30. krog |  Sežana, Stadion Rajko Štolfa Sežana |  08.04.2023 ob 15.00  | Prenos: Sportklub 1

CB24 Tabor Sežana

1 : 1

Sodniki: Bubek Alen (glavni sodnik), Černe Tomaž (1. pomoč), Perger Primož (2. pomoč) , Šabanagić Denis (4. sodnik) , Borošak Alen (5. sodnik) , Kordež Grega (6. sodnik)

CHERRYBOX24 TABOR SEŽANA

Tabor kot zadnja ekipa lige na gostovanju pri vodilni Olimpiji, ki je z eno nogo praktično na cilju, že v osnovi ni imel velikih možnosti za uspeh. Spomnimo, zadnje srečanje z zmaji se je končalo z najvišjim porazom v letošnji sezoni. Sežanski položaj je bil še nekoliko manj obetaven spričo lepo zasedenih tribun stožiškega stadiona, za kar so v veliki meri poskrbele brezplačne vstopnice. Kakorkoli, že po nekaj minutah se je zdelo, da bomo priča novemu porazu katastrofalnih razsežnosti: Olimpija je povedla. Vendar pa Kraševci niso razpadli, prej nasprotno. Do konca so ostali v igri za točko, a jih usoda ni nagradila. Bo tokrat drugače?

V ljubljanskem hramu nogometa Tabor še zdaleč ni bil brez priložnosti. Zobe so češnjice večinoma kazale s streli z razdalje: prvič je na ta način poskusil Fahd Ndzengue, a se domači vratar ni pustil presenetiti. Ndzengue je nekaj minut zatem zapravil še najlepšo priložnost na tekmi, ko je odvzel žogo Miloviću in sam stekel proti vratom. Njegov zaključek je bil odločno preslab, bo Gabonec tokrat naravnal merilne naprave?

Priložnost za igro sta dobila oba reprezentanta v vrstah Tabora. Adrian Zeljković je slovenski mladi reprezentanci pomagal na srečanjih s Slovaško (0:0) in Azerbajdžanom (0:2), v prestolnici pa je v drugem polčasu zapretil z nevarnim strelom z razdalje. Mark Pabai se je z liberijsko reprezentanco v kvalifikacijah za Afriški pokal narodov dvakrat pomeril z izbrano vrsto Južne Afrike (2:2 in 1:2). Obe tekmi je odigral v celoti.

DOMŽALE

Prepoved nastopa: Slobodan Vuk

Tekma z Muro je v marsičem spominjala na tisto s Celjem. V obeh primerih so se ravbarji spoprijeli z neposrednim tekmecem za evropska mesta in v obeh primerih smo bili ljubitelji dinamičnega nogometa nekoliko prikrajšani. Simon Rožman je šahovsko partijo tokrat igral z Dejanom Grabićem. Dvoboj (relativno) mladih strategov se je končal z remijem brez zadetkov, s katerim nobena stran ne bo nezadovoljna, prav vzhičena pa tudi ne. Morda bodo nekoliko boljše volje vseeno v rumenem taboru, saj so dobršen del srečanja odigrali brez pordečelega Slobodana Vuka. Domžalčani bodo priključek z vodilnimi lovili v soboto, ko gostujejo pri ekipi z dna lestvice.

Simon Rožman, trener NK Domžale: "Ko pogledamo medsebojne obračune, gre za zelo zahtevnega nasprotnika. S Sežano imamo najslabši izkupiček izmed vseh, saj Domžale še nikoli niso zmagale na Krasu. Pred nami je torej zelo zahteven izziv, a po drugi strani se ga veselim. Zmaga je nujna. Vemo, kako igra Sežana. Konec koncev gre za manjše povračilo za visok poraz na domačem terenu v februarju in zame osebno je to tekma sezone. Če želimo biti v stiku s samim vrhom je potrebno vzeti tri točke. Zavedamo se odgovornosti in temu primerno se bomo tudi postavili na igrišču."

Mreži ob Kamniški Bistrici nista ostali nedotaknjeni. Črno-bela se je zatresla v 37. minuti, ko je z razdalje sprožil najprej Podlogar, nastreljal soboškega branilca, žoga pa se je prikotalila do Jošta Piška, ki je bil uspešnejši od soigralca. Mlademu reprezentantu, ki se je med strelce nazadnje sicer vpisal oktobra, pogodbo z rumeno družino pa je pred kratkim podaljšal do leta 2025, je veselje preprečil VAR.

Za točko proti Muri se je morala izkazati celotna domžalska obramba, izpostavimo pa lahko Elmedina Fazlića in Gašperja Tratnika. Fazlić se je v svoji tretji tekmi med elito prvič znašel v udarni enajsterici in odlično opravil svoje delo. Namesto poškodovanega Mulalića je med rumeni vratnici stopil Tratnik in na prvoligaškem debiju nase opozoril s ključno obrambo v 28. minuti, ko je preprečil veselje Dakuju.