30. krog |  Velenje, Mest.štadion ob jezeru |  29.04.2015 ob 18.00

Rudar Velenje

3 : 2

Kalcer Radomlje

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 250

Po preobratu v Velenju zmaga domačih

Rudar Velenje - Kalcer Radomlje 3:2 (0:1)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 200, sodniki: Glažar (Hajdina), Skok (Kidričevo) in Bezjak (Gorišnica).
* Strelci: 0:1 Vrhunc (29.), 1:1 Firer (51.), 1:2 Đurković (52.), 2:2 Jelić (61.), 3:2 Kocić (83.).
* Rudar: Rozman, Firer, Krefl, Trifković, Jelić, Klinar, Bolha (od 66. Kocić), Džinić, Radujko, Knezović, Babić (od 84. Kašnik).
* Kalcer Radomlje: Andrić, Zukić, Barukčić, Vrhunc (od 67. Zorc), Zavrl, Cankar (od 75. Rems), Jakovljevič, Cerar, Perković, Balkovec (od 80. Vuk), Đurković.
* Rumeni kartoni: Firer; Perković, Cerar, Balkovec.

Velenjčani so prišli do zmage (neporaženi so pet tekem zaporedoma), ki jih zanesljivo drži v sredini lestvice. Nasproti jim je stala najslabša ekipa lige, a jim je kljub drugačnim pričakovanjem povzročila kar precej težav. Ne nazadnje je dvakrat vodila, na koncu pa so favorizirani domačini vendarle kronali premoč v zadnjih minutah za deseto zmago v sezoni. Ob tem imajo tudi deset neodločenih izidov in prav toliko porazov. Radomlje na drugi strani pa še naprej potrjujejo glavno kandidaturo za izpad v nižji rang tekmovanja.

Domači so bili tisti, ki so prvi zagrozili, v tretji minuti je do strela iz bližine prišel Dragan Jelić in zadel prečko. Po uvodnem naletu domačih so Radomlje kmalu vzpostavile ravnotežje na igrišču, celo več, postale so nevarnejše in v 29. minuti tudi povedle. Strelec je bil Luka Vrhunc, ki je sprožil s 25 metrov, žoga pa je na poti proti golu zadela še enega domačih nogometašev. Gosti so imeli novo priložnost tudi v 40. minuti, ko je po strelu Janeza Zavrla žogo z golove črte odbil Aljaž Krefl.

Uvod drugega polčasa je bil še kako razburljiv. V 51. minuti so najprej domači izenačili, potem ko so gostujoči branilci pozabili na Ivana Firerja, ki je z glavo iz bližine zadel za 1:1. Že minuto pozneje so Radomljani znova povedli. Enis Đurković je prodrl po levi strani, prišel mimo treh domačih nogometašev, podal pred gol, kjer se je žoga nesrečno od Ivana Knezovića odbila v mrežo.

Po novem strelu Firerja iz bližine, tokrat nenatančnem, v 59. minuti so domači izid spet poravnali v 61. minuti, zadel pa je Dragan Jelić, potem ko je dobil žogo v prazen prostor in prišel sam pred gostujočega vratarja Vjekoslava Andrića. Po tem zadetku so pobudo na igrišču prevzeli domači igralci in v 83. minuti se jim je to obrestovalo. Strelec je bil Milan Kocić, ki se je najbolje znašel v gneči pred radomeljskimi vrati.

Velenjčani bodo v 31. krogu v soboto gostovali v Domžalah, Radomlje pa v Ljubljani.