9. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  15.09.2012 ob 16.00

Aluminij

1 : 5

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 2000

Maribor suveren v Kidričevem

Nogometaši Aluminija so v 9. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti Mariboru z 1:5 (1:2).

Aluminij : Maribor 1:5 (1:2)

Strelci: 0:1 Rajčević (15.), 0:2 Berić (18.), 1:2 Drevenšek (34./11 m), 1:3 Cvijanović (65.), 1:4 Cvijanović (80.), 1:5 Ploj (84.).

Aluminij: Murko, Medved, Sulejmanović, Kašnik, Topolovec, Bingo, Spahić (od 62. Režonja), Drevenšek, M. Rešek (od 54. Kožar), Kurež, Bešić (od 57. Kmetec).

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Potokar, Mejač, Mezga (od 77. Ibraimi), Mertelj, Dodlek (od 70. Filipović), Cvijanović, Tavares, Berić (od 83. Ploj).

Rumeni kartoni: Drevenšek, Bešić; Milec, Filipović.
Rdeč karton: /.

Mariborski nogometaši so uspešno prestali "generalko" pred četrtkovo tekmo 1. kroga skupinskega dela evropske lige, ko bo v Ljudski vrt prišel Panathinaikos. V sosedskem obračunu so brez težav premagali novinca v ligi - Aluminij. Izbranci Darka Milaniča tako še naprej potrjujejo, da so praktično edini resni kandidat za nov naslov prvaka, ne nazadnje imajo po devetih krogih, v katerih so še neporaženi, že 23 točk ob razliki v danih in prejetih zadetkih kar 20:4. Junak današnje tekme je bil vezist Goran Cvijanović z dvema goloma.

Mariborčani so povedli v 15. minuti. Goran Cvijanović je po prekršku nad njim izvedel proti strel z leve strani, podal v kazenski prostor, kjer je bil najspretnejši branilec Aleksander Rajčević in zabil za 1:0. Vsega tri minute pozneje so gosti vodili že z 2:0, ko je Marcos Tavares odvzel žogo Semirju Spahiću, jo pravočasno oddal Robertu Beriću, ki je žogo poslal v levi kot domačih vrat.

Po golu je sledilo obdobje mirnejše igre, ki ga je prekinila enajstmetrovka za gostitelje. V dvoboju Martina Milca in Roberta Kureža je slednji padel v kazenskem prostoru Maribora, zanesljiv izvajalec najstrožje kazni pa je bil Marko Drevenšek. Do konca polčasa so gosti še dvakrat ogrozili Aluminijeva vrata, najprej v 36. minuti po strelu Cvijanovića, nato pa še Nejca Potokarja v 45. minuti. Prvemu je Tomaž Murko strel obranil, drugi pa je bil z glavo nenatančen.

V uvodu drugega dela so Mariborčani pokazali več želje po povišanju vodstva, vendar je kljub dvema poskusoma Berića ostalo pri 1:2. V 60. minuti so bili blizu izenačenja igralci Aluminija, natančneje Kurež, ki se je znašel sam pred Jasminom Handanovićemn, vendar je slednji odlično posredoval in žogo odbil v kot. Pet minut zatem so imeli gosti na voljo prosti strel s 17 metrov, izvedel ga je Cvijanović in z natančnim udarcem po tleh skozi živi zid povišal mariborsko vodstvo.

Po tem golu so Mariborčani povsem nadzorovali potek tekme in do konca zabili še dvakrat. Po neuspešnih poskusih Cvijanovića v 76. in Berića v 79. minuti je v 80. prav Cvijanović znova poslal žogo za Murkov hrbet. Najprej je poskusil Tavares, nato pa je odbita žoga pristala pri mariborskem vezistu, ki jo je poslal pod prečko. Končni izid je postavil Alen Ploj v 84. minuti, potem ko je z glavo (ob svojem prvem dotiku žoge po vstopu na igrišče) unovčil podajo Agima Ibraimija.