29. krog |  Domžale, Športni park |  24.04.2015 ob 19.00

Kalcer Radomlje

1 : 6

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Drage ljubiteljice in ljubitelji nogometa prav lepo pozdrav iz Domžal.#RAvMB
0'
  Športni park v Domžalah je prizorišče uvodnega dejanja 29. kroga prvenstva.#RAvMB
0'
  Pomerila se bosta torej zadnji in prvi na prvenstveni razpredelnici.#RAvMB
0'
  Znani sta že udarni postavi obeh moštev.#RAvMB
0'
  Radomlje: Andrić, Teinović, Barukčič, Vuk, Jakovljević, Cerar, Perković, Balkovec, Lidjan, Jazbec in Đurković.#RAvMB
0'
  Maribor: Handanović, Šuler, Ndiaye, Tavares, Zahović, Volaš, Vršič, Viler, Stojanović, Bohar ter Mertelj.#RAvMB
0'
  V Domžalah je trenutno lepo in jasno vreme, temperatura pa okoli 16 stopinj Celzija.#RAvMB
0'
  Radomlje so se iz gostovanja na Primorskem vrnili brez točk, čeprav bi se morda dalo proti premešani zasedbi Kopra iztržiti kaj več. Dejan Djuranovič je v zadnjem obdobju znova presedlal na nekoliko bolj odprto taktiko, ki pa proti kakovostnejšim nasprotnikom očitno ne daje želenih rezultatov. Iz tega razloga gre pričakovati, da se bodo Radomljani proti vijoličastim bolj posvetili obrambnim nalogam, kot na primer v 11. krogu sezone, ko so se z državnimi prvaki razšli brez zadetkov. Morebitna točka sicer ne bi bistveno popravila položaja Radomelj v boju za obstanek, saj je bolj ali manj že jasno, da bomo Mlinarje v prihodnji sezoni spremljali med drugoligaško konkurenco.
0'
  V domačem taboru trener Djuranović nima kaznovanih nogometašev.
0'
  Radomlje so edina ekipa, ki v spomladanskem delu sezone še ni dosegla zadetka iz igre. Nogometaši Radomelj so se zadnjič veselili zadetka iz igre pred 741. minutami, ko je Janez Zavrl dosegel častni gol v Ljudskem vrtu proti Mariboru.
0'
  Vijoličasti preživljajo najbolj mučno obdobje v sezoni, saj so na zadnjih sedmih tekmah uspeli premagati zgolj oslabljeno ekipo Luke Kopra. Državne prvake boli predvsem izpad iz pokalnega tekmovanja, ki vselej predstavlja enega izmed osrednjih ciljev kluba. Mariborčani bodo sedaj vse moči preusmerili v prvenstvo, kjer imajo pred sabo odprto pot do trinajstega naslova. Za novo zvezdico pa bodo morali precej popraviti svojo formo, ki skrbi tudi navijače.
0'
  Aktualni prvak ima tudi tokrat številne težave z odsotnostmi. Zaradi kartonov imajo prepoved Arghus Soares, Amir Derviševič, Agim Ibraimi in Aleksander Rajčevič. Zaradi poškodb pa manjkajo še Vuklišević, Živko ter Filipović.
0'
  Danes bo v mariborski obrambi spet zaigral Marko Šuler, ki je zaradi kartonov preskočil pokalno tekmo v Celju, a je bil njegov nastop zelo vprašljiv. Nekdanji reprezentant je padel na treningu in si ob nepravem trenutku zlomil dlančnico.
0'
  Mariborčani bodo izpustili finale pokalnega tekmovanja prvič po petih zaporednih udeležbah. Vijoličasti so pred letošnjo sezono nazadnje izpadli v polfinalu leta 2009, ko so priznali premoč Interblocku. Nogometaši Maribora so sicer sodelovali kar na 12. od dosedanjih 23. finalov Pokala Slovenije.
0'
  To je zadnji letošnji obračun Radomelj in Maribora. V Ljudskem vrtu je zmaga obakrat ostala doma (4:1 in 3:2), medtem ko se je edino srečanje v Domžalah končalo z remijem (0:0).
1'
4'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Robi Jakovljevič.
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
6'
  Luka Cerar v prepovedanem položaju.
7'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat.
8'
  Po podaji Volaša se je Zahović dobro znašel v kazenskem prosotru in prišel do strela, vendar je bil nekoliko nenatančen.
9'
11'
11'
  GOOOL! Zadel je Luka Zahovič!
13'
  Videli smo natančen predložek Vilerja iz kota. Žoga je letela na prvo vratnico, kjer se je odlično odrezal Zahović, ki je z glavo premagal nemočnega vratarja Andrića.
13'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Rok Jazbec.
15'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
18'
