34. krog |  Kidričevo, Športni park Kidričevo |  16.07.2020 ob 20.00  | Prenos: Planet 2

Aluminij

2 : 5

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)

Neposredni prenos: Planet 2

Stadion: Športni park Kidričevo, kapaciteta 600 sedežev (povprečen obisk: 544 gledalcev)

- omejeno število gledalcev

ALUMINIJ

Prepoved nastopa: Jure Matjašič

Aluminij je z zmago v prestolnici zapletel boj za vrh lestvice Prve lige Telekom Slovenije. Kidričani so z odmevnim skalpom prekinili serijo devetih porazov v Stožicah, v katerih pred nedeljskim gostovanjem niso osvojili niti točke. Ob pomoči Celja, ki je slavilo v Ljudskem vrtu, so se rdeči približali tretjemu Mariboru. Štajerske sosede loči štiri točke, za nameček pa se bodo Kidričani in Mariborčani udarili v zadnjem krogu prvenstva. Se lahko boj za tretje mesto še zaplete? Rdeči bodo v četrtek gostili osme Domžalčane in skušali niz gostujočih zmag prenesti na domačo zelenico. Moštvo Slobodana Gruborja je v domači “šumi” izgubilo pet zaporednih tekem, a to sezono še ni izgubilo dvoboja z domžalskimi “ravbarji”. Se bo niz podaljšal tudi v četrtek?

Mihael Klepač je odločil nedeljski spopad v praznih Stožicah. Hrvat je po podaji Marcela Čermaka izigral ljubljansko obrambo, po njegovem udarcu pa je obnemel tudi kidričevski strateg Slobodan Grubor. Nekdanji nogometaš Osijeka, ki pa v slavonskem klubu ni dočakal prave priložnosti, je v prestolnici dosegel prvi zadetek po prekinitvi prvestva in drugega po zimskem premoru. Hrvat je z žogo v mreži Olimpiji spomnil na izredno plodno drugo polovico jesenskega dela sezone, ko je zabil kar devet zadetkov.

V Kidričevem bodo tudi v prihodnji sezoni spremljali prvoligaški nogomet. “Šumari” bodo zakorakali v šesto prvoligaško sezono, peto v nizu, v končnici letošnjega prvenstva pa se jim nasmiha najboljša uvrstitev v zgodovini kluba. Aluminij je prejšnjo sezono končal na šestem mestu lestvice in tako izboljšal uvrstitev iz leta poprej, ko so bili rdeči osmi. Na kateri poziciji bodo sklenili letošnjo sezono?

DOMŽALE

Prepoved nastopa: Nikola Vujadinović

Domžalčani so v končnici dvoboja z Bravom ostali brez zmage, a so z novo točko povečali naskok pred devetimi Kranjčani. Ekipa Dejana Djuranovića ima pred zadnjimi 270 minutami šest točk prednosti pred Gorenjci, ki bodo ob Kamniški Bistrici gostovali v zadnjem krogu prvenstva. V taboru dvakratnih državnih prvakov bodo skušali vse dvome o udeležencu dodatnih kvalifikacij razrešiti še pred obračunom s Kranjčani. Prvo priložnost za to bodo imeli v četrtek, ko lahko podaljšajo serijo Aluminija, ki je na domači zelenici izgubil zadnjih pet tekem. Domžalčani to sezono še niso našli recepta, kako premagati zasedbo rdečih, Kidričani pa so za prvi skalp rumenih potrebovali kar 18 tekem. Novembra so bili na domačem igrišču boljši z izidom 4:2, komu bo pripadel četrtkov obračun?

Dejan Djuranović je pred dnevi izgubil Slobodana Vuka, je pa zato prebudil Arnela Jakupovića. Napadalec z avstrijskim potnim listom se je med strelce vpisal na treh od zadnjih štirih tekem Domžal. V 30. krogu prvenstva je odločil dvoboj v soboški Fazaneriji, tekmo kasneje je zadel na srečanju s Sežanci, uspešen je bil tudi v obračunu z Bravom. Posojeni nogometaš Empolija je v aktualnem prvenstvu dosegel osem zadetkov, strelskega prvenca v Prvi ligi Telekom Slovenije pa se je jeseni veselil prav v Kidričevem.

Nikola Vujadinović je predčasno sklenil tekmo z Bravom, v obdobju po epidemiji koronavirusa pa si je prislužil kar tri rdeče kartone. Srb z bolgarskim državljanstvom je odigral 14 ligaških tekem, Domžalčani so z njim na zelenici slavili zgolj dvakrat, doživeli pa so kar deset porazov. Ob tem je zanimiv tudi pogled na izide tekem, ki jih je visokorasli Srb izpustil zaradi prepovedi igranja. Ko Vujadinovića ni bilo v kadru, rumeni niso izgubili, ob remiju s Triglavom so dobili pet tekem. Premagali so Bravo, Domžale, Rudar, Muro in Tabor.