4. krog |  Domžale, Športni park |  10.08.2014 ob 19.00

Kalcer Radomlje

1 : 4

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Bezjak Janez (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
Delegat: Kodarin Janko
Št. gledalcev: 2500

Olimpija letos zmaguje

Kalcer Radomlje - Olimpija 1:4 (1:1)

* Športni park, gledalcev 1700, sodniki: Žganec (Ljubljana), Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Podobnik (Veliki Gaber).
* Strelci: 1:0 Avbelj (5.), 1:1 Rodić (41.), 1:2 Omladič (52.), 1:3 Bajrić (72.), 1:4 Vukčević (81.).
* Radomlje: Draković, Zukić, Vrhunc (od 77. Seferović), Avbelj, Zavrl, Cankar, Snoj, Jakovljevič (od 46. Lidjan), Cerar (od 60. G. Vuk), Stojilković, Rems.
* Olimpija: Šeliga, Jović, Bajrić, Delamea Mlinar, Mitrović, Kapun, Matić, Rodić (od 68. Burgič), Šporar (od 87. Đurković), Omladič, Valenčič (od 62. Vukčević).
* Rumena kartona: Rems; Mitrović.

Ljubljančani so na svoji šele drugi prvenstveni tekmi dosegli še drugo zmago. Proti novincu v ligi so se uvodoma malce mučili, nato pa bili praktično vse do konca boljši tekmec, kar so predvsem v drugem polčasu znali potrditi tudi z zadetki. Če se je sezona za zeleno-bele začela dobro, pa se za Radomljane ni, po štirih krogih imajo štiri poraze in skupaj z Gorico tičijo na dnu prvenstvene lestvice.

Radomljani so tekmo izvrstno začeli in že v peti minuti povedli, potem ko je Tomaž Avbelj Aleksandra Šeligo premagal iz bližine po podaji z desne strani. Olimpija je nato pritisnila, domači pa so čakali na protinapade. Prevlada gostov pa dolgo ni obrodila pravih sadov. Olimpijini nogometaši so sprožili nekaj nenatančnih ali preslabih strelov, v 41. minuti pa po zaslugi izkušenega Aleksandra Rodića le izenačili. Andraž Šporar je podal v kazenski prostor, Rodić pa je nato iz obrata matiral Filipa Drakovića.

Olimpija je stvari na pričakovano mesto začela postavljati v uvodu drugega polčasa. V 52. minuti je namreč povedla po dobro izvedenem prostem strelu Nika Omladiča, ki je žogo poslal čez živi zid in v desni spodnji kot. Ljubljančani so v teh trenutkih nadzorovali dogajanje na igrišču in iskali pot do tretjega zadetka. Med drugim je Draković moral posredovati v 59. minuti po Šporarjevem strelu.

Vratar domačih je žogo odbil tudi po poskusu Nemanje Mitrovića v 68. minuti, ni je pa po poskusu Kenana Bajrića v 72. minuti. Šporar je pobegnil po levi strani, podal do Bajrića, ki je potrdil zmago Olimpije. Piko na i je v 81. minuti postavil še Marko Vukčević, ki je z nizkim in natančnim strelom unovčil Omladičevo podajo z desne strani.

Radomlje bodo v 5. krogu prihodnjo nedeljo gostovale pri Gorici, Olimpija pa bo dan prej gostila Rudar.