  Lepa akcija Maribora, ki v Domžalah vodi že z 2:0. Vse skupaj je na sredini začel Ndiaye, ki je potem lepo podal na levo za Volaša, slednji je poslal natančen predložek v sredino, kjer je bil na pravem mestu kapetan Tavares in brez težav poslal žogo v nasprotnikovo mrežo.
18'
  Radomlje ima udarec iz kota.
19'
  Streljal je Denis Lidjan, a mimo vrat.
20'
22'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Luka Cerar.
23'
  Streljal je Robi Jakovljevič, a mimo vrat.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enis Đurkovič.
25'
  GOOOL! Zadel je Mitja Viler!
27'
  Videli smo še eno imenitno akcijo gostov. Volaš je natančno podal na levo stran kazenskega prostora do Vilerja, ki je s strelom na prvo poslal žogo v daljši kot vratarja Andrića.
28'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Luka Cerar.
29'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Barukčič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
31'
  Menjava: iz igre Petar Stojanovič, v igro Aleš Mejač.
31'
33'
  Goran Vuk v prepovedanem položaju.
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Barukčič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
35'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
36'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Robi Jakovljevič.
36'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Igor Barukčič.
38'
  Po predložku Balkovca s prostega strela je z glavo preslabo meril Goran Vuk.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač.
41'
42'
  Po dolgi podaji Boharja je akcijo zaključil Mejač, a je bil vratar Andrić dobro postavljen in žogo odbil v kot.
43'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
45'
  Streljal je Jure Balkovec, a mimo vrat.
45+1'
  Še minuta dodatka.
45+2'
45+2'
  Menjava: iz igre Marko Šuler, v igro Dino Hotič.
46'
48'
49'
  Streljal je Dalibor Volaš, a mimo vrat.
50'
  Zahović je dobro preigraval v kazenskem prostoru in potem lepo našel Volaša, ki je sprožil prek gola.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Perkovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
55'
  Vršič je meril s prostega strela, žoga je oplazila živi zid, vseeno pa je reagiral vratar Andrić.
55'
55'
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Robi Jakovljevič. Utrpel ga je Dare Vršič.
59'
  Tudi v drugem polčasu pričakovano spremljamo premoč Maribora.
60'
  Menjava: iz igre Robi Jakovljevič, v igro Janez Zavrl.
61'
  Streljal je Goran Vuk, a mimo vrat.
62'
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
65'
66'
  GOOOL! Zadel je Goran Vuk!
67'
  Odlično podajo Teinovića je izkoristil Goran Vuk in premagal Hanadanovića.
67'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Sintayehu Sallalich.
68'
  Menjava: iz igre Rok Jazbec, v igro Žan Cankar.
68'
69'
  Lepo priložnost je zdaj imel Tavares, ki je sprožil s kakšnih 10-ih metrov, a je odlično reagiral vratar Andrić.
75'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Luka Cerar.
75'
  Dino Hotič je dobil rumeni karton.
75'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
76'
79'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Lidjan. Utrpel ga je Dalibor Volaš.
80'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
83'
  Enostavna in všečna akcija Maribora za novo spremembo izida. Najprej podaja Tavaresa do Zahovića, ki je potem nesebično podal v sredino do Volaša, kateremu pa je brez večjih težav iz bližine uspelo poslati žogo v mrežo.
83'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
84'
  Menjava: iz igre Igor Barukčič, v igro Anže Zorc.
85'
86'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Utrpel ga je Denis Lidjan.
86'
89'
  Najprej je Zahović, ki je dobil podajo od Sallalicha, sprožil proti vratom Radomelj. Izkazal se je vratar Andrić, toda do odbitka je prišel Tavares in še drugič nocoj zadel v polno.
90+1'
90+1'
90+2'
  Sallalich je natančno podalo do Volaša, ki je poskrbel za končni izid srečanja.
90+2'
  Maribor je pričakovano in povsem zasluženo vknjižil nove tri prvenstvene točke proti Radomljam, ki ostajajo pri 13-ih točkah.