29. krog |  Domžale, Športni park |  24.04.2015 ob 19.00

Kalcer Radomlje

1 : 6

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 500

Razigrani Maribor do visoke zmage

Kalcer Radomlje - Maribor 1:6 (0:3)

* Športni park, gledalcev 250, sodniki: Ponis (Koper), Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Švarc (Ivančna Gorica).
* Strelci: 0:1 Zahović (12.), 0:2 Tavares (15.), 0:3 Viler (26.), 1:3 Vuk (67.), 1:4 Volaš (80.), 1:5 Tavares (86.), 1:6 Volaš (90.).
* Kalcer: Andrić, Jazbec (od 68. Cankar), Balkovec, Lidjan, Cerar, Teinović, Jakovljević (od 59. Zavrl), Barukčić (od 84. Zorc), Perković, Vuk, Đurković.
* Maribor: Handanović, Stojanović (od 31. Mejač), Mertelj, Šuler (od 46. Hotić), Viler, Ndiaye, Vršič, Bohar (od 67. Sallalich), Tavares, Zahović, Volaš.
* Rumeni karton: Hotić.

Potem ko so bili vodilni Mariborčani v zadnjem času tarča kritik glede igre, so se tokrat znesli nad bržčas bodočimi drugoligaši iz Radomelj. Že v prvem polčasu so jim zabili tri zadetke, v drugem polčasu pa le še nadgradili prednost. Rahla tolažba zadnjeuvrščeni ekipi je ta, da je po več kot 820 minutah le dosegla gol iz igre.

Kljub temu, da so nastopili kar precej zdesetkani, so vijoličasti že v prvem polčasu praktično odločili zmagovalca. Pred maloštevilnimi gledalci so povedli že v osmi minuti. Po podaji Mitje Vilerja iz kota je z glavo zadel Luka Zahović. Le sedem minut pozneje je bilo že 2:0. Po hitri akciji, ki sta jo začela Viler in Welle Ndiaye, je z leve strani pred vrata podal Dalibor Volaš, Marcos Tavares pa je prehitel domače branilce in povišal mariborsko prednost.

V 18. minuti so prvič resneje zagrozili domači, toda Denis Lidjan je žogo s strelom z glavo poslal čez gol. Zato pa je bil v 26. minuti natančnejši Viler. Dare Vršič je spretno spravil žogo do Volaša, ta pa je podal z desne strani do Vilerja, ki je zadel diagonalnim strelom. Že v 31. minuti je z igrišča moral Petar Stojanović, ki je imel pred tekmo težave z zdravjem in je bil vprašljiv za nastop. Deset minut pozneje je prav Stojanovićeva menjava Aleš Mejač prišel do strela, izkazal pa se je Vjekoslav Andrić.

V drugem polčasu so v 49. minuti Mariborčani želeli enajstmetrovko, po domnevnem prekršku nad Zahovićem, v 54. minuti je Dare Vršič z dobrih 20 metrov poskusil s prostega strela, Andrić pa je žogo odbil v kot. Ob naslednjem poskusu Vršiča je zadetek preprečil Lidjan z blokom, v 60. minuti pa so po dolgem času zagrozili tudi domači prek Gorana Vuka, ki je žogo poslal čez gol.

V 62. minuti je Volaš dosegel četrti zadetek za goste, a iz prepovedanega položaja, pet minut pozneje pa je Vuk znižal zaostanek na 1:3, potem ko je po globinski podaji prišel sam pred Jasmina Handanovića in ga premagal. Na drugi strani je dvoboj ena na ena s Tavaresom dobil Andrić, v 80. minuti pa vendarle spet klonil, saj ga je premagal Volaš po nesebični podaji Zahovića. Piko na i visoki zmagi sta v 86. minuti in 90. minuti postavila najprej Tavares, ki je v mrežo pospravil odbito žogo po Zahovićevem strelu, in Volaš.

Radomljani bodo v 30. krogu v sredo gostovali v Velenju, Maribor pa bo gostil Olimpijo.