22. krog |  Ljubljana, Športni park Šiška Ljubljana |  19.02.2022 ob 13.00  | Prenos: Sportklub 1

Bravo

3 : 0

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Kordež Grega (1. pomoč), Špur Staša (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Antič Mihael (6. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 550

Celjani padli pri Bravu

Bravo - Celje 3:0 (2:0)

* Stadion Žak, sodniki: Vinčić, Kordež, Špur.
* Strelca: 1:0 Bajde (15.), 2:0 Bajde (21.), 3:0 Maružin (77.).
* Bravo: Josipović, Španring, Jakšić, Križan, Kavčič, Kurtović, Nsana, Memić (od 70. Milić), Kramarič (od 84. Kirm), Kurež (od 64. Kerin), Bajde (od 64. Maružin).
* Celje: Jurhar, Flis (od 46. Begić), Vuklišević, Zec, Marandici, Janjičić (od 82. Rorič), Šporn (od 46. Tomić), Svetlin, Božić, Morozov (od 58. Lartey), Sokler (od 46. Bizjak).
* Rumeni kartoni: Španring, Bajde; Marandici, Zec, Janjičić.

Izbranci Dejana Grabića so dobro začeli nogometno pomlad. Potem ko so v prejšnjem krogu z dobro končnico prišli do točke v Murski Soboti, so tokrat vse tri vpisali proti ambicioznim Celjanom, ki po vseh kadrovskih spremembah še kar ne najdejo želenih rezultatov. Celjani so zdaj sedem tekem brez zmage in imajo tri zaporedne poraze, tako da so z 22 točkami vsaj začasno osmi, na drugi strani pa je Bravo pri 34 točkah in na četrtem mestu.

Celjani, pri katerih še vedno ni bilo v kadru Dujeta Čopa (slednji so sicer pred koncem prestopnega roka pripeljali še Miroslava Iličića, Grigorija Morozova, Lovra Bizjaka, Tomislava Tomića in Nejca Klašnjo), so tekmo v Šiški začeli odločno, med drugim je poskusil Tamar Svetlin v drugi minuti, Ivan Božić pa je v peti zadel prečko, a je bil pred tem dosojen prepovedan položaj.

Potem pa so Ljubljančani prevzeli pobudo, ki so jo kronali v 15. minuti. Matija Kavčič je z leve strani podal žogo čez gol, Damjan Vuklišević jo je zgrešil, zato pa jo je na smolo gostov za njim zadel Gregor Bajde in zadel za 1:0.

Isti igralec, ki je nekdaj igral za Celje, je spet udaril šest minut pozneje, ko je za 2:0 zadel z nizkim strelom s približno enajstih metrov, potem ko mu je takrat z desne podal Gal Kurež.

Pozneje je Bravo, ki je hitro prehajal v napad, še dvakrat zagrozil po strelih Martina Kramariča, posebej drugi v 29. minuti je povzročil kar nekaj dela Metodu Jurharju.

Pred začetkom drugega polčasa je Simon Rožman opravil tri menjave v celjski zasedbi, ta pa je takoj prišla do zaključnega strela prek Denisa Marandicija, a so ga domači dovolj dobro blokirali.

Malce zatem je Tjaš Begić podal z leve strani, Mitja Križan pa je žogo preusmeril v vratnico lastnih vrat. Prečko je nato nekoliko po sreči zadel na drugi strani tudi Almin Kurtović pri domačih, pri katerih je v 53. minuti z glavo poskusil še Kurež, a je bil Jurhar zbran.

Malce zatem je zgrešil celjska vrata še Mark Španring, v kar živahni igri so tudi Celjani prihajali v kazenski prostor tekmeca, a jim ni uspelo sprožiti nevarnega strela.

V 67. minuti je imel Božić priložnost po strelu z glavo, toda meril je točno v Renata Josipovića. Deset minut pozneje pa so zadnji žebelj v celjsko krsto zabili domači, po lepi Kramaričevi podaji med dva branilca v globino je iz težkega položaja z desne strani zadel Loren Maružin, potem ko je obšel tudi vratarja.

Bravo bo v 23. krogu v soboto gostoval v Domžalah, Celje pa bo dan prej gostilo Aluminij.