23. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  24.02.2021 ob 17.30  | Prenos: Planet 2

2 : 3

Bravo

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Gabrovec David (1. pomoč), Jug Tadej (2. pomoč) , Bubek Alen (4. sodnik)

CELJE

Nogometaši Celja so po dveh porazih - aktualni državni prvak je pokleknil pred Domžalami in Aluminijem - strnili svoje vrste. Jiri Jarošik je v Ljudskem vrtu tudi z nekaj sreče našel recept za skalp Maribora. Rumeno-modri so do zmage prišli z golom Filipa Dangubića, ki je po podaji Luke Kerina izkoristil odbitek in se znašel sam pred nemočnim Ažbetom Jugom. Niz treh zaporednih ničel je preteklost, grofje so s slavjem v štajerskem derbiju okrepili samozavest. Naslednji tekmec Celja bo Bravo, ki v knežje mesto prihaja s popotnico desetih tekem neporaženosti. Jesenska spopada sta se končala z zmago gostiteljev. Celjane sta do septembrske zmage popeljala Mičo Kuzmanović in Nino Pungaršek, v Šiški pa je Bravo po avtogolu Davida Brekala prišel do zmage z izidom 2:1.

Žan Zaletel, branilec Celja: "Čaka nas težka tekma, v Celje prihaja dobra ekipa. Tako kot pred vsako tekmo, obe ekipi pričenjata iz enakovrednega izhodišča. Upam, da bomo ponovili igro iz Maribora, morda še nekaj dodali in vzeli vse tri točke. Dobre stvari s tekme proti Mariboru bomo skušali znova prenesti na igrišče, slabše pa odpraviti. Sobotna zmaga nam je dala dodatno samozavest, ki nam je manjkala na zadnjih tekmah. Imeli smo negativen niz rezultatov, upam pa, da bomo v sredo nadaljevali zmagoviti niz. Bravo je neporažen deset tekem, vendar se vsaka tekma prične z rezultatom 0:0. Verjamem, da bomo imeli priložnosti za zmago in upam, da jih bomo izkoristili."

Filip Dangubić je bil osrednji junak celjske zmage v Ljudskem vrtu. Rečan se je 77. minuti dvoboja veselil šestega zadetka sezone, še s tremi asistencami pa je najučinkovitejši mož Celja. Poletni povratnik med grofe je zaradi prepovedi igranja izpustil tekmo v Kidričevem, štajerski derbi z Mariborom pa je nekoliko presenetljivo pričel na klopi za rezerviste. Si je z golom za minimalno zmago znova priigral mesto v celjski enajsterici?

Matjaž Rozman je prvič to pomlad svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Izkušeni vratar je januarja pričel delati z novim trenerjem, saj je legendarnega Amela Mujčinovića zamenjal Aleksander Šeliga, ki prav tako spada med najbolj zveneča imena v golu Celja. Nekdanji reprezentant je med vratnicama Celja zbral 190 prvoligaških nastopov, kar ga uvršča na deseto mesto večne klubske lestvice. Že od jeseni pa v strokovnem štabu Celja deluje Dragan Čadikovski. Makedonec je kot napadalec grofov dosegel 35 zadetkov, z Dariom Vizingerjem pa si deli šesto mesto klubske lestvice.

BRAVO

Tudi Koper, ki je Bravu jeseni zadal zadnji poraz, ni uspel prekiniti pozitivne serije Ljubljančanov. Četa Dejana Grabića je neporažena na desetih zaporednih tekmah, del tega niza pa so tudi štiri zmage. Moštvo iz Šiške se je veselilo tudi v dvoboju s Koprom, kanarčki so ob vrnitvi Rodolfa Vanolija izgubili s 3:0. V prvem polčasu se je prvenca v rumenem dresu razveselil Loren Maružin, po odmoru pa sta bila uspešna še Milan Tučić in Miha Kancilija. Bravo se je s sedmo zmago sezone povzpel v zgornjo polovico lestvice, kjer se je nazadnje nahajal v 17. krogu prvenstva. Ljubljančani so bili v letošnji sezoni še višje, po šestem krogu so zaostajali zgolj za vodilno Muro. Kako visoko lahko mlada zasedba spleza v nadaljevanju sezone?

Dejan Grabić, trener Brava: "Fantje so pripravljeni, na voljo so vsi igralci, tako kot v prejšnjem krogu. Veselimo se gostovanja v Celju in odličnega nasprotnika. Všeč mi je filozofija novega trenerja Celja, ki goji španski slog igre z veliko kratkimi podajami, razumevanjem prostora in časa ter gradnjo napada iz obrambe. Zdi se mi, da so v tem dobri, mi pa bomo videli, kako se bomo temu prilagodili. Nasprotnik je v Mariboru pokazal zelo dobro energijo in izvajanje tega, kar želi njihov trener. Mi še nismo sprejeli dokončno odločitve, kako se bomo zoperstavili temu. Ne glede na to, je to eden od desetih elementov na tekmi, ki se bodo pojavili. Fokus bo na preostalih devetih elementih, to je na našemu načinu igre."

Nogometaši Brava so precej starejšo zasedbo Kopra strli s prepozavnim orožjem Dejana Grabića. Po čvrsti obrambi je sledil hiter prehod v fazo napada, po tem receptu pa je ljubljanska ekipa zabila prvi in tretji zadetek. Maružin in Kancilija sta se podpisala kot avtorja gola, veliko zaslug pa si lahko lasti tudi Mustafa Nukić. Najizkušenejši napadalec Brava se je obakrat znašel v vlogi asistenta. Ljubljanska številka deset se je s skupno sedmimi podajami povzpela na vrh ligaške lestvice asistentov, Nukić je iz prvega mesta izrinil Dareta Vršiča.

Dejan Grabić si je lahko ob visoki prednosti dovolil, da je priložnost za igro ponudil tudi 16-letniku. Gal Puconja je šele tretji nogometaš generacije 2004, ki je zaigral v Prvi ligi Telekom Slovenije. Kot prvemu je to uspelu napadalcu Celja Tomu Kljunu, tik pred zimskim premorom pa je prvoligaški krst prestal še Gašper Černe, sicer nogometaš Domžal. Puconja, sicer nekdanji nogometaš Brinja Grosuplje, se je Bravu pridružil pred začetkom sezone 2018/19. Ob tem je zanimiv podatek, da je doslej v mladinskem državnem prvenstvu , ki je bilo v minulem letu resda dvakrat prekinjeno, zbral zgojl tri nastope.