1. krog |  Nova Gorica, Športni park |  20.07.2014 ob 20.00

0 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Patarić Dejan (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Pristaši nogometa, lep pozdrav iz Nove Gorice, kamor se po 64- ih dneh premora vrača domače prvenstvo. #GovDO
0'
  Toliko je namreč minilo od zadnje tekme, ko je 17. maja v Športnam parku gostoval državni prvak Maribor (1:2).
0'
  Gorica je sicer novo sezono začela že v četrtek, ko se je po štirih letih ponovno vrnila na evropsko prizorišče in gostovala v norveškem Moldeju. Prvo tekmo 2. predkroga Lige Europa so dobili Norvežani s 4:1. Povratna tekma bo v četrtek ob 20.30 v Športnem parku.
0'
  Domžale so ena najuspešnejših gostujočih ekip v Novi Gorici. Na 27-ih tekmah so priigrale 8 zmag in 8 remijev. #GovDO.
0'
  Skupna bilanca 56 – ih medsebojnih tekem: 24 zmag Gorice, 14 zmag Domžal in 18 remijev. Gol razlika 80:61. #GOvDO
0'
  Domžale v Novi Gorici neporažane že od 14. maja 2011. Od takrat 6 tekem ter 4 zmage in 2 remija.
0'
  Zadnje tri medsebojne tekme so se končale z 1:1, prvo tekmo lanske sezone so Domžalčani dobili z 1:2. #GovDO.
0'
  V ekipah ni kaznovanih igralcev, v domžalskem taboru nekaj težav s poškodbami (Slobodan Vuk, Joshua Parker, Gaber Dobrovoljc).
0'
  V goriškem taboru se bodo po vrnitvi v matični klub navijačem spet predstavili Dejan Žigon, Sandi Arčon in Vasja Simčič. Prvo domačo uradno tekmo bo odigral tudi novinec Luka Majcen.
0'
  Poglejmo, kako sta trenerja sestavila enajsterici. Najprej gostje.
0'
  Domžale: Vidmar, Skubic, Horić, Požeg Vancaš, Živec, Parker, Ožbolt, Majer, Kanža, Korun in Husmani. #GOvDO
0'
  Gorica: Simčič, Enow, Modolo, Vetrih, Širok, Majcen, Žigon, Arčon, Jogan, Vanin in Johnson. #GOvDO
0'
  Ob začetku nove še pogled v lansko sezono. Gorica je osvojila pokal in 4. mesto z 58 točkami in razmerjem 16-10-10. Domžale so končale na 6. mestu s 45 točkami in bilanco 10-15-11.
0'
  Gorica je lansko prvenstvo končala z gostovanjem v Celju (0:2), Domžale pri prvakih v Mariboru (0:0).
0'
  Tekmo bo vodil 38 – letni Koprčan Damir Skomina, ki je lani sodil 5 tekem lige prvakov, 2 tekmi Lige Europa in 5 kvalifikacijskih tekem Mundiala.
0'
  Na goriškem pravo poletje s temperaturo 25 stopinj celzija.
0'
  Pred tekmo bo minuta molka v spomin na dolgoletnega klubskega delavca NK Domžale Mirana Kralja, ki je preminul v 58. letu starosti. #GOvDO
1'
4'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Solomon Enow.
5'
  Dinamičen začetek, za odtenek več pri žogi Novogoričani.
6'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ožbolt. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
8'
  Arčon je poskusil s predložkom z leve, žoga je letela proti Vidmarju, ki jo je brez težav ujel.
9'
  Arčon je po desni krenil v kazenski prostor in streljal preko gola. #GOvDO
10'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
10'
  GOOOL! Zadel je Alen Ožbolt!
11'
  Po podaji Husmanija z desne, je goriške branilce prehitel Ožbolt in žogo z glavo preusmeril v mrežo. 0.1. #GOvDO
12'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Erik Janža.
14'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matija Širok.
16'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Solomon Enow. Utrpel ga je Nejc Skubic.
17'
  Po obetavnem prodoru Žigona in podaji na drugo stran kazenskega prostora, je iz prve streljal Širok, a ga je blokiral Horić.
18'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Zeni Husmani. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
20'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marco Modolo. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
23'
  Luka Majcen v prepovedanem položaju.
