11. krog |  Celje, Arena Petrol |  27.09.2014 ob 17.00  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 0

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Vidali Manuel (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 850

Po prvem prejetem zadetku prvi poraz Domžal

Celje - Domžale 2:0 (2:0)

* Arena Petrol, gledalcev 900, sodniki: Skomina (Koper), Praprotnik (Ljubljana), Kovačič (Preserje).
* Strelca: 1:0 Oršić (13.), 2:0 Sunny (21.).
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Ahmedi (od 71. Lovrečič), Sunny (od 88. Žurej), Miškić, Žitko, Oršić, Vidmajer.
* Domžale: Vidmar, Skubic, Horić, Požeg Vancaš, Maksimović, Parker, Simić (od 64. Kous), Majer (od 77. Jelar), Janža, Morel (od 46. Aneff), Korun.
* Rumeni kartoni: Verbič, Vrhovec; Majer, Janža, Kous.
* Rdeč karton: Skubic (83.)

Celjani so z zmago prekinili niz štirih zaporednih neodločenih rezultatov v državnem prvenstvu, serijo brez poraza pa so podaljšali na enajst tekem. Domžale so v mestu ob Savinji doživele prvi poraz po septembru 2011, sploh prvič so klonile v sezoni 2014/15, a trdno ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Gostujoči čuvaj mreže Nejc Vidmar je še nekoliko popravil niz nepremaganosti, vendar le za 12 minut. Po 1002 minutah mu je namreč žogo za hrbet poslal Mislav Oršić.

Grofje so po prvem polčasu zasluženo vodili z 2:0. Gosti so sicer dobro začeli, a si razen strela z glavo Joshue Parkerja priložnosti niso pripravili. Nato so pogumneje zaigrali Celjani, ki so vse več prihajali na domžalsko polovico in tudi pred gol Nejca Vidmarja, ki je bil prvič resno na preizkušnji v deseti minuti. Takrat je do žoge nekoliko na desni strani prišel Valon Ahmedi, ki je močno streljal, domžalski čuvaj mreže pa je žogo ujel.

Tri minute pozneje pa je Blaž Vrhovec lepo podal Oršiću, ki je z lepo potezo iz igre vrgel enega od domžalskih branilcev, nato pa z natančnim strelom malo pred kazenskim prostorom premagal nemočnega Nejca Vidmarja, ki je po žogo v mrežo moral po 1002 minutah. Celjani so nadaljevali v svojem ritmu, kar se jim je obrestovalo v 21. minuti. Takrat je Oršić poslal žogo v kazenski prostor, streljal je Sunny Omoregie, žoga je zadela enega od branilcev in končala za hrbtom Vidmarja.

Igra se je po drugem golu nekoliko umirila. Celjani so še naprej nadzorovali potek tekme, dve minuti pred koncem pa bi skorajda prišli do tretjega gola. Lepo akcijo je zaključil Benjamin Verbič, toda veselje mu je preprečila prečka.

Čeprav so Domžalčani konkretneje začeli drug polčas, so si Celjani hitro pripravili dve lepi priložnosti. V 54. minuti je po podaji Verbiča z roba kazenskega prostora meril Sunny, a mu je strel ubranil Vidmar, do odbite žoge pa je prišel Miškić, a je eden od Domžalčanov žogo v zadnjem trenutku odbil v kot.

Domači so vse moči preusmerili v branjenje in protinapade, gosti pa so bili vse bolj aktivni. Po podaji iz kota v 67. minuti je z glavo meril Uroš Korun, v 70. minuti pa so imeli domači priložnost za tretji gol. Danijel Miškić je priigral enajstmetrovko, žogo si je nastavil Ahmedi, poslal pa jo je prek gola.

Osem minut pred koncem je po napaki gostujoče obrambe do žoge prišel Sunny, ki je poskusil z lobom, a je žogo poslal previsoko. Domžalčani so za nameček od 84. minute igrali še z igralcem manj, saj je rdeči karton prejel Nejc Skubic.

Domžalčani bodo tekmo 12. kroga igrali čez teden dni, ko bodo pred domačimi gledalci gostili Zavrč, Celje pa dan kasneje čaka gostovanje v Novem mestu pri Krki.