20. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  06.12.2014 ob 16.00

2 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Beton Uroš (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 500

Koprski preobrat za lep zaključek jeseni

Luka Koper - Olimpija 2:1 (0:1)

* Stadion Bonifika, gledalcev 600, sodniki: Žnidaršič, Žunič (oba Kranj) in Beton (Cerklje).

* Strelci: 0:1 Rodić (42.), 1:1 Gregorič (74.), 2:1 Lotrič (82.).
* Luka Koper: Hasić, Gregorič, Šme, Guberac, Žibert (od 68. Štromajer), Lotrič (od 90. Krivičič), Štulac, Črnigoj, Srečković, Hadžić, Pučko.
* Olimpija: Šeliga, Jović, Rodić, Matić, Šporar, Božič (od 85. Burgić), Jurčevič, Omladič, Kapun, Zarifović (od 27. Škarabot, od 66. Corn), Spahija.
* Rumeni kartoni: Žibert, Gregorič, Guberac, Štromajer, Hasić, Šme; Spahija, Jović, Rodić, Božič.
* Rdeči karton: Rodić (56.).

Potem ko so bili Ljubljančani več kot dve leti zakleta stranka Koprčanov, so ti danes le prekinili niz brez zmage proti zeleno-belim. Do nje so prišli po tem, ko so znali unovčiti številčno prednost v drugem polčasu.

Olimpija je imela globoko v sodniškem dodatku priložnost za izenačenje, saj je imela na voljo enajstmetrovko, a je Miran Burgić ni izkoristil. Koper, ki je prekinil niz treh porazov, je tako dosegel osmo zmago in bo prezimil na sedmem mestu, Olimpija pa po četrtem porazu, drugem zapovrstjo, ostaja na četrtem mestu.

Prvo nevarno akcijo so gledalci videli v osmi minuti, ko je Hrvoje Spahija začetniško podal žogo v noge Mitji Lotriču, ta se je znašel sam pred Aleksandrom Šeligo, ga s strelom že premagal, vendar je Spahija napako popravil in žogo izbil z golove črte. Gosti so zagrozili v enajsti minuti, ko je Nik Omladič podal žogo do Arisa Zarifovića, žogo po njegovem strelu iz neposredne bližine pa je Ermin Hasić izbil v kot.

Kljub neprepričljivi igri so gosti povedli v 42. minuti. Po domiselni kombinaciji Andraža Šporarja in Aleksandra Rodića je slednji osamljen pred koprskim vratarjem žogo potisnil v mrežo za 1:0.

Odločilni trenutki tekme so bili v obdobju med 54. in 65. minuto. Najprej je v 54. minuti Rodić prejel drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Leom Štulcem, potem pa so Ljubljančani približno deset minut pozneje zaradi poškodbe ostali še brez Matije Škarabota, ki je že v prvem polčasu zamenjal prav tako poškodovanega Zarifovića. Igralec manj in ne ravno prepričljiva obrambna postava gostov sta pomenila signal za domače, ki so odločneje šli v napad.

V 72. minuti so izenačili. Po visoki podaji v kazenski prostor in neodločnem posredovanju Šelige se je najbolje znašel Miha Gregorič. Iz kar težkega položaja s strani je iznajdljivo iz obrata žogo poslal mimo kar nekaj nog v mrežo za 1:1. Dve minuti pozneje je z glavo poskusil Andraž Šporar, a se je izkazal Hasić.

V 80. minuti je Mitja Lotrič po globinski podaji pritekel sam pred Šeligo in bil uspešnejši od ljubljanskega vratarja za 2:1. Ko je že kazalo, da je to vse na tem obračunu, pa je pri kotu za Ljubljančane v četrti minuti sodniškega dodatka po prerivanju v kazenskem prostoru (Denis Šme je zrušil Spahijo) glavni sodnik Andrej Žnidaršič pokazal na enajstmetrovko. Miran Burgić je žogo z bele točke poslal mimo vrat domačih, tako da je zmaga ostala v Kopru.