8. krog |  Ljubljana, Stadion Stožice Ljubljana |  04.09.2022 ob 20.15  | Prenos: Šport TV

Olimpija Ljubljana

3 : 2

Sodniki: Šmajc David (glavni sodnik), Gabrovec David (1. pomoč), Černe Tomaž (2. pomoč) , Šabanagić Denis (4. sodnik) , Vinčić Slavko (5. sodnik) , Kovačič Andraž (6. sodnik)
Delegat: Pokovec Vinko
Št. gledalcev: 900

Preobrat Olimpije za novo zmago

Olimpija - Domžale 3:2 (0:2)

* Stadion Stožice, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Černe.
* Strelci: 0:1 Mutavčić (3.), 0:2 Durdov (21.), 1:2 Nukić (53.), 2:2 Nukić (66.), 3:2 Pedro (68.).
* Olimpija: Pintol, Lasickas, Crnomarković (od 90. Ratnik), Milović, Sualehe (od 46. Pedro), Doffo, Elšnik (od 90. Aldair), Sešlar (od 90. Estrada), Kvesić, Nukić, Ziljkić (od 77. Karamatić).
* Domžale: Mulalić, Mutavčić (od 81. Perc), Alić, Schoissengeyr, Strajnar, Djurić, Ja. Pišek (od 85. Podlogar), Markuš, Repas (od 67. Jo. Pišek), Jakupović, Durdov (od 68. Barišić).
* Rumeni kartoni: Kvesić, Crnomarković, Pedro; Durdov, Djurić.
* Rdeč karton: /.

Olimpija nadaljuje svoj zmagoviti niz, proti Domžalam je na osmi tekmi prišla še do osme zmage. Tokrat je pokazala še eno kakovost, ki jo doslej še ni imela priložnosti pokazati, vrnila se je namreč iz izgubljenega položaja. Po prvem polčasu je izgubljala z 0:2, a v 15 minutah drugega polčasa prišla do preobrata, junak tekme je bil z dvema goloma Mustafa Nukić. Ljubljančani imajo zdaj na prvenstveni lestvici že devet točk pred prvim zasledovalcem Koprom.

Domači nogometaši so doživeli šok že v tretji minuti. David Sualehe je v svojem kazenskem prostoru z glavo slabo izbil žogo, jo podal Mirku Mutavčiču, ki se ni obotavljal s strelom, z volejem je žogo poslal pod prečko.

V 16. minuti ni dosti manjkalo, da bi evrogol videli tudi na drugi strani. Justas Lasickas je poslal žogo v kazenski prostor, kjer je Nukić poskusil škarjicami, toda Mulalić je bil na mestu.

Protinapadi so postali orožje Domžalčanov, v 18. minuti je v enem izmed njih Žiga Repas lepo podal do Ivana Durdova, ta pa je iz neposredne bližine gola zadel vratnico. Tri minute pozneje je naveza Repas - Dundov udarila še enkrat, prvi je prodrl po levi strani, podal v prazen prostor, drugi pa je med nogami vratarja Denisa Pintola poslal žogo v mrežo za 0:2.

Do konca prvega dela so imeli Ljubljančani tri priložnosti po predložkih z leve strani, vse z glavo, Nukić je najprej streljal mimo gola, nato mu je Ajdin Mulalić strel ubranil, nato pa je bil domžalski vratar uspešen tudi pri strelu Timija Elšnika.

Takoj na začetku drugega polčasa je bilo videti, da je tekma odločena. Po prostem strelu z desne strani je Christian Schoissengeyr z glavo dosegel gol za Domžale, ki pa ga je sodnik po dolgem pregledu posnetka zaradi nedovoljenega položaja razveljavil.

In po tem dogodku so se reči na igrišču spremenile. Domžalčani so začeli delati napake v obrambi, kar je Olimpija izkoristila. Najprej je Mustafa Nukić kaznoval slabo posredovanje Andreja Djurića in s kolenom poslal v mrežo, samo nekaj minut pozneje je Nukić zadel še po podaji Gorana Milovića z glavo. Sodnik najprej gola ni priznal, toda VAR je bil spet na strani Ljubljančanov, nedovoljenega položaja ni bilo, tako da je Olimpija izenačila.

Ni minilo veliko časa, ko je tudi povedla. Janez Pišek je izgubil žogo na sredini igrišča, Nukić je s peto lepo podal do Almedina Ziljkića, ta se je znašel iz oči v oči z Mulalićem, ki mu je strel obranil. Toda žoga se je odbila do Ruija Pedra, ki jo je s peto poslal v mrežo.

Elšnik bi v 73. minuti lahko dosegel še četrti gol za domače, sam je prišel pred vratarja, vendar streljal čez gol. Na drugi strani je zadnjo priložnost na tekmi zapravil Borna Barišić.

Olimpija bo v naslednjem krogu gostovala v Celju, Domžale bodo gostile Kalcer Radomlje.