18. krog |  Celje, Arena Petrol |  26.11.2013 ob 16.00

0 : 1

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 150

Pred tekmo: Celje – Gorica

Prva liga Telekom Slovenije, 18. krog

26.11.2013 ob 16:00 CELJE – GORICA

Štadion: Aren Petrol, kapaciteta 13.400 sedežev (povprečen obisk 688 gledalcev)

- odrasli: 5 eur
- ženske in otroci: brezplačno

CELJE:

Če se večina prvoligašev v zadnjem delu jesenskega dela sezone spopada z nihanjem v formi, pa prav nasprotno velja za Celjane, ki so edino neporaženo moštvo na zadnjih štirih prvenstvenih tekmah, od katerih so bile kar tri gostujoče. Varovanci Miloša Rusa se tako vračajo pred domače občinstvo po skoraj mesecu dni napolnjeni s samozavestjo, ki so jo na začetku letošnje sezone tako močno pogrešali. Zaradi izpada iz pokalnega tekmovanja imajo Celjani odprto pot do evropskih pokalov le še skozi prvenstvo, tako da bodo proti Goričanom še dodatno motivirani, saj bi v primeru zmage le še za dve točki zaostajali za Primorci. Naloga pa nikakor ne bo lahka, kajti niti Goričani, ki so prvi letošnji medsebojni obračun s Celjani dobili, niso najbolj zadovoljni s trenutno pozicijo. V tabor Celjanov se vrača Sebastjan Gobec, čigar bogate izkušnje predstavljajo neprecenljivo vrednost za tako pomembno srečanje. Ob nekaterih težavah s poškodbami so gostiteljem tokrat prizanesli vsaj kartoni, tako da v Celju odkrito računajo na nadaljevanje pozitivnega niza rezultatov.

Benjamin Verbić je trenutno eden najbolj vročih nogometašev Prve lige Telekom Slovenije. Na zadnjih štirih tekmah je namreč v nasprotne mreže pospravil prav takšno število zadetkov, priigral najstrožjo kazen in si pripravil še kopico odličnih priložnosti. V najmočnejšem domačem klubskem tekmovanju je tako skupno dosegel že devet zadetkov, a še nobenega proti Gorici.

Celjani niso uspeli premagati Goričanov že več kot dve leti in pol oziroma na zadnjih devetih prvenstvenih tekmah. Grofje so se zadnjič veselili treh točk proti Primorcem v začetku maja 2011, ko so na Areni Petrol slavili s 3:1. Za gostitelje je takrat dva zadetka prispeval Roman Bezjak, enega pa Zoran Pavlovič, medtem ko je častni zadetek za Gorico zabil Vito Plut.

Dani zadetki Celja po položajih po 17. krogu:

GORICA:

Prepoved nastopa: Bruno Leonardo Vicente

Goričani so tudi proti Mariborčanom prikazali všečno nogometno predstavo, a še enkrat več zapravili vodstvo in v zaključku celo ostali brez točk. Še bolj kot to, pa je zaskrbljujoča njihova gostujoča forma, saj so se zadnje zmage na tujem veselili v 4. krogu sezone pri Zavrču.Modro-beli so reprezentančni odmor izkoristili za dve lažji prijateljski tekmi, na katerih so brez posebnih težav premagali Brda in svojo mladinsko ekipo. Luigi Apolloni je kot običajno ponudil priložnost velikemu številu nogometašev, med katerimi se skriva tudi zamenjava za Bruna Leonarda Vicenteja, ki bo v Celju počival zaradi kartonov. Manjši padec v formi je Goričane zasidral na peto mesto prvenstvene razpredelnice, morebitna ničla v Celju pa bi lahko tudi to pozicijo ogrozila. A štirikratni državni prvaki ciljajo precej višje, tako da se nameravajo še pred zimskim premorom prebiti na mesta, ki vodijo v evropske pokale, pa čeprav jih čakajo kar tri gostovanja v nizu.

Saša Aleksander Živec je eden tistih Goričanov, ki ga falanga tujih soigralcev najmanj moti. V zadnjem obdobju je storil zares neverjeten napredek, tako da lahko pričakujemo povišano povpraševanje po njegovih uslugah že v zimskem prestopnem roku. V letošnji sezoni je dosegel štiri zadetke in prispeval še pet podaj, dobro formo pa je potrdil tudi med reprezentančnim premorom, ko je zabil kolegom iz mladinske ekipe Gorice.

Goričani so v letošnji sezoni povedli kar na štirinajstih od sedemnajstih tekem, kar v sedmih primerih pa nato ostali brez zmage. Posebno uspešni so v prvih polčasih tekem, saj bi v primeru, da bi tekme trajale zgolj prvih 45 minut, krepko vodili s 33 točkami na računu. Njihova storilnost občutno pade v drugih polčasih tekem, kjer so šele na četrtem mestu po učinku med vsemi ekipami.