1. krog |  Celje, Arena Petrol |  18.07.2014 ob 20.00

0 : 1

Zavrč

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 4

0'
  Lep pozdrav in dobrodošli v naši družbi.#CEvZA
0'
  Pa se spet začenja slovenski prvoligaški ples.#CEvZA
0'
  Pred nami je namreč uvodno dejanje sezone 2014/15.#CEvZA
0'
  Arena Petrol je prizorišče uvodne tekme nove sezone. Pomerila se bosta Celje in Zavrč.#CEvZA
0'
  V Celju je vreme jasno, temperatura pa okoli 25 stopinj Celzija.#CEvZA
0'
  Imamo že začetni enajstrici.#CEvZA
0'
  Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Bajde, Ahmedi, Jakolić, Zajc, Žurej ter Vidmajer.#CEvZA
0'
  Zavrč: Ranilović, Cvek, Roškar, Kresinger, Šafarić, Smrekar, Kelenc, Kurbus, Datković, Dugolin in Težak.#CEvZA
0'
  Po razočaranju nad lansko sezono nogometaši Celja začetek nove sezone Prve Lige Telekom Slovenija pričakujejo z optimizmom.
0'
  Nogometaši Celja so pred vstopom v novo sezono neznanka, čeprav lahko podobno trdimo za precej ekip. “Grofje” so se v lanskem delu sezone gibali v spodnjem delu lestvice, toda obstanek so si zagotovili relativno lahko. Po odhodu Miloša Rusa s trenerske klopi so se v mestu ob Savinji odločili, da moštvo zaupajo domačemu strategu Simonu Rožmanu. Nekdanji vezni igralec se je z misijo obstanka pogumno spoprijel, v svoji prvi ‘pravi’ sezoni pa bo mladi celjski strateg želel nadgraditi lansko delo. Forma ekipe je v pripravljalnem delu kar precej nihala. Danes pa je torej pred Celjani prvi pravi letošnji izpit.
0'
  V domačem taboru tokrat ne morejo računati na usluge branilca Matica Žitka, ki ima prepoved nastopa še iz minule sezone. Poškodovan je le Jugović.
0'
  Poleg novega načina igre, bo Celje v novo sezono krenilo dodobra prenovljeno. Realnejšo oceno okrepitev bodo sicer celjski privrženci nogometa lahko podali šele po nekaj krogih, zahtevna publika na Areni pa bo kar hitro ocenila kako dobro so kadrovali. Številčno so Celjani svoj kader sicer nekoliko zmanjšali, veliko pa bodo pričakovali predvsem od Ahmedija, Sunnyja, Klemenčiča in Jakoliča.
0'
  V jesenskem delu lanske sezone Prve lige Telekom Slovenije so bili nogometaši Zavrča najlepše presenečenje prvenstva. Nekaj časa so bili celo tik pod vrhom, potem med tretjim in četrtim mestom, nazadnje pa so se ustalili na petem mestu. Izvrsten rezultat novinca v ligi daje upanje tudi drugim, videli pa bomo, kako dobro so se v Zavrču pripravili na pričetek prvenstva. Ekipa se je namreč od zaključka prejšnjega dela precej spremenila, že kmalu po koncu so se v vodstvu zahvalili za sodelovanje Vašu, Finku, Fučku in še nekaterim, trener Željko Orehovac pa je pričel z gradnjo nove ekipe. V dresu najmanjšega slovenskega prvoligaša se bo tako ponovno predstavila kopica igralcev iz sosednje Hrvaške, med vratnici pa bo stopil nekdanji prvi vratar Maribora, ki je v zadnjih letih branil na Madžarskem, Marko Ranilovič.
