1. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  19.07.2014 ob 20.05

1 : 0

Rudar Velenje

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Kepe Štefan (4. sodnik) , Mertik Bojan (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Prisrčno pozdravljeni, spoštovani ljubitelji slovenskega nogometa! Vračajo se prvoligaška razburjenja, dvoboj Maribora in velenjskega Rudarja bi lahko prinesel enega izmed vrhuncev prvega kroga. #MBvRU
0'
  Spremljali bomo tekmo ekip, ki sta v prejšnji sezoni krojili vrh prvenstvene razpredelnice. Vijoličasti so vajeni, da jim tekmeci gledajo v hrbet, Velenjčani pa so s tretjim mestom potrdili koristi sistematičnega dela.
0'
  Igralci Rudarja so malce nesrečno že končali evropske nastope. Albanski Lači se je izkazal za previsoko oviro. Nejasnosti glede glavnega pokrovitelja niso pripomogle k mirnosti v moštvu.
0'
  Mariborske evropske ambicije so spet visoke, a najprej bo treba v sredo opraviti z mostarskim Zrinjskim. Uspešen uvod v prvenstvo bi bil dobra popotnica.
0'
  Pri Rudarju zagovarjajo napadalno usmeritev. Pri Mariboru ta v slovenski ligi nikoli ni vprašljiva. Omenjeni kazalci so dober obet za srečanje v Ljudskem vrtu. #MBvRU
0'
  Razmere ne bodo enostavne. Temperatura v Mariboru še vedno vztraja pri tridesetih stopinjah. #MBvRU
0'
  Med prestopnim rokom ni šlo brez nekaterih sprememb pri današnjih tekmecih, a strokovni kader ostaja enak. Zadnje soočenje Anteja Šimundže in Jerneja Javornika je pripadlo velenjskemu trenerju. 23. maja so nogometaši Rudarja na stadionu pod Kalvarijo slavili z 2:0. #MBvRU
0'
  Domači trener Ante Šimundža se je odločil za naslednjo postavo: Handanović, Filipović, Mejač, Tavares, Ibraimi, Mendy, Dervišević, Vršič, Rajčević, Stojanović, Arghus. #MBvRU
0'
  Jernej Javornik, strateg gostov, zaupa vratarju Rozmanu. Poleg njega bodo v gostujoči začetni enajsterici še Stjepanović, Firer, Krefl, Črnčič, Tolimir, Klinar, Dedič, Radujko, Knezović, Eterović. #MBvRU
0'
  Tekmo bo sodil Matej Jug iz Tolmina. #MBvRU
0'
  Ekipi se segrevata, pripravljata na dvoboj, trenerja Šimundža in Javornik vmes kramljata ob robu terena. #MBvRU
0'
  Igrišče v Mariboru je trenutno v zelo dobrem stanju. V prejšnji sezoni ni bilo vedno tako.
0'
  Ob koncu ogrevanja je vijoličastim zaploskalo skromno število gledalcev. Kaže, da so ljudje krasno soboto izkoristili za druge stvari.
0'
  Svečanost v Ljudskem vrtu. Stota tekma Agima Ibraimija v vijoličastem.
1'
1'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat. Visoko preko gola, po podaji Klinarja.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
3'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat.
4'
  Prodrl je Firer, Eterović pa streljal z roba kazenskega prostora. Handanovič je žogo odbil do Črčiča, ki ni bil natančen.
4'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy. Podajo je prispeval Vršič, Mendy se je znašel v ugodnem položaju, vendar se je ob njegovem poskusu malce z leve strani izkazal Rozman.
6'
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Soares Bordignon Arghus.
7'
  Iz kota je podal Vršič. Brazilec je slabo zadel žogo.
7'
7'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
7'
  Nadaljujejo se Vršičeve asistence. Spet iz kota, Mendy tokrat z glavo prek vrat.
9'
10'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Mate Eterovič.
11'
  Prosti strel za Rudar s tridesetih metrov. Eterović v številčno mariborsko prepreko.
12'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
13'
  Živahne uvodne minute. Velenjčani pričakovano zelo pogumno.
14'
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
16'
  Še ena priložnost za Maribor. Mendy je z visokim skokom preusmeril podajo do Tavaresa. Mariborski kapetan je močno udaril z levico, a je bil spet na mestu velenjski vratar.
17'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Ivan Firer.
17'
  Amir Derviševič je dobil rumeni karton.
18'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
19'
  Razigrani Vršič je odlično zaposlil Tavaresa. Tokrat se je znašel v kazenskem prostoru na desni. Njegov strel je za malo zgrešil cilj.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Ivan Firer.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Dare Vršič.
21'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
22'
  V zanimivi tekmi kažejo domači jasno namero. Nevarno je predvsem pred gostujočim golom.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič. Pri Rudarju je spet zapretil hrvaški napadalec. Silovito je udaril s šestnajstih metrov, dobro je posredoval Handanović.
24'
  Rudar ima udarec iz kota.
25'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
29'
