14. krog |  Velenje, Mest.štadion ob jezeru Velenje |  18.10.2014 ob 16.00  | Prenos: Planet

2 Rumeni kartoni 4

0'
  Lep pozdrav iz sončenga Velenja.#RUvOL
0'
  Stadion ob jezeru je prizorišče tekme 14. kroga med Rudarjem in Olimpijo.#RUvOL
0'
  V Velenju je pravo poletno vreme, temperatura pa okoli 22 stopinj Celzija.#RUvOL
0'
  Imamo že začetni postavi.#RUvOL
0'
  Rudar: Rozman, Stjepanović, Firer, Črnčič, Plesec, Kocić, Jahić, Klinar, Džinić, Knezović in Babić.#RUvOL
0'
  Olimpija: Šeliga, Jović, Zajc, Rodić, Matić, Šporar, Vukčević, Delamea Mlinar, Kapun, Bajrić ter Mitrović.#RUvOL
0'
  V velenjskem taboru tokrat ne morejo računati na usluge Dragana Jeliča in Daliborja Radujka, ki imata prepoved nastopa.
0'
  Velenjčani so v Domžalah odigrali zrelo partijo in nakazali, da se vračajo na nivo iz lanske sezone. Točkovni zaostanek za najboljšimi je sicer še naprej precej velik, tako da bo za vidnejše dosežke potrebno premagati tudi kakšno ekipo iz zgornjega dela prvenstvene lestvice. Prva se ponuja Olimpija, ki pa kaže zelo dobro formo. Jernej Javornik bo imel za nameček še nekaj težav z izbiro prvokategornikov, saj je njegova ekipa v letošnji sezoni zbrala že 22 rumenih kartonov.
0'
  Senad Jahič je v Domžalah dosegel fenomenalen zadetek iz več kot tridesetih metrov in še enkrat potrdil odlično delo med poletnim premorom. Bočni branilec Rudarja igra morda celo v življenjski formi, na kar namigujejo tudi številke. 27-letnik je namreč v letošnji sezoni nastopil prav na vseh tekmah Rudarja, zabil dva gola in prispeval še tri asistence.
0'
  Na dosedanjih 21. prvenstvenih tekmah med Rudarjem in Olimpijo se še ni primerilo, da gledalci ne bi videli zadetkov. Povprečen prvoligaški obračun med obema nasprotnikoma ponudi 2,95 gola na tekmo, medtem ko znaša dolgoletno povprečje tekmovanja 2,76 gola na tekmo.
0'
  Pri Olimpiji tokrat nihče nima prepovedi nastopa.
0'
  Ljubljančani so proti Radomljam vknjižili rutinirano zmago, ki je znova izpostavila njihovo izjemno moč v napadu. Konkurenca v ofenzivnih vrstah Olimpije je celo tako močna, da je trener Darko Karapetrovič na zadnji tekmi namenil počitek Niku Omladiču, nekdanjemu nogometašu Rudarja. Ob tem pa je zelo suverena tudi zadnja linija zeleno-belih, ki v povprečju prejema zgolj 0,67 gola na tekmo. Vse to postavlja Olimpijo v vlogo favorita tudi v Velenju, kjer se Ljubljančani za nameček še tradicionalno zelo dobro znajdejo. Zmaji so namreč na dosedanjih desetih gostovanjih pri Rudarju kar sedemkrat zmagali in le enkrat izgubili.
0'
  Andraž Šporar je proti Radomljam popravil svoj strelski izkupiček že na pet golov in tri podaje. 20-letnika lahko v letošnji sezoni resnično spremljamo v najboljši izvedbi doslej, kar dobro vedo tudi številni ogledniki priznanih evropskih klubov. Popularni »Špoki« se sicer dobro počuti tudi na Mestnem stadionu ob jezeru, kjer je doslej zabil že tri gole.
0'
  Olimpija ne pozna zmage na tujem kar na zadnjih štirih prvenstvenih gostovanjih oziroma vse od zaostale tekme s Koprom v mesecu avgustu. Dalj časa čakata na gostujočo zmago le še ekipi Gorice in Krke, ki pa v letošnji sezoni sploh še nista slavili v gosteh.
0'
  Prvi medsebojni obračun v letošnji sezoni je v Stožicah dobila Olimpija z 2:0.
