30. krog |  Velenje, Mest.štadion ob jezeru |  29.04.2015 ob 18.00

Rudar Velenje

3 : 2

Kalcer Radomlje

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni iz Velenja.
0'
  Pred nami je tekma 30. kroga, na stadionu ob jezeru se bosta pomerili ekipi Rudarja in Radomelj #RUvRA
0'
  Obračun ekip iz spodnjega dela lestvice. Rudar kot šesto uvrščena ekipa in Radomlje kot ekipa ki zaseda zadnje mesto na razpredelnici.
0'
  Ekipa Rudarja lovi peto mesto, ki ga trenutno zaseda Zavrč, za slednjimi Velenjčani zaostajajo za tri točke. Radomlje teoretično še imajo možnosti za obstanek v ligi, te možnosti pa se iz kroga v krog manjše kajti njihov zaostanek za deveto Krko je velik že 12 točk.
0'
  Radomlje v zadnjem obdobju v izredno slabi formi. Zadnja zmaga je bila dosežena prav proti ekipi Rudarja, potem pa je sledilo sedem tekem brez zmage v tem obdobju pa so dosegli zgolj en neodločen rezultat. Konec tedna so Radomljani doma pričakovano izgubili proti Mariboru, ki je bil pod velikim pritiskom aktualni državni so se tako znesli nad zadnjo ekipo prvenstva s kar 6:1.
0'
  Po slabšem začetku spomladanskega dela s strani Rudarja, se je ekipa dobro odzvala in je trenutno v seriji štirih tekem brez poraza. Na zadnji tekmi so remizirali z Zavrčem brez zadetkov.
0'
  Poglejmo si obe začetni enajsterici.
0'
  Rudar: Rozman, Firer, Krefl, Trifkovič, Jelič, Klinar, Bolha, Džinič, Radujko, Knezovič in Babič #RUvRA
0'
  Radomlje: Andrič, Zukič, Barukčič, Vrhunc, Zavrl, Cankar, Jakovljevič, Cerar, Perkovič, Balkovec in Đurkovič #RUvRA
0'
  Tekmi, ki se bo pričela ob 18 uri, bo sodil glavni sodnik Roman Glažar #RUvRA
0'
  Vse je nared za pričetek srečanja v Velenju.
1'
2'
  Radomlje začenjajo s sredine igrišča.
2'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
4'
  Po odlični podaji je do strela iz bližine prišel Jelič, iz petih metrov je zgrešil nemogoče in žogo poslal v prečko.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aljaž Krefl.
5'
  Rudar ima udarec iz kota.
6'
  Strel Krefla z desne strani Andrič v kot.
6'
8'
  Obetaven začetek domačih, ki so že takoj na začetku pokazali da si želijo vseh treh točk.
11'
  Radomlje ima udarec iz kota.
13'
14'
  Luka Vrhunc v prepovedanem položaju.
15'
  Rudar napada in ima žogo v svoji posesti, gostje prežijo predvsem na protinapade.
17'
  Marko Perkovič je dobil rumeni karton.
17'
  Perkovič je prejel rumeni karton zaradi prekrška nad Jeličem.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Cerar. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
21'
  Z glavama sta trčila Perkovič in Firer, oba bosta lahko nadaljevala z igro.
22'
23'
  Streljal je Janez Zavrl, a mimo vrat.
24'
  Radomlje so se otresle začetnega pritiska in v zadnjih minutah celo prevladujejo na igrišču.
27'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Luka Cerar.
29'
  GOOOL! Zadel je Luka Vrhunc!
32'
  Lepo izpeljan napad Radomelj, do zaključnega strela iz 25-ih metrov je prišel Vrhunc, ki je ob pomoči domačega branilca od daleč neobranljivo zadel za vodstvo.
33'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Luka Cerar.
38'
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Janez Zavrl.
40'
  Po kotu Radomelj, se je žoga nekako odbila od Zavrla in nevarno zletela proti golu, kjer pa je iz golove črte izbil Krefl.
42'
  Streljal je Igor Barukčič, a mimo vrat.
44'
45'
45+1'
  Minuta dodatka.
45+1'
46'
51'
  GOOOL! Zadel je Ivan Firer! Podaja pred vrata z leve strani, Radomljani so pozabili na Firerja, ki je najvišje skočil in iz petih metrov zabil za izenačenje.
52'
  GOOOL! Zadel je Enis Đurkovič! Izjemen prodor Đurkoviča po levi strani, prišel je mimo treh igralcev Rudarja in do strela iz težkega položaja na koncu se je žoga odbila od domače obrambe, spremenila smer in končala v mreži Rudarja.
53'
  Izjemen začetek drugega polčasa.
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Cerar. Utrpel ga je Klemen Bolha.
55'
  Luka Cerar je dobil rumeni karton.
59'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
60'
  Ponovno podaja z leve strani, žoga je preletela vse gostujoče branilce in prišla do Firerja, ki pa je iz bližine meril premočno prek vrat.
61'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
63'
  Podaja v prazen prostor Jeliču, ki je prišel sam pred gostujočega vratarja in ga brez težav premagal za drugo izenačenje na tekmi.
63'
64'
  Še naprej spremljamo izjemen drugi polčas s priložnostmi na obeh straneh.
66'
  Menjava: iz igre Klemen Bolha, v igro Milan Kocič.
66'
67'
67'
  Menjava: iz igre Luka Vrhunc, v igro Anže Zorc.
67'
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko. Močan strel od daleč Radujka, Andrič je žogo uspel le odbiti do Firerja, ki pa je bil na njegovo srečo v prepovedanem položaju.
75'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
75'
  Menjava: iz igre Žan Cankar, v igro Tadej Rems.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Kocič.
75'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Balkovec. Utrpel ga je Denis Klinar.
75'
  Jure Balkovec je dobil rumeni karton.
77'
  Zadnje minute pripadajo ekipi Rudarja.
79'
80'
  Menjava: iz igre Jure Balkovec, v igro Goran Vuk.
82'
  Spremljamo popolnoma odprto tekmo v Velenju, v zraku visi peti zadetek.
83'
  Menjava: iz igre Aljaž Krefl, v igro Senad Jahič.
83'
  GOOOL! Zadel je Milan Kocič! Kocič je bil najspretnejši v kazenskem prostoru Radomelj, kjer gostje niso znali izbiti žoge izpred vrat je najbolje odreagiral Kocič in prvič danes Rudar popeljal v vodstvo.
84'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro David Kašnik.
86'
86'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Robi Jakovljevič.
87'
89'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Anže Zorc.
89'
  Ivan Firer je dobil rumeni karton.
90+1'
  Štiri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Zukič. Utrpel ga je Dragan Jelič.
90+2'
  Prosti strel za Rudar iz 30-ih metrov, izvajalec bo Jahič.
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič.
90+3'
  Močan strel Jahiča, nekaj težav za Andriča, na koncu so gostje le izbili žogo.
90+4'
90+4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enis Đurkovič.
90+4'
90+5'
  Zadnja priložnost na tekmi za Radomlje.
90+5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Igor Barukčič.
90+5'
90+6'
  Po podaji s kota strel Barukčiča, odlično je reagiral Rozman in žogo izbil v kot.
90+6'
90+6'
  Spremljali smo zanimivo nogometno predstavo in na koncu videli zmago Rudarja, ki nadaljuje svoj pozitivni niz tekem brez poraza in se je s tekmo več izenačil na petem mestu z Zavrčem. Radomlje še naprej nadaljujejo s porazu in ostajajo prepričljivo na zadnjem mestu, počasi jim zmanjkuje tudi teoretičnih možnosti za obstanek.