33. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  12.07.2020 ob 18.00  | Prenos: Planet 2

Triglav Kranj

1 : 2

CB24 Tabor Sežana

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 300

Tabor do zmage v Kranju

Triglav Kranj - CB 24 Tabor Sežana 1:2 (0:1)

* Stadion Stanka Mlakarja, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.
* Strelci: 0:1 Babić (32.), 1:1 Milanović (52.), 1:2 Laukžemis (90).
* Triglav: Arko, Bojić (od 86. R. Wilmots), Milanović, Mertelj, Gliha, Gajić, Udović, Janković (od 90. Šalja), Mlakar (od 72. Arh Česen), Beciri (od 72. Petric), Majcen.
* CB 24 Tabor: Rener, Serge, Nemanič, Ristić, Salkić, Zebić (od 51. Pittinari), Grobry, Mihaljević (od 65. Horvat), Stevanović, Babić, Bongongui (od 86. Laukžemis).
* Rumeni kartoni: Gliha, Gajić, Majcen; Zebić, Pittinari, Ristić, Grobry, Stevanović.
* Rdeči karton: Gajić (84.).

V pomembnem obračunu v drugi polovici lestvice so si nogometaši Tabora iz Sežane z zmago v sodnikovem podaljšku zagotovili obstanek med prvoligaško druščino, medtem ko kranjski Triglav pred zadnjimi tremi krogi upa na čudež v boju za osmo mesto, s katerim bi se izognili dodatnima tekmama proti Gorici.

Triglav je v nadaljevanju prvenstva, ki je bilo v marcu prekinjeno zaradi novega koronavirusa, osvojil le štiri točke na osmih tekmah in z 31 točkami zasedajo deveto mesto. Šest več jih imajo na osmem mestu Domžale, Tabor pa je s 40. ob boljšem medsebojnem izkupičku že nedosegljiv na sedmem mestu.

Vlado Šmit je pred dvobojem opravil tri spremembe v prvi enajsterici, eno pa mu je narekovala kazen Žanu Roglju, ki v tem krogu ni imel pravice nastopa. Mauro Camoranesi je kljub zmagi proti Mariboru v prejšnjem krogu opravil štiri menjave v prvi enajsterici.

Nogometaši Triglava so sicer v uvodu sprožili nekaj strelov proti vratom Ariana Renerja v vratih Tabora, a so bili Kraševci na polovici tekmeca bolj konkretni. V 15. minuti je vratnico po pretkanem lobu iz zahtevnega položaja zadel Stefan Stevanović, Rodrigue Bongongui pa odbite žoge ni mogel spraviti za hrbet Jalna Arka v vratih domačih.

Ti so bili še naprej povsem nenevarni z razdalje, poskusili pa so Filip Janković, Mlakar in Udović dvakrat. Na drugi strani je Bongongui je v 27. minuti sprva sprožil prek vrat z levico, pet minut kasneje pa je na robu kazenskega prostora po dvojni podaji našel Maria Babića, ki je z natančnim strelom v spodnji levi kot Arkovih vrat poskrbel za vodstvo gostov.

Do polčasa je igra potekala med obema kazenskima prostoroma, pravih priložnosti pa ni bilo. So pa takoj na začetku drugega dela zapretili domači. Po kotu je najvišje skočil Momir Bojić in z glavo natančno meril, z zadnjimi močmi pa je izenačenje preprečil Rener.

V 52. minuti pa je bil po novem kotu vratar gostov nemočen. Osrednji branilec Milan Milanović je bil po kotu Erika Glihe povsem neoviran pri strelu z glavo, zadel pa je še šestič v sezoni.

Tekma se je po skromnem prvem polčasu povsem razživela. Nekaj minut kasneje se je mreža Tabora po novi podaji v kazenski prostor znova zatresla, a je glavni sodnik Slavko Vinčić zaradi prepovedanega položaja razveljavil zadetek Milanovića.

Srbski branilec je bil znova najvišji po udarcu iz kota v 62. minuti, a je Rener žogo uspel odbiti v nov kot. V 64. minuti pa bi morali Kraševci znova povesti, a je nemogoče zgrešil Stevanović, ki je imel po podaji Erika Salkića pred seboj prazna vrata.

Nogometaši iz Sežane so bili blizu vodstvu deset minut kasneje, a žoga po več poskusih ni našla poti v mrežo. To je na drugi strani štiri minute kasneje preprečil tudi Rener, ki je odlično posredoval po nevarnem strelu Luke Majcna z glavo.

V nadaljevanju dvoboja je na zelenici prišlo do nekaj grobih prekrškov, rdeči karton pa si je po drugem rumenem kartonu prislužil Marko Gajić. Ko je vse kazalo na delitev točk, pa so znova udarili gosti. Karolis Laukžemis je pobegnil obrambi Triglava in z desne strani natančno zadel za končnih 2:1 in sežanski obstanek v ligi.

Triglav bo v 34. krogu v sredo gostoval v Celju, Tabor pa bo dan kasneje doma gostil nogometaše Rudarja iz Velenja.