5. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  13.08.2021 ob 20.15  | Prenos: Sportklub 1

0 : 0

Aluminij

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Pospeh Tomislav (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)

CELJE

Čeprav so pred začetkom sezone ostali prvoligaši kar nekoliko prestrašeno pogledovali proti knežjemu mestu, kjer se je poleti odvil popolni remont, se Celjani v uvodu niso proslavili. Novo tekmovalno obdobje so odprli z (nekoliko nesrečnim) porazom na štajerskem derbiju, sledila pa je zmaga na Krasu in z njo zaenkrat edine točke, ki ličijo sicer klavrno rumeno-modro statistiko. Zatem je četa Agrona Šalje premoč priznala še Kopru in, nazadnje, Bravu. V Spodnji Šiški je velik del srečanja igrala z igralcem več, a številčne prednosti ni znala unovčiti. V petek Celje čaka še en štajerski spopad, namesto Maribora v goste prihaja Aluminij. Bo razplet tokrat drugačen?

Tamar Svetlin je prejšnji konec tedna zatresel mrežo matičnega kluba in hkrati prišel do prvenca v celjskem dresu. Odločilna je bila 32. minuta, ko se je mladenič najbolje znašel v gneči pred domačimi vrati in okroglo usnje pospravil za hrbet Igorja Vekića. Vodstvo, kot zapisano, ni zdržalo, sicer pa je to Svetlinov peti zadetek med elito (štiri je dosegel ob Kamniški Bistrici). Bo nevaren tudi za kidriška vrata?

V Spodnji Šiški je okrogli jubilej obeležil Žan Zaletel. Pri rosnih 21 letih se lahko celjski kapetan pohvali s kar stotimi nastopi med elito, ob tem je še štirikrat zatresel nasprotnikovo mrežo. Gre sicer za otroka trboveljskega Rudarja, pred selitvijo v Celje pa je nastope zbiral prav za Bravo. Na znani zelenici je pretekli konec tedna ostal vse do konca srečanja, a ni uspel preprečiti slavja svoje nekdanje ekipe.

ALUMINIJ

Kidričani tudi v četrtem krogu niso prišli do prve zmage v novi sezoni, so pa premostili drugo veliko težavo: rdeče-beli so po tristo minutah suše odprli svoj strelski račun. Zadetek Harisa Kadrića se je na koncu izkazal za zadnjega na srečanju, ki se je končalo brez zmagovalca. Šumarji so aktualnim prvakom odgriznili točko, a ne morejo biti zadovoljni s podobo na igrišču. Izid, ki je ob koncu svetil na semaforju, namreč vara. Četa Oskarja Drobneta je večino srečanja preživela v podrejenem položaju, za remi pa se ima zahvaliti predvsem nezbranim Sobočanom ter razpoloženemu Luki Janžekoviču. Se bodo Štajerci v Celju predstavili v boljši luči?

Znova je bil na nivoju – Luka Janžekovič, seveda. Štiriindvajsetletnik, ki vse pogosteje navdušuje z dobrimi predstavami, tudi tokrat ni razočaral. Ob evrogolu Mitje Lotriča je bil nemočen, po odmoru pa je zablestel. V 65. minuti je veselje preprečil Mihaelu Klepaču, tik pred koncem obračuna sta se za glavo držala tudi Tomi Horvat in Luka Bobičanec. Hrvatov strel je bil še posebej zahteven, a si domači vratar ni privoščil spodrsljaja.

Haris Kadrić ni prekinil zgolj ekipne strelske suše, ampak tudi osebno. Nekdanji član Olimpije se je zadetka pred tem nazadnje veselil aprila, ko je, zanimivo, zatresel prav celjsko mrežo. Mladi napadalec je v 60. minuti izkoristil odličen predložek Davida Flakusa Bosilja in postavil končni izid srečanja: Kidričani so v knežjem mestu slavili minimalno zmago z 1:0 ter se veselili takrat pomembnih treh točk v boju za obstanek.