8. krog |  Ljubljana, Stadion Stožice Ljubljana |  04.09.2022 ob 20.15  | Prenos: Šport TV

Olimpija Ljubljana

3 : 2

Sodniki: Šmajc David (glavni sodnik), Gabrovec David (1. pomoč), Černe Tomaž (2. pomoč) , Šabanagić Denis (4. sodnik) , Vinčić Slavko (5. sodnik) , Kovačič Andraž (6. sodnik)

OLIMPIJA

Nogometaši Olimpije so tudi po poškodbi vratarja Matevža Vidovška, ki v Prvi ligi Telemach še ni prejel zadetka, podaljšali niz zmag. Moštvo Alberta Riera je premagalo Radomlje, v nedeljo pa bo lovilo že osmo ligaško zmago sezone, s katero bi zmaji ostali trdno na vrhu lestvice. Zeleno-beli se bodo v sosedskem obračunu udarili z Domžalami, ki jih v prvi polovici letošnjega leta niso uspeli premagati. Februarski obračun ob Kamniški Bistrici se je končal z zmago rumenih, marca pa v Stožicah ni bilo zmagovalca. Nedeljska tekmeca sta doslej srečala na 52 prvoligaških tekmah, uspešneji pa so Ljubljančani, a pozor, Olimpija je v Stožicah vknjižila deset, Domžale pa osem zmag. Kdo bo boljši tokrat?

Mario Kvesić je bil ob zadnji zmagi Olimpije znova eden najvidnejših posameznikov na zelenici. V prvem polčasu je najprej podal za zadetek Mustafe Nukića, v drugem polčasu pa je bil uspešen z bele točke. Bosanski Hrvat je z letošnjim prvencem tlakoval pot do zmage, ki je ni preprečila niti enajstmetrovka Radomljanov. Kvesić je s štirimi podajami najboljši asistent prvenstva.

V prestolnici v izdihljajih poletnega prestopnega obdobja niso posegali po novih prihodih, se je pa konce avgusta od zmajevega gnezda poslovilo nekaj znanih obrazov. Kot zadnji je to storil Marin Pilj, ki se je medtem že pridružil Varaždinu, še pred njim pa so pogodbo z Olimpijo prekinili Nejc Vidmar, Matic Fink pa tudi Mihailo Perović in Lamin Tall. Vidmar se je z Olimpijo razšel le nekaj dni po tem, ko se je poškodoval Vidovšek, Korošca pa je med vratnicama zamenjal Denis Pintol. Primorca je v izdihljajih tekme z uspešno izvedenim kazenskim udarcem premagal Sandi Nuhanović.

DOMŽALE

Rumeni so po skalpu Maribora še drugič zapored ostali brez zmage, po štirih tekmah neporaženosti jih je na domžalski zelenici ugnal Koper. Domžalčani so točko držali vse do 85. minute, ko je Ajdin Mulalić klonil po udarcu Andreja Kotnika, v zadnjih sekundah dvoboja pa je koprsko slavje potrdil bivši up domžalskega kluba Anis Jašaragić. Simon Rožman je po tekmi priznal, da je bila zmaga zaslužena, ob Kamniški Bistrici pa so misli hitro usmerili proti nedeljskemu sosedskemu spopadu. Domžalčani v obračunih z Olimpijo čutijo nekaj dodatnega naboja, kar je v izjavi pred tekmo potrdil tudi Arnel Jakupović.

Arnel Jakupović, napadalec NK Domžale: "Proti Olimpiji je vedno čutiti dodaten tekmovalni naboj. Tekme v Stožicah ne razočarajo. Tudi tokrat menim, da bomo spremljali zanimivo srečanje, ključnega pomena pa bo zbranost. Ljubljančani so nepremagani. Na sedmih tekmah so prejeli le en zadetek, a vsaka bitka se začne z rezultatom 0:0, 11 na 11 in čas je za prekinitev niza Olimpije. Napadamo zmago."

Domžalčani so na tekmi s Koprom izgubili Zenija Husmanija, v nedeljo je vprašljiv tudi nastop Mitje Ileniča. Daljše okrevanje čaka tudi Tilna Klemenčiča in Slobodana Vuka, ki ga je v napadu dobro zamenjal Ivan Durdov. Dalmatinec pred tedni odločil srečanje v Šiški, nase pa je opozoril tudi ob zmagi nad Mariborom, ko je golu dodal še podajo. Iz poletnih rezultatov je jasno, ko zabija Durdov, rumeni zmagujejo.

Ob Kamniški Bistrici so se pred vstopom v september okrepili z dvema nogometašema. Zagrebški Dinamo je rumenim do konca sezone posodil 19-letnega napadalca Bartola Barišića, še prej pa se je moral športni direktor Senijad Ibričić odzvati na poškodbo Zenija Husmani. Kapetanu Domžal se na srečo ni ponovil najhujši scenarij, bo pa zelenice pogrešal vsaj dva meseca. Na sredini igrišča ga bo skušal nadomestiti Daniel Offenbacher. Tridesetletni vezist je v preteklosti igral za Sturm in Salzburg, nazadnje član Rieda pa se lahko pohvali z 242 nastopi v najmočnejšem avstrijskem prvenstvu.