0'
  Eno glavnih orožij Zavrčanov tako proti Celju kot v prvenstvu nasploh bo bržkone Matija Smrekar, ki je ob koncu lanske sezone ‘našel gol’, tudi sicer pa je Orehovcu uspelo sestaviti izkušeno ekipo, ki bo gojila apetite po zgornji polovici lestvice. Rezultati na zadnjih prijateljskih tekmah to tudi napovedujejo in medtem ko so prvih nekaj uvodnih pripravljalnih tekem odigrali neprepričljivo, so s stopnjevanjem forme remizirali proti ukrajinski Zoriji, potem pa premagali srbsko Jagodino z 2:1, pa Hrvatski Dragovoljac s 3:0 in češko Slovačko z 2:1. Zavrč proti Celju sicer ne bo nastopil v popolni zasedbi, saj bo zaradi dolgotrajnejše poškodbe odsoten Boris Sambolec, se pa po poškodbi vrača Marko Roškar, ki bo danes tekom tudi začel v udarni postavi gostov.
0'
  Še nekaj trenutkov in pričelo se bo zares.#CEvZA
0'
  Pred tekmo tudi minuta molka v spomin Miranu Kralju.
1'
1'
  Začela se je 24. sezona v prvi slovenski nogometni ligi.#CEvZA
1'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Nikola Šafarič.
2'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Dino Kresinger.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Žurej.
4'
  Po natančni podaji Ahmedija je do lepe priložnosti prišel Žurej, vendar je njegov strel zaustavil vratar Ranilović.
4'
  Celje ima udarec iz kota.
4'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin.
6'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
6'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Šafarič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
7'
7'
  Celjani so v tekmo krenili zelo odločno in ambiciozno.
8'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Andrej Dugolin.
8'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Karlo Težak.
10'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Cvek Lovro. Utrpel ga je Miha Zajc.
11'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat.
11'
  Streljal je Marko Krajcer, a mimo vrat.
15'
  Izjemna priložnost za domače. Vrhovec je s prostega strela poslal natančno žogo v sredino, kjer je Verbič poskušal z glavo, vratar Ranilović je žogo odbil v prečko, do odbitka je prišel Krajcer, ki je imel dve priložnosti. Najprej je zadel obrabnega igralca Zavrča, potem pa še vratnico.
15'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
16'
  Še enkrat so Celjani zadeli okvir gola nasprotnika. Tokrat je streljal Bajde, ob posredovanju gostujočega vratarja pa je žoga spet zadela vratnico.
17'
  Zavrč ima udarec iz kota.
17'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kurbus. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
17'
18'
  Spremljamo lepo igro Celjanov, ki delujejo zelo razigrano.
18'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Cvek Lovro.
20'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Karlo Težak.
21'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Utrpel ga je Marko Roškar.
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič.
24'
  Po akciji Jakolića je do strela prišel Verbič, vendar je bil vratar Ranilović dobro postavljen.
24'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Nikola Šafarič.
24'
25'
  Streljal je Dejan Kurbus, a mimo vrat.
25'
  Prvi nevarnejši strel Zavrča. Od daleč je poskušal Kurbus, a je bil nekoliko nenatančen.
26'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Karlo Težak.
27'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Marko Krajcer.
29'
29'
30'
  Še ena lepa in domiselna akcija domačinov. Na koncu je bil Zajc pri zaključku z roba kazenskega prostora premalo natančen.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Karlo Težak.
32'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Cvek Lovro. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
32'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Andrej Dugolin.
33'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Dino Kresinger.
35'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Doris Kelenc.
36'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Karlo Težak.
36'
37'
  Odličen prodor Verbiča v nasprotnikovem kazenskem prostoru, toda na koncu ga je z dobro obrambo zaustavil vratar Ranilović.
39'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Dino Kresinger.
39'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
41'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Roškar. Utrpel ga je Andraž Žurej.
41'
  Marko Roškar je dobil rumeni karton.
42'
42'
43'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Utrpel ga je Dejan Kurbus.
44'
  Andraž Žurej je dobil rumeni karton.
44'
  Streljal je Marko Jakolič, a mimo vrat.
