23. krog |  Ljubljana, Stadion Stožice Ljubljana |  27.02.2022 ob 17.30  | Prenos: Šport TV

Olimpija Ljubljana

2 : 2

Koper

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik) , Šmajc David (5. sodnik) , Matković Aleksandar (6. sodnik)

Prepoved nastopa: Đorđe Crnomarković, Nik Kapun

Ko je Ivan Banić po dobre pol ure tekme z dotlej za odtenek boljšim sežanskim Taborom okroglo usnje prvič pobral iz svoje mreže, se je marsikateri ljubljanski navijač že sprijaznil z mislijo, da si zeleno-beli po četrtkovem porazu pač še niso opomogli in da je bil spodrsljaj ob Kamniški Bistrici zgolj prvi v nizu. Toda zmaji do konca srečanja niso več klonili, na drugi strani pa so se v finišu srečanja veselili dveh zadetkov in z njima popolnega preobrata. Ne brez zapletov, a varovanci Dina Skenderja so se vrnili na zmagovalna pota. Za vodilnim Mariborom zaostajajo dve točki, tokratni nasprotnik iz Kopra pa jim beži zgolj za eno. Bodo v nedeljo zakrpali vrzel?

Mustafa Nukić, napadalec NK Olimpija: "Dvigniti moramo predvsem raven naše igre, igrati moramo bolje. V tem tednu veliko delamo prav na tem, na razvoju igre. Da bomo v polju še močnejši. Le tako si bomo priigrali več priložnosti in le tako bomo lahko zabili več golov. Je pa vsekakor dobra stvar, da imamo končno nekaj dni več časa za pripravo. Zato ne dvomim, da bomo Koper pričakali v zelo dobrem stanju."

Preobrat na Krasu sta zrežirala Aldair in Mario Kvesić. Prvi je udaril v 70., drugi pa v 86. minuti. Nekaj več pozornosti si zagotovo zasluži Hrvatov zadetek: vezist je tekmo odločil kar neposredno iz kota. Žoga je zletela prek glave Jana Koprivca, zavila in se od vratnice odbila v sežansko mrežo. Kvesić je po tekmi sicer priznal, da je imel nekaj sreče, a bomo trenutek kljub temu le stežka pozabili.

Mario Kvesić je prvi zmaj po zelo dolgem času, ki mu je uspelo zadeti neposredno iz kota. Nazadnje se je to namreč zgodilo aprila 1994: na gostovanju pri Rudarju je imel dovolj znanja (ali pa, če hočete, sreče) legendarni Džoni Novak. Branilec se je takrat v Velenju veselil že po treh minutah, zmago z 0:2 pa je potrdil Nedeljko Topić.

KOPER

Prepoved nastopa: Ivan Borna Jelić Balta, Ivan Novoselec

Le nekaj dni za Olimpijo je na domžalskem izpitu padel še Koper. Tudi na Obali so se varovanci Dejana Djuranovića predstavili v dobri luči in ob številnih priložnostih na obeh straneh svoje s pridom izkoristili. Medtem je kanarčkom v napadu zmanjkalo sreče, strateg Zoran Zeljković pa ni skrival razočaranja niti nad slabo predstavo v obrambi, ki jih je stala prvega mesta. Hkrati so na vratu začutili zmajsko sapo – na računu imajo namreč le še točko več od tokratnega tekmeca. Primorci se lahko pred potjo v prestolnico tolažijo s statistiko: z obeh letošnjih gostovanj v Stožicah so se vrnili kot zmagovalci. Bodo tudi po tretjem stoodstotni?

Matej Palčič, branilec FC Koper: "Dobro smo se pripravili na Olimpijo. Dobro poznamo nasprotnika, v tej sezoni smo odigrali že tri medsebojne tekme. Potrebno je stopiti skupaj in iti v Ljubljano po tri točke, saj točke štejejo dvojno."

Koprčani so zadnji žvižg sodnika Mertika dočakali z ne le enim, ampak dvema igralcema manj. V 68. minuti je rdeče videl Jelić Balta, deset minut pred koncem pa še Ivan Novoselec. Zoran Zeljković je nastali položaj skušal rešiti z menjavo: namesto to pot manj razigranega Kaheema Parrisa je v igro poslal Dioga Izato, ki pa ni mogel preprečiti poraza svoje nove ekipe. Bo Portugalec ta konec tedna dobil še eno priložnost?

Izredno zanimiva je statistika zadnjih šestih ljubljansko-koprskih obračunov. Oboji so od novembra 2020 vpisali po tri zmage, to pa še ni vse. Skoraj po pravilu se enkrat veseli eden, drugič drugi. Trend so v Stožicah začeli kanarčki (1:2), zmaji so bili nekaj mesecev pozneje boljši na Obali (prav tako 1:2). Sledilo je še eno ljubljansko slavje (6:2), nato koprsko (1:3), ljubljansko (0:1) in spet – uganili ste – koprsko (0:1).