1'
4'
  Olimpija ima udarec iz kota.
6'
  Uvodni trenutki tekme pripadajo Olimpiji.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
8'
  Po napaki Mitrovića je do strela prišel Babić, vendar je bil njegov zaključek s kakšnih 20-ih metrov prešibak.
9'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
11'
  Milan Kocič v prepovedanem položaju.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič.
12'
  Vse boljši so tudi gostitelji dvoboja.
13'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Plesec. Utrpel ga je Miha Zajc.
15'
17'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Milan Kocič.
18'
  Rudar ima udarec iz kota.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvedin Džinič.
21'
  Babić je poslal natančen predložek iz kota v sredino, kjer je Džinić prišel do strela z glavo, ampak je odlično posredoval vratar Šeliga.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Milan Kocič.
23'
  Streljal je Darijan Matič, a mimo vrat.
24'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Nejc Plesec.
24'
24'
28'
  Streljal je Marko Vukčevič, a mimo vrat.
32'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
33'
  Aleksandar Rodič v prepovedanem položaju.
34'
  Aleksandar Rodič je dobil rumeni karton.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Miha Zajc.
36'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
38'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Denis Klinar.
38'
  Streljal je Milan Kocič, a mimo vrat.
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Darijan Matič.
39'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Ivan Firer.
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Boban Jovič.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
41'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
42'
  Olimpija je imela prosti strel povsem na robu kazenskega prostora. Šporar je najprej zadel živi zid in prišel sam do odbitka, ob njegovem drugem strelu je bil za las prekratek.
43'
45+1'
  Še minuta dodatka v prvem delu srečanja.
45+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Darijan Matič.
45+2'
46'
46'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Nejc Plesec.
46'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
47'
49'
  Lepa priložnost za Olimpijo. Šporar je prišel do strela na desni strani kazenskega prostora, vendar se je izkazal vratar Rozman in preprečil zadetek.
49'
49'
51'
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
52'
  Milan Kocič je dobil rumeni karton.
54'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
54'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Vukčevič.
58'
  Po podaji Kapuna je sprožil Vukčević, a je bil vratar Rozman dobro postavljen.
58'
  Menjava: iz igre Aleksandar Rodič, v igro Miran Burgič.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
63'
  Doslej smo v Velenju videli zelo malo izrazitih priložnosti. Spremljamo pa zelo borbeno srečanje.
63'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
64'
65'
  Menjava: iz igre Milan Kocič, v igro Damjan Trifkovič.
65'
66'
68'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Elvedin Džinič.
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič.
69'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Boban Jovič.
70'
72'
73'
  Nik Kapun je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Nejc Plesec, v igro Klemen Bolha.
75'
  Andraž Šporar je dobil rumeni karton.
77'
  Šporar se je v kazenskem prostoru nasprotnika prerival s Knezovićem in potem padel. Sodnik Drečnik mu je pokazal rumeni karton zaradi simuliranja.
78'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
79'
  Tokrat se je Babić po samostojni akciji odločil za strel s kakšnih 15-ih metrov, vendar ni bil natančen.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Miran Burgič.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
81'
82'
  Dober strel Zajca s prostega strela, spet je svoje delo odlično opravil vratar Rozman in žogo odbil v kot.
82'
  Streljal je Kenan Bajrič, a mimo vrat.
83'
  Po predložku Zajca je bil tokrat Bajrić z glavo za odtenek nenatančen.
83'
83'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Boban Jovič.
84'
  V zadnjih minutah silovit pritisk Olimpije.
84'
85'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Miran Burgič.
87'
88'
  Bolha in Trifković sta lepo izvedla dvojno podajo, potem pa je uporabno žogo v sredini dobil Črnčič, a je njegov strel zaustavil vratar Šeliga.
88'
88'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Enis Saramati.
88'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
89'
  Zdaj je Trifković s kakšnih 20-ih metrov preslabo meril.
89'
90'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Enis Đurkovič.
90+1'
  Še tri minute dodatka.
90+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Enis Saramati.
90+2'
90+3'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
90+4'
  Močan strel Jahića s prostega udarca, a mimo gola.
90+4'
90+4'
  V čvrstem prvenstvenem obračunu sta se torej Rudar in Olimpija razšla brez zadetkov.