30. krog |  Ljubljana, Športni park Šiška Ljubljana |  24.04.2021 ob 16.15  | Prenos: TV Slovenija 2

Bravo

0 : 1

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Mežnar Matic (1. pomoč), Mijatović Veljko (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
Delegat: Bezjak Dušan
Št. gledalcev: 1

Maribor do pomembnih točk pri Bravu

Bravo - Maribor 0:1 (0:0)

* Stadion Žak, sodniki: Kajtazović (Kranj), Mežnar (Šoštanj), Mijatović (Velenje).
* Strelec: 0:1 Mlakar (71./11 m).
* Bravo: Vekić, Španring, Brekalo, Križan, Drkušić (od 77. Kurtović), Trontelj (od 86. Matko), Žinko, Maher (od 74. Kirm), Kramarič, Nukić, Tučić.
* Maribor: Jug, Klinar, Martinović, Uskoković, Koderman, Pihler, Gorenak (od 84. Tavares), Repas, Požeg Vancaš (od 64. Felipe Santos), Matko (od 64. Kotnik), Mlakar (od 89. Peričić).
* Rumeni kartoni: Brekalo; Požeg Vancaš, Uskoković, Pihler, Koderman.

Obe ekipi sta sredi tedna doživeli grenki izkušnji - Maribor je doma izgubil proti Domžalam z 1:3, Bravo pa v gosteh proti zadnjeuvrščeni Gorici z 2:3 -, njun današnji medsebojni in uvodni obračun 30. kroga PLTS pa se je končal z zmago zasedbe iz štajerske prestolnice, sicer prve pod vodstvom novega trenerja Simona Rožmana.

Mariborska ekipa se je po današnji zmagi vodilni Olimpiji, ki bo v nedeljo gostovala v Murski Soboti, približala na štiri točke.

Obračun v Spodnji Šiški so bolje pričeli Mariborčani, ki so si že v peti minuti priigrali lepo priložnost za zadetek, strel Aljoše Matka z enajstih metrov pa je bil malenkostno nenatančen, žoga je zletela prek vrat.

V nadaljevanju je igra potekala med obema kazenskima prostoroma, obe ekipi pa sta igrali disciplinirano in čakali na napake, ki pa jih ni bilo vse do 35. minute.

Tedaj so mariborski nogometaši - Rožman je zavoljo kadrovskih težav v ogenj poslal tudi 17-letnega Gala Gorenaka in 18-letnega Vida Kodermana - izgubili žogo na sredini igrišča, kar so gostitelji izkoristili in izpeljali bliskovit (pol)nasprotni napad, po ostrem predložku Martina Kramariča z leve strani pa se pred gostujočimi vrati ni najbolje znašel Milan Tucić, ki je iz neposredne bližine slabo zadel žogo in streljal mimo vrat.

Izbranci domačega trenerja Dejana Grabića so znova zagrozili v končnici prvega polčasa. V glavni vlogi se je znašel Mustafa Nukić, njegov močan strel z roba kazenskega prostora pa je švignil mimo leve vratnice gostujočega vratarja Ažbeta Juga.

Drugi polčas je minil v obojestransko bolj dinamični predstavi. Prvi so zapretili Ljubljančani v 61. minuti, po predložku Nukića z desne strani pa je nekoliko nespretno posredoval Luka Uskoković, na njegovo srečo pa se je žoga od vratnice odbila v kot.

Sedem minut kasneje so zapretili Mariborčani, v gneči pred ljubljanskimi vrati in strelu Jana Mlakarja s sedmih metrov pa se je z bravurozno obrambo izkazal domači vratar Igor Vekić.

Le minuto kasneje je glavni sodnik Nejc Kajtazović zaradi domnevnega prekrška Davida Brekala v kazenskem prostoru nad komaj 18-letnim Vidom Kodermanom pokazal na 11-metrovko, ki jo je izkoristil Mlakar in dosegel edini gol na tekmi.

Ljubljančani so po prejetem golu skušali zabiti izenačujoči gol, najbolj obetavni priložnosti sta imela Kramarič in Tucić, po njunih strelih v 81. oziroma 86. minuti pa je žoga zletela prek vrat.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, mariborska pa v Celju. Obe tekmi bosta v soboto, 1. maja. Mariborska ekipa pred tem v torek, 27. aprila, v Domžalah čaka še četrtfinalna pokalna tekma.