21. krog |  Celje, Arena Petrol |  04.03.2015 ob 17.00

2 : 1

Krka

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 540

Celjani nadaljujejo odlično serijo

Celje - Krka 2:1 (1:1)

* Stadion Arena Petrol, gledalcev 540, sodniki: Bukovec, Kepe (oba Lendava) in Ul (Šentilj).
* Strelci: 1:0 Bajde (12.), 1:1 Fuček (29.), 2:1 Sunny (59.).
* Celje: Kotnik, Krajcer, Klemenčič, Jugović, Bajde (od 90. Zbičajnik), Sunny, Miškić, Kubo (od 49. Bašić), Soria, Vidmajer, Lendrić (od 69. Šporn).
* Krka: Pelin (od 51. Mitrović), Vučkić, Fuček (od 74. Ihbeisheh), Novinić (od 64. Mojstrović), Ejup, Palić, Danijel Rašić, Welbeck, Perić, Rašić, Kastrevec.
* Rumeni kartoni: Lendrić, Jugović, Miškić; Ejup, Rašić.

Celjani, ki so zaradi viroze preložili uvodno tekmo spomladanskega dela proti Kopru, so proti Krki obdržali niz zmag. Zdaj so neporaženi že na zaporednih 23 tekmah. Eden ključnih igralcev je bil Gregor Bajde, ki je ob zadetku sodeloval tudi pri zmagovitem celjskem golu, kljub temu, da je bil jeseni poškodovan tri mesece. Celjani so tako obdržali stik z vrhom, Krka pa ostaja predzadnja, točkovno izenačena z osmouvrščeno Gorico.

Celjani so hitro zagrozili prek Ivana Lendrića in Gregorja Bajdeta, a je ostalo pri 0:0, na drugi strani pa sta poskusila Marin Perić in Yuto Kubo, prav tako brez uspeha.

Zato pa je bil v 12. minuti natančnejši Bajde, ki je dobil žogo v prazen prostor, preigral vratarja in zadel za 1:0. Štiri minute pozneje so bili blizu zadetka tudi Dolenjci, saj je Enes Novinić zadel vratnico.

V 29. minuti so gosti izenačili. Tadej Vidmajer in vratar Matic Kotnik sta se po dolgi podaji zapletla, tako da je do žoge prišel Josip Fuček in zadel za 1:1. Do konca polčasa sta ekipi sprožili še nekaj strelov, najbližje je bil Sunny Omoregie, a je zadel vratnico.

V uvodu drugega polčasa je zaradi poškodbe igro zapustil vratar Krke Tomislav Pelin, zamenjal ga je Miodrag Mitrović. Prvo priložnost v drugem delu so imeli sicer domači, ko je Bajde zgrešil cilj.

V 59. minuti pa so Celjani znova povedli. Bajde je podal v kazenski prostor, Sunny je najprej s strelom z glavo zadel prečko, nato pa odbito žogo poslal v mrežo.

Deset minut pozneje je Mitrović obranil strel Danijela Miškića, v 74. minuti je Matic Kotnik posredoval po strelu Žige Kastrevca z glavo, Krkin pritisk pa se ni obrestoval niti po strelih Antuna Palića in Lea Ejupa v 85. in 86. minuti, ko je bil spet na mestu Kotnik.

Celje bo v 23. krogu v soboto gostilo Maribor, Krka pa bo gostovala v Domžalah.