4 evre
- brezplačen vstop - otroci do 14 let

CELJE:

Celjani so se po domačem porazu z Domžalami vrnili v zmagovalne tirnice, iz sosednjega Velenja so se vrnili s pomembno zmago. Varovanci Dušana Kosiča so v Šaleški dolini dobili še tretji letošnji spopad z Rudarjem, svojo mrežo pa so ohranili nedotaknjeno tudi na tretji tekmi s knapi. Rumeno-modri so, potem ko je Damjan Trifković pordečel že v 33. minuti, igralca več na zelenici izkoristili šele v drugem polčasu, kar je po tekmi izpostavil tudi Kosič. Celjski strateg je priznal, da je bil prvi polčas dokaj zaspan, njegova četa pa se je prebudila v nadaljevanju tekme. Rudi Požeg Vancaš je tlakoval pot do devete zmage, novega gola se je po natančen udarcu veselil tudi Amadej Brecl. Celjani s tremi točkami zaostanka ostajajo v stiku s tretjimi Domžalami, grofje pa se za evropsko vozovnico borijo tudi z nedeljskim nasprotnikom. Mura je jeseni izgubila oba spopada s Celjem, se bodo rumeno-modri veselili tudi v tretje?

Rudi Požeg Vancaš, vezist Celja: »Vsi so naši konkurenti, zmage in porazi prinašajo veliko premikov na lestvici. Na vsaki tekmi moramo dati vse od sebe. V Celje prihaja zelo zahteven nasprotnik, ki igra podobno kot mi, zelo agresivno. V Velenju smo pokazali, česa smo zmožni in se nimamo ničesar bati. Muro moramo spoštovati, vendar moramo doma iti po tri točke.«

Amadej Brecl tudi v fazi napada postaja vse pomembnejše orožje Celja. Vsestranski krilni nogometaš je pomlad odprl z žogo v golu Gorice, v Velenju pa se je razveselil še drugega zadetka sezone. Ob tem ne gre spregledati dejstva, da mladi up Celja v nadaljevanju sezone ni izpustil še niti minute, kar je dokaz, da uživa veliko zaupanja Dušana Kosiča. Dvaindvajsetletni Brecl je dobrodošla razbremenitev za Rudija Požega Vancaša, ki se je z dvema natančnima udarcema utrdil na vrhu ligaške lestvice strelcev.

Ponovne govorice o selitvi v Ljudski vrt niso zmedle Rudija Požega Vancaša. Belokranjec ostaja vroč, z goloma v Velenju se je bera zadetkov v letošnji izdaji Prve lige Telekom Slovenije povzpela že do številke 14. Mož, ki je v nadaljevanju prvenstva zabil petkrat, ostaja prvi strelec lige, z dobro formo pa ostaja na poti do strelske krone. Nekdanji član Domžal je že presegel izkupiček lanske sezone, ko je zadel 11-krat. V lanski sezoni je Luka Zahović za strelsko krona potreboval 18 zadetkov, številka 20 pa je bila nazadnje presežena v sezoni 2011/12. Dare Vršič je v dresu Olimpije zabil 22 golov.

MURA:

Mura je neporažena na zadnjih štirih ligaških preizkušnjah, Prekmurci so v tem času na svoj račun dodali kar deset točk in se močno približali tudi Domžalčanom.  Črno-beli imajo krog pred zaključkom tretje četrtine prvenstva štiri točke zaostanka za tretjim mestom, zgolj točka pa loči Celjane in Sobočane. Soseda na ligaški razpredelnici ostajata v igri za Evropo, moštvo Anteja Šimundže pa želi pozitivno serijo podaljšati tudi v knežjem mestu. Muraši imajo na jesenska dvoboja s Celjem grenke spomine, saj sta obe tekmi pripadli grofom. Celjani so obakrat slavili z 1:0, na Stadionu Z'dežele po golu Rudija Požega Vancaša, srečanje v Murski Soboti pa je odločil otrok Fazanerije Mitja Lotrič. Slednji bo tudi v nedeljo eno od nevarnih orožij Celja, a bo motiv Prekmurcev po remiju z Olimpijo še večji. Nenazadnje nedeljska zmaga šteje dvojno.

Matko Obradović je še petič to pomlad ostal nepremagan, Mura je na sedmih ligaških preizkušnjah prejela zgolj dva zadetka. Soboška mreža se je nazadnje zatresla pred 374 minutami, veliko zaslug za ta niz pa ima tudi Matic Maruško. Sedemindvajsetletnik iz Črncev pri Apačah v začetku sezone ni bil v prvem planu Anteja Šimundže, sprva je igral v zvezni vrsti, po nekaj tekmah pa je sledila selitev v obrambno vrsto. Maruško se je v paru s Špirom Peričićem znašel odlično, slovensko-hrvaški dvojec pa trenutno tvori eno najtrdnejših obramb zadnjih let.

Prekmurcev nista ustavila niti dež niti delovni dan. Mura se je lahko v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije pohvalila z daleč najboljšim obiskom, dvoboj z Olimpijo si je ogledalo 3.500 gledalcev. Tudi zaradi uspešnih rezultatov močno spominja na sezono 2011/12, ko je Mura 05 osvojila tretje mesto in se prebila v kvalifikacije UEFA Evropske lige. Ob Anteju Šimundži, ki je že tedaj bdel nad ekipo črno-belih, je k uspehu Mure pripomoglo še nekaj sedanjih članov kluba. Najvidnejšo vlogo je odigral prav omenjeni Maruško, v črno-belem pa sta igrala še Žiga Kous in Nino Kouter, pa tudi Jure Travner, ki bo v nedeljo na nasprotni strani.