17. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  12.11.2022 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

0 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Kalan Miha (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Matković Aleksandar (6. sodnik)

DOMŽALE

Čeprav je Koper na prvenstveni razpredelnici nekoliko višje, so imele Domžale pred tekmo na Bonifiki morda celo status neizrazitega favorita. V dvoboj s kanarčki, ki so se pobirali po bolečem porazu z Olimpijo, so se spustile z občutno boljšo popotnico. Zmagoviti niz se na Obali nato ni nadaljeval, je pa bil to že osmi zaporedni pozitiven rezultat. S točko so se ravbarji približali Muri, ki pod Kalvarijo ni osvojila nobene. V soboto Simona Rožmana in druščino čaka še za odtenek težji izziv: štrene bodo tokrat skušali zmešati vodilnim zmajem. Septembra, ko sta se ekipi srečali prvič, se ni izšlo po domžalskih željah – se bo rumena družina tokrat bolje odrezala?

Ivan Durdov, napadalec NK Domžale: "Olimpija je letos presenetila verjetno prav vse. Mislim, da lahko znova pričakujemo dramatično tekmo. V Stožicah smo jih na prvem medsebojnem srečanju uspeli spraviti v dvojni zaostanek, a na koncu so Ljubljančani prišli do popolnega preobrata. Imajo zares kvaliteten kader, nevarnosti prežijo praktično povsod, in če nisi pozoren, si takoj kaznovan."

Primorci so vodili vsega pet minut, ko je na prizorišče stopil Ivan Durdov. Hrvat, čigar tržno vrednost Transfermarkt ocenjuje na 700 tisoč evrov in ki je tako eden najdražjih nogometašev v ligi, je po pol ure igre z glavo izkoristil dober predložek Jošta Piška. Nekdanji član Osijeka se je razveselil sedmega zadetka v letošnji sezoni in se na tretjem mestu lestvice strelcev pridružil Martinu Kramariču.

Domžalski mladi upi presegajo mejnike. Mile Ačimović je v mesto ob Kamniški Bistrici poslal kar pet vabil: za prijateljski tekmi s Črno goro in Bolgarijo si je izposodil Jošta Piška, Nicka Perca, Emirja Saitoskega, Mitjo Ileniča ter Marka Strajnarja. Medtem so Vodušek, Premrl (vsak po en zadetek), Zver, Hočevar in Kaluder selekciji do 15 let pomagali do dveh zmag proti vrstnikom iz Bosne in Hercegovine.

OLIMPIJA

Ob Kamniški Bistrici je Olimpija uvodne četrt ure preživela v podrejenem položaju. Radomljani so pritiskali, gol je visel v zraku, a ga ni bilo. Pritisk je pojenjal, Ljubljančani so se prebudili. In kot že tolikokrat letos izkoristili tistih nekaj minut, ko je nasprotnik malce popustil. Po odmoru so tempo ponovno narekovali domačini, a so zmaji na koncu vendarle izvlekli poln izkupiček. Albert Riera morda ne more biti najbolj zadovoljen z igro svojih varovancev, zato pa je toliko bolj vesel zmage – tudi (oziroma predvsem) tako se nenazadnje osvajajo naslovi. Bežigrajčani se ta konec tedna vračajo v Domžale, kjer jih čaka sila neugoden tekmec.

Albert Riera, trener NK Olimpija: "Na prvi tekmi proti Domžalam v letošnji sezoni v Stožicah so oni imeli dober prvi polčas, v drugem pa smo jim uspeli odgovoriti in zmagati. Na naslednji tekmi bomo poskušali dobro pritiskati na nasprotnika, da preprečimo njihove dolge podaje pri protinapadih. Če bomo odigrali dober presing, bodo imeli oni več težav s svojo igro. Tako želimo igrati proti Domžalam."

Minimalno zmago Olimpije sta zrežirala dva nogometaša. Svit Sešlar je z nekaj sreče že v 18. minuti postavil končni rezultat, levji delež pa je na drugi strani vendarle prispeval Matevž Vidovšek. Nadarjeni Korošec je z nekaj odličnimi obrambami svojo mrežo še devetič letos ohranil nedotaknjeno in si prislužil mesto v enajsterici kroga ter – še pomembneje – na seznamu selektorja Keka za prijateljski tekmi z Romunijo in Črno goro.

Tako Domžale kot Olimpija so brez večjih težav opravile svoje pokalne obveznosti. Rumena družina je še drugič v letošnji izvedbi tekmovanja slavila s 7:0, le da se je tokrat namesto Kamnika na napačnem koncu razigranega napada znašla Hotiza. Po dvakrat so zadeli Barišić, Perc in Jakupović, za pravljično število je poskrbel Saitoski. Na drugi strani je Olimpija s 4:1 odpravila ljutomerskega nižjeligaša.