23'
  Menjava: iz igre Marshal Mfon Johnson, v igro Jaka Kolenc.
24'
  Johnson zapušča igro zaradi poškodbe hrbta, ki jo je staknil po enem od dvobojev na začetku tekme.
26'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Ronaldo Vanin.
28'
31'
  Gorica ima udarec iz kota.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Majcen.
34'
35'
  Odličen prodor Majcna, ki je poskusil z nizkim strelom, a je Vidmar uganil njegovo namero in žogo odbil v kot. #GOvDO
36'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Solomon Enow. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
36'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marco Modolo. Utrpel ga je Saša Aleksander Živec.
37'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Luka Majcen.
40'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Zeni Husmani. Utrpel ga je Matija Širok.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Saša Aleksander Živec.
41'
  Živec je poskusil z okrog 20 metrov z nizkim strelom, Simčič je bil na mestu. #GOvDO
41'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
43'
  Zaradi poškodbe je izven igrišča Vanin.
43'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Utrpel ga je Sandi Arčon.
44'
  Z Vaninom ni hujšega in se vrača na igrišče.
45'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš.
45'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
45+1'
  1 min. sodniškega dodatka.
45+1'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Alen Jogan.
45+2'
45+2'
  Goričani več pri žogi, Domžalčani učinkoviti, saj so izkoristili že prvi strel na gol. #GOvDO
45+2'
  Menjava: iz igre Ronaldo Vanin, v igro Bede Amarachi Osuji.
46'
46'
  Tudi druga menjava v goriškem taboru zaradi poškodbe.
46'
  Erik Janža v prepovedanem položaju.
47'
  Izjemna globinska podaja Majcna, Žigon pa je z desetih metrov streljal preko gola. #GOvDO
49'
50'
  Joshua Kevin Stanley Parker v prepovedanem položaju.
50'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Zeni Husmani.
51'
  Streljal je Alen Ožbolt, a mimo vrat.
51'
  Domžale ima udarec iz kota.
51'
53'
  Skubic je podal v sredino kazenskega prostora, Ožbolt je streljal iz prve, žoga pa je oplazila goriškega branilca in se odkotalila v kot.
54'
55'
56'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Bede Amarachi Osuji.
58'
  Menjava: iz igre Zeni Husmani, v igro Anže Jelar.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
64'
  Žigon je odlično potegnil v kazenski prostor, sprožil nizek strel, ki ga je Vidmar uspešno zaustavil. #GOvDO
64'
  Menjava: iz igre Alen Ožbolt, v igro Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso.
67'
68'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso. Utrpel ga je Marco Modolo.
69'
  Goričani še naprej iščejo priložnost za izenačenje, Domžalčani so zelo disciplinirani in čvrsti.
69'
70'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Tilen Nagode.
71'
  Streljal je Bede Amarachi Osuji, a mimo vrat.
72'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Dejan Žigon.
74'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Anže Jelar.
75'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Solomon Enow. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
76'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
77'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat.
77'
  Po podaji požeg Vancaša z desne, je iz prve streljal Jelar, a je bil za pol metra premalo natančen. #GOvDO
79'
  Streljal je Matija Širok, a mimo vrat.
81'
  Menjava: iz igre Joshua Kevin Stanley Parker, v igro Matej Podlogar.
82'
  Gorica še naprej z željo po spremembi izida, Domžalčani uspešno odbijajo napade.
82'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
83'
83'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
84'
  Po podaji iz kota je z glavo streljal Jogan, ki pa ni bil natančen.
85'
85'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Kenan Horič.
88'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Utrpel ga je Solomon Enow.
88'
  Anže Jelar je dobil rumeni karton.
89'
89'
  Prekršek je utrpel Nejc Skubic .
89'
  Solomon Enow je dobil rumeni karton.
90+1'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Saša Aleksander Živec.
90+1'
  3 min. sodniškega dodatka.
90+2'
90+4'
90+4'
  Domžale so izkoristile svojo priložnost, Goričani so bili ponovno neučinkoviti. Zaslužena zmaga Domžal. #GOvDO
90+4'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice in nasvidenje v četrtek na povratni tekmi z Moldejem (ob 20.30).