30. krog |  Domžale, Športni Park Domžale |  29.04.2015 ob 20.00

2 : 3

Zavrč

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Patarić Dejan (1. pomoč), Prelog Gorazd (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
Delegat: Kodarin Janko
Št. gledalcev: 400

Zavrč še enkrat presenetil Domžale

Domžale - Zavrč 2:3 (1:3)

* Športni park, gledalcev 400, sodniki: Ponis (Koper), Patarić (Izola) in Prelog (Preddvor).
* Strelci: 0:1 Polić (8.), 1:1 Morel (22.), 1:2 Kelenc (24.), 1:3 Kelenc (27.), 2:3 Podlogar (73.).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec (od 46. Šišić), Vuk (od 67. Podlogar), Črnic (od 41. Eterović), Trajkovski, Dobrovoljc, Majer, Juninho, Morel, Korun.
* Zavrč: Petrović, Bogdan, Cvek, Muminović, Polić, Kelenc (od 77. Grezda), Antić, Zorko (od 89. Petanjek), Đukić, Matjašič (od 77. Korošec), Novoselec.
* Rumeni kartoni: Eterović, Juninho; Novoselec, Matjašič, Muminović, Grezda.
* Rdeči karton: Muminović (65.).

Še enkrat se je pokazalo, da Zavrčani ne ležijo Domžalčanom. Zavrč je v Domžalah slavil že v 12. krogu, izbrance Luke Elsnerja premagal tudi v 21. krogu, zdaj pa si je po zaslugi prvega polčasa priigral nov domžalski skalp. Če zmaga Zavrču ne pomeni veliko, saj je trdno v sredini lestvice, pa je nov poraz udarec za Domžale, ki si želijo končati vsaj na "evropskih" mestih. Poraz jih je z drugega pahnil na tretje mesto na lestvici, dve točki zaostajajo za drugouvrščenimi Celjani, imajo pa štiri točke pred četrtouvrščeno Olimpijo.

Domači so že v prvi minuti poskusili s strelom, s 25 metrov je z volejem sprožil Benjamin Morel, a meril malo mimo desne vratnice. Gostitelji so pet minut pozneje po Morelovi podaji prišli do nove priložnosti in tudi zadetka, ki ga je dosegel Slobodan Vuk, a po mnenju sodnikov iz prepovedanega položaja. Le dve minuti zatem pa so gosti povedli.

Jure Matjašič je prodrl po desni strani, prišel v kazenski prostor, kjer je podal v sredino. Vratarju Nejcu Vidmarju žoge ni uspelo ustaviti, tako da se je ta od Dejana Polića odbila čez golovo črto. Domžalčani so izenačili v 22. minuti. Darko Zec je za hrbtom branilcev Zavrča iskal Morela. Žoga se je odbila od enega od gostujočih igralcev, tako da je imel Francoz prosto pot proti vratom. Z rutiniranim strelom je žogo mimo vratarja Nikole Petrovića poslal v mrežo.

Toda gosti so nato udarili še siloviteje. Doris Kelenc je v 24. in 27. minuti poskrbel za 3:1. Najprej je zadel z močnim strelom z dobrih 20 metrov, nato pa je tudi z nekaj sreče v mrežo preusmeril še žogo po Matjašičevi podaji z desne strani kazenskega prostora.

Domači so znova poskusili v 33. minuti, ko je Matic Črnic streljal s "škarjicami", toda Petrović je bil na mestu, tako kot Vidmar po poskusu Sebastijana Antića dve minuti pozneje. Do konca polčasa so domači še dvakrat streljali, a ne Zec ne Morel nista bila dovolj natančna, da bi ugnala Petrovića.

Gostitelji so bili kar nevarni tudi v uvodu drugega polčasa, sprožili nekaj strelov, a nobenega dovolj dobrega za znižanje zaostanka. V 65. minuti pa so gosti ostali brez Sanina Muminovića, ki je po prekršku nad Žanom Majerjem dobil drugi rumeni karton in moral iz igre.

Domači so to hitro številčno prednost unovčili v 73. minuti, ko je Morel na desni strani našel Nejca Skubica, na bližnji vratnici pa je njegovo podajo izkoristil Matej Podlogar. Do konca tekme so Domžalčani še kar nekajkrat poskusili z zaključnimi streli, toda niti eden ni bil takšen, da bi domačim prinesel vsaj točko.

Domžale bodo v 31. krogu v soboto gostile Rudar, Zavrč pa Krko.