23. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  24.02.2021 ob 17.30  | Prenos: Planet 2

Celje

2 : 3

Bravo

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Gabrovec David (1. pomoč), Jug Tadej (2. pomoč) , Bubek Alen (4. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 1

Preobrat Brava za zmago v Celju

Celje - Bravo 2:3 (0:1)

* Arena Z'dežele, sodniki: Kajtazović, Gabrovec, Jug.
* Strelec: 0:1 Nukić (7.), 1:1 Ćalušić (53.), 2:1 Dangubić (67.), 2:2 Nukić (77.), 2:3 Tučić (80.)
* Celje: Rozman, Brecl, Ćalušić, Zaletel, Kadušić, Rorič, Vrbanec, Kuzmanović, Novak (od 81. Kerin), Božić, Dangubić (od 74. Sokler).
* Bravo: Vekić, Kurtović (od 70. Trontelj), Drkušić, Brekalo, Španring, Kramarič, Žinko, Ogrinec (od 82. Kirm), Nukić, Tučić, Maružin (od 58. Kancilija).
* Rumeni kartoni: Kadušić; Nukić, Kancilija, Tučić, Kramarič, Kirm.

Ljubljančani so po tekmi preobratov in zmagi proti prvakom skočili na četrto mesto prvenstvene lestvice, na kateri imajo isto število točk kot Domžale (33). Varovanci Dejana Grabića so Celjanom, na lestvici so s 26 točkami sedmi, prizadejali še 11. poraz v sezoni, sami pa so zabeležili osmo zmago.

Nogometaši Brava so hitro prišli do vodstva. Kramarič je na začetku sedme minute prodiral po levi strani, potem pa odložil žogo Mustafi Nukiću, ki je s sijajnim strelom s 25 metrov premagal Matjaža Rozmana.

V 17. minuti je Dangubić z roba kazenskega prostora le za las zgrešil vrata Igorja Vekića, 20 minut kasneje pa so bili domači še bližje zadetku, ko je po podaji Mića Kuzmanovića izvrstno pred Ivanom Božićem posredoval Vekić.

V bolj zanimivem drugem delu so bili sprva nevarnejši gosti, ki pa niso izkoristili številnih kotov in predložkov pred Rozmanova vrata. So pa bili zato nekaj minut kasneje bolj uspešni domači. Po podaji s strani Kuzmanovića je bil namreč v skoku najvišji Josip Ćalušić, Vekić pa je bil v vratih Brava brez moči.

Večjih priložnosti po čvrsti igri med obema kazenskima prostoroma ni bilo do 67. minute, ko je Celje prišlo do vodstva. Po podaji Advana Kadušića se je v kazenskem prostoru odlično znašel Filip Dangubić, ki je streljal med nogama branilca in premagal nemočnega Vekića.

Nato so na igrišču prevladovali gosti. V 69. minuti je Miha Kancilija s 30 metrov močno sprožil a malenkost mimo celjskih vrat. Še bližje izenačenju je bil Milan Tučić. V 76. minuti je namreč sijajno prodrl Kancilija, ki je podal v sredino. Tam je bil najhitrejši Tučić, a žoge ni uspel preusmeriti za hrbet Rozmana.

Prizadevanja gostov so se obrestovala minuto kasneje, ko je globinsko podajo v zadetek pretvoril Nukić. Rozmana je premagal od bližnje vratnice. Tri minute kasneje se je Nukić prelevil še v podajalca in odlično zaposlil Tučića, ki je lepo z levico zadel mimo nemočnega Rozmana za popoln preobrat Ljubljančanov. Domači do konca niso uspeli izenačiti in ostalo je pri zmagi gostov s 3:2.

Celje bo v 24. krogu v soboto gostilo Tabor Sežano, Bravo pa bo dan kasneje gostil Muro.