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Soares Bordignon Arghus. Nova velika priložnost! Arghus je po kotu (uganili ste, Vršiča) meril z nogo, zanesljiv zadetek je na golu preprečil Krefl.
29'
33'
  Velenjčani v zadnjih minutah redko zaidejo na nasprotno polovico.
33'
34'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton. Jug je ocenil, da je mariborski igralec simuliral prekršek v kazenskem prostoru.
36'
  Vijoličasti večinoma poskušajo po levi strani, kjer probleme velenjski vrsti povzročata Mejač in še posebej Vršič.
36'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
37'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
39'
41'
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Knezovič. Priložnost za Rudar! Eterović je natančno meril. Poskus z glavo je Handanović z napori odbil.
41'
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič. Žoga je vmes spremenila smer in skoraj presenetila Rozmana.
45'
  Streljal je Amir Derviševič, a mimo vrat.
45'
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Brez nevarnosti za Rozmana.
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka v prvem polčasu.
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
45+2'
45+2'
  Gledali smo razburljiv prvi polčas. Za zdaj brez golov, a priložnosti ni manjkalo. Bolj nevarni so bili vijoličasti. Tudi gostje kažejo precej dobro podobo.
46'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
47'
  Menjava: iz igre Aljaž Krefl, v igro Senad Jahič.
48'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
49'
50'
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Amir Derviševič.
54'
  Začetek drugega dela brez mariborskega pritiska. V enakovredni igri za zdaj ni priložnosti.
55'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Aleš Mejač.
56'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
57'
  Prvi so v drugem polčasu zapretili gostje. Atraktivni poskus Firerja po podaji Jahića je zletel mimo mariborskega gola.
57'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
58'
60'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Željko Filipovič. Rozman na mestu.
61'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Ivan Firer.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič, iz prostega strela, krepko z leve strani. Handanović v kot.
62'
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič. Medel poskus.
64'
  Menjava: iz igre Petar Stojanovič, v igro Mitja Viler.
64'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
65'
  Ibraimi si je izboril ugoden položaj, nato pa streljal čez vrata.
67'
  Vse več nezadovoljstva na mariborskih tribunah.
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
69'
  Priložnost za Maribor! Mendy jo je omogočil Ibraimiju, a se ta v najbolj primernem trenutku ni odločil za udarec s svojo slabšo, desno nogo. Poskusil je z levo, a se je spet izkazal Rozman.
69'
  Menjava: iz igre Amir Derviševič, v igro Damjan Bohar.
71'
71'
  GOOOL! Zadel je Mitja Viler!
73'
  Bliskovit mariborski protinapad po kotu Rudarja! Žogo je čez polovico popeljal Vršič, nato pa krasno podal Vilerju v prazen prostor. Današnji rezervist je bil zmagovalec soočenja z Rozmanom.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
74'
75'
75'
  Menjava: iz igre Nemanja Stjepanovič, v igro Uroš Rošer.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Rošer. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar. Handanović zlahka lovi.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy. Francoz se je nenadoma znašel sam pred Rozmanom, ki se je znova izjemno odzval. Uporabno podajo je prispeval Filipović.
80'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
82'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
83'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Makedonski reprezentant veliko poskuša. Strel z dobrih dvajsetih metrov je končal ob levi vratnici, a na napravi strani.
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
85'
85'
88'
  Velenjčani se trudijo, da bi prišli pred nasprotni gol, obenem pa puščajo domačim veliko prostora za protinapade.
88'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Nusmir Fajič.
90'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
90'
  Menjava: iz igre Ivan Knezovič, v igro Klemen Bolha. Razlog: poškodba Knezovića.
90+2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Utrpel ga je Klemen Bolha.
90+2'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+4'
90+4'
  Prvoligaška uvertura v tej sezoni na mariborskem stadionu je pripadla vijoličastim. Več so poskušali, imeli izrazitejše priložnosti, zadeli pa po izjemnem protinapadu. V celoti všečna tekma v Mariboru. Lep pozdrav do prihodnjič.