44'
  Strel Jakolića z razdalje visoko čez gol Zavrča.
45'
45+1'
45+1'
  Celjani so bili v prvem delu gospodarji na igrišču in obenem zapravili kopico imenitnih priložnosti.
45+1'
  Menjava: iz igre Andraž Žurej, v igro Nicolas Antoine Rajsel.
45+1'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Danijel Miškič.
46'
46'
48'
  Verbič je z leve strani podal v sredino in zadel enega izmeg gostujočih igralcev, do odbite žoge je prišel Zajc, vendar je bil njegov zaključek nenatančen.
49'
50'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Matija Smrekar.
54'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Dejan Kurbus.
55'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nicolas Antoine Rajsel. Utrpel ga je Marko Roškar.
55'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Doris Kelenc.
56'
  Streljal je Doris Kelenc, a mimo vrat.
56'
  Kelenc se je s prostega udarca z velike razdalje odločil za neposreden strel, a je bil precej oddaljen od cilja.
58'
  Miha Zajc v prepovedanem položaju.
59'
  Streljal je Andrej Dugolin, a mimo vrat.
60'
  Streljal je Valon Ahmedi, a mimo vrat.
61'
  Novinec v celjskem dresu Ahmedi je prišel do strel v kazenskem prostoru, a je zadel le zunanji del mreže.
63'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin. Utrpel ga je Marko Jakolič.
63'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Matija Smrekar.
64'
  Streljal je Dino Kresinger, a mimo vrat.
65'
  Tokrat so zapretili gostje. Kresinger je sprožil s kakšnih 20-ih metrov, toda bil je premalo natančen.
65'
  Menjava: iz igre Karlo Težak, v igro Jure Matjašič.
66'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Brdar Robert.
66'
  Streljal je Matija Smrekar, a mimo vrat.
69'
71'
  Najlepša priložnost za Zavrč doslej. Matjašič je najprej našel Smrekarja, ki je dolgo časa iskal pravi položaj za zaključek, na koncu pa žogo iz ugodne situacije poslal mimo celjskih vrat.
72'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Brdar Robert.
72'
  Streljal je Brdar Robert, a mimo vrat.
75'
76'
  GOOOL! Zadel je Nikola Šafarič!
77'
  Šafarić je s prostega strela s kakšnih 30-ih metrov natančno meril. Žoga se je odbila od desne vratnice in na koncu končala za hrbtom vratarja Kotnika.
79'
  Menjava: iz igre Marko Jakolič, v igro Blaž Zbičajnik.
79'
80'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kurbus. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
80'
  Dejan Kurbus je dobil rumeni karton.
83'
  Dino Kresinger je dobil rumeni karton.
83'
  Matija Smrekar v prepovedanem položaju.
84'
  Matija Smrekar je dobil rumeni karton.
85'
  Menjava: iz igre Matija Smrekar, v igro Sandi Čeh.
85'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Dejan Kurbus.
88'
  Po akciji Matjašiča je do strela prišel Cvek, vendar se je izkazal vratar Kotnik ter žogo poslal v kot.
88'
89'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nicolas Antoine Rajsel. Utrpel ga je Brdar Robert.
89'
90'
  Celjani so bili izjemno blizu izenačenju. Ahmedi je s kakšnih 30-ih metrov sprožil pravi projektil in zadel prečko.
90+1'
  Še tri minute dodatka.
90+2'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Jure Matjašič.
90+4'
90+4'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Benjamin Verbič je zgrešil enajstmetrovko!
90+6'
  Gremo lepo po vrsti. Najprej je sodnik Žganec zaradi prekrška Kurbusa nad Ahmedijem pokazal na belo točko. Izvajalec najstrožje kazni je bil Verbič, vendar je vratar Ranilović odlično reagiral in preprečil izenačenje.
90+6'
90+6'
  Prava drama torej na otvoritveni tekmi sezone. Do prvi točk so prišli nogometaši Zavrča.